Skocz do zawartości

Gyeon Q2 Mohs


rickson

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Moderator

Zeby nie byc goloslownym. 5 miesiecy, 7tys km. Ostatnie mycie reczne w pazdzierniku. Przez ten czas ze 3 albo 4 bezdotyki z proszkiem. Ostatnie uzycie Cure'a jak pamietam we wrzesniu. Takze na lakierze sam Mohs :)

 

 

Na calym samochodzie wygladalo to podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie byc goloslownym. 5 miesiecy, 7tys km.

 

Fajnie, że updejtujesz :good:

Zobaczymy jak się będzie sprawa miała po 40k - trzymam kciuki za tą powłokę, bo mam ją na oku jako drugą opcję.

krd, jeździj i dawaj znać! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Zaczynamy od nowa. W ten weekend po uporaniu się z kilkoma mankamentami auta znowu zagościła u mnie powłoka.

Tym razem bardziej przyłożyłem się do korekty lakieru.

Na auto wleciały dwie warstwy Mohsa oraz jedna warstwa Boostera. Aplikacja Mohsa łatwa, trzeba tylko uważać przy polerowaniu żeby wszystko ładnie dotrzeć.

Booster raczej na czuja, podczas aplikacji nic nie widać.

Nie będzie fotek z aplikacji itp bo to samo jest w pierwszym poscie. Wieczorem wrzucę kilka fot, przebieg itp. Auto jeszcze stoi w garażu.

 

38367161-E600-4EE7-B707-7BEC61339B6B_zpshoknxo1j.jpg

7FB18B40-EE19-4710-8EAB-70AED195FBD3_zpsoyygwevk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Spotkaliście się z tym że prawidłowo położony 2-miesięczny MOHS (3 warstwy), na niego BOOSTER, zaczyna bardzo wyraźnie słabnąć jeśli chodzi o hydrofobowość w niektórych miejscach na aucie ? Nie mówię o lekko gorszym kropelkowaniu tylko o wyraźnych taflach wody. Wszystko robione według sztuki, odstępy czasowe zachowane, na koniec CURE. Po aplikacji auto przez tydzień właściwie nie jeździło, siedziało osowiałe w garażu (chociaż prosiłem żeby wyszedł).

Jestem zdumiony. Fusso na drugim aucie trzyma od roku i przeżył zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyprianmeister, trochę dziwne sam CURE powinien wytrzymać ze 2 miesiące jako ochrona i ładnie kropelkować, czyli w Twoim przypadku nie ma też mowy o zapchaniu powłoki jeśli auto bardzo mało jeździło.

 

edit. dodam, że ostatnio myłem ponad dwuletniego mohsa-2 warstwy (ok 20tyś km) i miał się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, zapchana powłoka moim zdaniem nie jest. Po dokładnym myciu BATHE w letniej wodzie, płukając później auto widać wyraźne obszary na drzwiach (tak po środku) gdzie kropelki ewidentnie nie występują. Nie wiem co o tym myśleć. Auto przejechało pewnie około 1000 może 1500 km. Nie było myte w tym czasie kwasem solnym ani niczym agresywnym (bezdotyk / BATHE) :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po korekcie auto pojechało na bezdotyk (proszek na ciepło) następnie zostało umyte ADBL PRO Shampoo, przed sama powłoką na bogato PREP.

 

Tutaj filmik na szybko jak to wygląda. Przepraszam za moje zdolności operatorskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.12.2015 o 10:22, rickson napisał:

Booster raczej na czuja, podczas aplikacji nic nie widać.

Potwierdzam. Ja u siebie na dwie warstwy Mohsa wrzuciłem Booster'a. Jak jeszcze Mohsa na białej perle jakoś tam było widać podczas aplikacji tak już Boostera absolutnie :D.

A tak to wyszło.

 

20180407_124238.jpg

20180407_124254.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.