Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło HUMOR ??


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem Nexen na zimę w Leonie (nie pamiętam modelu) przez 3 sezony. Nie mogę powiedzieć o nich złego słowa.

Nexen Winguard Sport na internecie nie mają złej opinii a to chyba się skądś bierze.

 

Twierdzę, że w zimę nie jeździ się szybko i wg mnie nie potrzeba opon za tryliony złotych. Co innego w lato.

 

Jak ktoś szuka opon 195/65 R15 to może się zastanawiać bo różnice w cenach nie są duże ale ceny opon 235/45 R17 lub 235/40 R18 są już spore.

 

Po za tym czasami jest dylemat czy kupić nowego Nexen'a z roku 2013 i gwarancją czy używki Pirelli z 2009r i bieżnikiem 5,5mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Adamek, jasne, wszystko zależy od tego, do jakiego auta potrzebujemy opon. Nie wyobrażam sobie założenia Nexenów do 7mki, gdzie większość czasu jeździsz 100+, potrzebujesz ciszy i małych oporów toczenia, już nie mówiąc o zakopaniu się pod siedzibą firmy :mrgreen:

 

Ale kiedy auto ma zarobić na siebie, kiedy jeździ zimą 20kkm tylko po centrum i tylko do 80-90 km/h i jest dostawczakiem, nie ma sensu pakowania Byrdżystołnów po 1100, jak za 2 tysiące możesz mieć cały komplet nowych Nexenow :kox: Tak BTW Mercedes zimówki w gratisów dokłada właśnie Nexena :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że droższe znaczy że lepsze ? :o

 

No jakby Ci to powiedzieć... generalnie tak jest ;) oczywiście są wyjątki ;)

Raczej nie, zależy tez jaki produkt, z jakiego obszaru.

Co do opon to tylko te naj, naj, droższe ze wszystkimi dodatkami typu RunFlat, marek Michelin, Pirelli, Yokohama, Toyo (tylko lato). Zastanowił bym się na Continentalami, które chcą być premium z samej góry ale nie są.

I tak jak wszędzie w każdej grupie cenowej są perełki i gnioty i o te perełki właśnie chodzi, aby je znaleźć i zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen? To samo co Nankang itp. czyli :thumbdown:

Niektórzy mogą mieć odczucia i mówić, że "opony spisywały się dobrze", albo że "nie można im niczego zarzucić", ale wystarczy popatrzeć w pierwszy z brzegu test opon i jak widzę różnicę w hamowaniu na mokrej nawierzchni wynoszącą 10m (słownie: dziesięć!!!) pomiędzy oponami markowymi a tym z dolnej półki, to ja nie wiem, jak można takie cudo założyć i pisać, że na śniegu sobie radzi, bo z zaśnieżonego parkingu można wyjechać na nich bez problemu :/

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... g-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... raking.htm

 

Nexenów tam nawet nie testowali na śnegu, bo zostały uznane za zbyt niebezpieczne...

 

Ja tam wolę kierować się testami niż opiniami kierowców. O tym czy opona jest dobra czy ch***wa przekonamy się dopiero w sytuacji podbramkowej, więc odczucia podczas codziennej jazdy nie mają znaczenia. No chyba że dla kogoś są ważniejsze opory toczenia niż droga hamowania albo sytuacje podbramkowe na drodze to dla niego chleb powszedni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak grają, spostrzeżenia mile widziane ;)

 

Swego czasu, bodajże jakoś 2006-7 rok miałem Aurvany In-Ear2. Pograły 4 miesiące, prawa przestała grać i tak do dziś leżą w szafce. Ogólnie bardzo specyficzne, nawet po wygrzaniu. Dobre do spokojnych utworów, przy bardziej mięsistych przepadały. Ale jak na ich cenę, dawały radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transporter na tvp1 i nowe a8 w manualu i z napędem na tył :D

 

 

Poszukaj gdzieś filmu o "powstaniu" tego auta. Faktycznie jest to audi z napędem tylko na tył. Auto zostało specjalnie przerobione do tego serialu. Przez przypadek obejrzałem właśnie program o tym audi a dopiero później chciałem oglądać serial jednak po pierwszym odcinku odpuściłem :P

 

A co do tematu to mnie wkurzyło coś co wlazło mi między żebra i boli już 2 dzień... Trzeba okład z młodych piersi zażyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transporter na tvp1 i nowe a8 w manualu i z napędem na tył :D

 

 

Poszukaj gdzieś filmu o "powstaniu" tego auta. Faktycznie jest to audi z napędem tylko na tył. Auto zostało specjalnie przerobione do tego serialu. Przez przypadek obejrzałem właśnie program o tym audi a dopiero później chciałem oglądać serial jednak po pierwszym odcinku odpuściłem :P

 

Szału nie robi ten serial, też po pierwszym czy drugim odcinku spasowałem bo brak tego czegoś. A jeszcze ciekawostka pewnie tam mają kilka tych A8 ale w jednym odcinku potrafi się pojawić A8 z oznaczeniami TDI na klapie i w innej scenie już bez tych oznaczeń, takie tam drobne błędy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maluch, zanim zaczniesz pleść głupoty poczytaj trochę o "gratisach od fabryki" .

M.in. w arl'u się pojawiały ale nie tylko .

 

To normalna sprawa, nie tylko w starszych silnikach ;)

 

 

kinek01, "pach, pach, poskładane" - brak słów :song::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.