Skocz do zawartości

Gyeon Q2 View


rickson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakość niestety nie powala bo robione tylko telefonem, ale coś tam widać ;)

 

Podczas powrotu do domu skręciłem w boczną drogę poczekałem, aż szyba się "zarosi" i start, tak więc szyba nie myta, po ok 30km od wyjazdu z domu, więc też trochę zabrudzona.

 

Aha ta fala kropelek uciekających na szybie to ok 60km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przedwczoraj trochę padało więc udało się nagrać działanie wycieraczki podczas jazdy. Nie była to może wielka ulewa ale coś tam widać. Pierwsze dwa filmy to max 120, na ostatnim 60-70km/h. Dla przypomnienia - kierowca Gtechniq / pasażer Gyeon

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej mówiłem, śledzę temat z wypiekami na twarzy ;)

 

Wydaje mi się że na trzecim filmiku, (czas 0:58) minimalnie pierwsze zaczynają "startować" krople po stronie pasażera :o

 

Na filmiku drugim mam wrażenie, że po stronie "gejona" uciekające krople mają większą prędkość :idea:

 

rickson, masz takie same obserwacje, czy to tylko mnie się tak wydaje ?

 

 

Na ten moment jak bym miał kupować NW to dalej był by to G1 ze względu na sprawdzoną wytrzymałość. Ciekawe jak długo koreańczyk wytrzyma? Jeżeli tyle samoi co G1 na pewno go kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Update po ok 1200km.

 

Tak jak poprzednio szyba "brudna" myta Megsem jakieś 200-300 kilometrów temu.

Pogoda jak widać średnia.

Różnicy między częścią na której pracują wycieraczki, a pozostałą nie zauważyłem.

Miejsca w których krople zwalniają, albo wcale się nie ruszają, to pozostałości po owadach.

 

Dodam tylko, że te miejsca po owadach bez problemu zeszły po kilku ruchach wycieraczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie przy gtechniq zauważyłem że gdy krople zaczna juz odpływać to pozostawiają za sobą bardzo drobne struzki które bardzo osłabiają efekt. równoczesnie mam na bocznych szybach rain-x'a i oczywiście jedno do drugiego sie nie umywa ale ten efekt "ciagniecia kropli" G1 jest denerwujący. Zupełnie obiektywnie - ja również przemawiam za wyższością gyeon wnioskując z filmików porównawczych z gtechniq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A jaki przebieg/okres czasu ma ten G1 ? U max siedział ponad rok, teraz siedzi 9 miesięcy jakoś i nie ma mowy o tym żeby uciekające krople coś pozostawiały, czy to przy myciu czy przy jeździe w deszczu. Oczywiście mówimy tutaj o względnie czystej szybie, a nie takiej która ma na sobie spory film brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg około 700 km. Nie dramatyzuje bo chyba troszke źle mnie zrozumiałes. To nietak że krople przestaja uciekac. Chodzi mi o efekt w skali mikro. Poprostu dobzre wpatrujac sie w zachwania na szybie dostrzegam jakby inne ciagnięcie się kropli niz w przypadku gyeon'a. Zamieszczę filmik to bedzie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Następna aktualizacja.

Od aplikacji minęło 2 miesiące i 7000km. Ostatnie kilka myć przy pomocy myjki i ściągaczki na stacjach paliw. Wg mnie obie powłoki działają bardzo podobnie.

na filmiku: do 30 sekundy - 60 km/h

 

 

kierowca Gtechniq / pasażer Gyeon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filmiku: do 30 sekundy - 60 km/h

 

 

 

kierowca Gtechniq / pasażer Gyeon

Jak dla mnie nie widać różnicy na razie :dontknow:

 

zauważyłem że gdy krople zaczna juz odpływać to pozostawiają za sobą bardzo drobne struzki

Muszę potwierdzić, ja dziś zauważyłem to samo. Robią się z kropel takie jakby "plemniki" :kox:

 

Z tym że mój G1 ma już dużo ponad pół roku i dobrze ponad 30 000 km najechane.

Dwa razy ostatnio wspomagałem go G5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.