Skocz do zawartości

Gyeon Q2 View


rickson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Położyłem na połowę szyby Carlacka, ale praktycznie nic nie dało, chyba nie miał się czego przyczepić.

 

Zostało mi View jeszcze na, tak na oko, jedną warstwę.

Wolną chwilą spoleruję szybę i jeszcze raz położę, bo chcę mieć 100% pewność, zanim kupię inną NW.

 

Jak myślicie - po cleanerze z zestawu odtłuścić czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

GR_BKP, z tego co czytam to wszystko robisz dobrze, ale nie działa. Strasznie dziwne. Z G1 nigdy takich problemów nie miałem. Polish na średniej gąbce, wymycie benzyna ekstrakcyjną, zmywaczem lub ipą i G1. Działa jak szalona. U mnie od ok. 45km/h. Do tego trwałość około 2 lat.

Do tego na pewno nie zaszkodzi glinka raz na pół roku i mycie szyby płynami z alkoholem lub po prostu ipą 50% raz na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...coś jednak musiało pójść nie tak - tyle osób chwali View, więc... zwłaszcza, że "jak G1, ale łatwiej się nakłada" ;)

 

Nocne krople z szyby odleciały rano szybciej po stronie, gdzie jest dołożony Carlack.

Ale zanim kupię G1 albo Ultra Glaco ( a co ;) ), chcę jeszcze raz położyć od nowa View, na jedną warstwę jeszcze mam... może jednak coś źle zrobiłem.

 

Teraz mi się przypomniało - jak myłem szybę, żeby dołożyć Carlacka, to szyba była jakaś taka tępawa... i tam gdzie jest tylko View nadal taka po umyciu jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to będzie niewymyty cleaner.

On jest strasznie wredny. Ja jak aplikowałem za drugim razem, to wymyłem szybę WSZYSTKIM co miałem pod ręką. Począwszy od IPY 100%, przez benzynę ekstrakcyjną, zmywacz a na końcu panel wipe. I po tym View siedział rok a potem sprzedałem auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może problem się bierze z niezbyt dokładnego dotarcia NW :o . Trzeba się trochę namachać i dobrze jest robić, to pod światło.

Ja nakładałem pierwszy raz w październiku zeszłego roku. Od tamtej pory zrobiła ok. 18 tys. km i działała dobrze ale dzisiaj ściągnąłem aby mieć okazję położyć ponownie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nakładałem jak w poście nr 1. Wyczyściłem szybe i odtłuściłem. Potem gąbka z zestawi i biała pasta, szorowałam jak mogłem i docierałem ściereczką, potem bez żadnego mycia i odtłuszczania nałożyłem "wycieraczke" równomiernie i po odczekaniu paru minut ścierałem irchą. Potem znów jeszcze jedna warstwa i znów ścierałem po paru minutach irchą. Dzisiaj 70 km w deszczu i git ;) Może 5 razy wycieraczke włączyłem, a mijałem tez tiry i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Lepiej, zdecydowanie. Ale nie urywa mi niczego, a na to się nastawiałem ;) po nowym roku na BMW nałożę G1, View jeszcze sobie trochę poobserwuję na Hondzie.

 

Tym razem nie ma mowy o cleanerze, bo tarłem go jak głupi ;) a potem i tak wymyłem, żeby nie było... i dziwo, dopiero zmywaczem silikonowym poszło, bo oil.zero mazał się na nim i mazał...

Przed nałożeniem View świeciłem ledem z obu stron szyby, nic nie było.

 

Pytanie takie.

Normalnie na szybie nie widzę mazów itp., pod ledem nic kompletnie nie wyłazi itp.

Ale jak były takie dni z mgłą i ona osiadała na aucie, to centralnie widzę ślady jak była nakładana powłoka (nie cleaner). To normalne? Raz nawet po tym "jeszcze raz" spróbowałem to dotrzeć, ale nic nie dało.

Machnięcie wycieraczkami i tego już nie widać, ale są takie sytuacje, jak opisuję, że widać normalnie na szybie "ostatnie ruchy" w nakładaniu powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

GR_BKP, z mojej obserwacji takie ślady zostają jak za późno wytrzemy powłokę z szyby...

Wystarczy trochę pary lub delikatnej rosy na szybie i wtedy widać te ślady po aplikatorze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie ślady po G1 :/ I widać je na mgiełce po przejeździe wycieraczek.

krd, hmmm... czyli że nie "niech se leży, się dotrze" tylko trzeba czuwać mocno.

A jak oceniasz optymalną długość wylegiwania? Tak przeciętnie, w obecnych warunkach ~10-15 st C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Oj, zapomniałem ostatnio trochę o forum ;)

a powłoka - średnio na jeża... lepiej niż poprzednio, ale gorzej niż "produkty za 5zł"...

 

Docelowo pewnie dojdę do G1 ;) ale teraz po drodze zaciekawił mnie Glaco Blave ;)

 

No ale to temat o Gyeon View, więc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.