Jump to content

Autoglym Car Glass Polish 2013


yesfan

Recommended Posts

AUTOGLYM CAR GLASS POLISH – nowa wersja 2013 – krótki test.

 

Wcześniejsza wersja CGP zdobyła dużą popularność, doskonale nadawała się do nieco dokładniejszego czyszczenia szyb, niż przy pomocy alkoholowych płynów. Ja często używałem tego środka od wewnątrz, żeby wyeliminować rozpylanie cieczy w środku samochodu. Wadami pierwszej formulacji było lekkie pylenie i nieco zbyt szybkie wysychanie mleczka.

 

Nową wersję postanowiłem przetestować na przedniej, specjalnie zapuszczonej szybie. Był na niej brud, który normalnie, w pierwszej kolejności, przetarłbym tradycyjnym preparatem, a dopiero później CGP.

Co wykorzystałem do nakładania:

1. Mokry aplikator Autoglym

2. Tradycyjny mikrofibrowy aplikator

3. Rotacja, gąbka miękka

 

Wnioski: czerwona gąbka Autoglyma pozwala na wydłużoną pracę, CGP nie wysycha, można długo polerować. Aplikator z mikrofibry przy odpowiednio długiej pracy pozwolił na wypracowanie produktu do końca, co tak naprawdę nie jest konieczne, bo wg instrukcji producenta mleczko nanosi się cienką warstwą i zostawia na 5 minut do wyschnięcia, po czym poleruje. I ostatnia możliwość: maszyna. Można było użyć nieco twardszej gąbki, ale i tak efekt był bardzo dobry, preparat wysycha nieco później niż wcześniejsza wersja, ale i tak bardzo łatwo i szybko można wypracować go do końca.

 

Czy jestem zadowolony? Tak, bardzo! Nowa wersja jest dużo lepsza i w zasadzie nie ma wad. Jeśli zostawimy mgiełkę – ściera się bardzo łatwo, a efekty są naprawdę bardzo dobre. Bez większego problemu usunąłem „waterspoty” z dolnej części szyby. W zasadzie nic nie zostało, cały brud zniknął.

 

Jednym słowem polecam i jestem ciekaw innych opinii.

 

Zdjęcia:

 

Bohater testu i narzędzia pomocnicze.

DSC_0399+%2528Large%2529.JPG

DSC_0401+%2528Large%2529.JPG

 

 

Instrukcja w obcym języku.

DSC_0400+%2528Large%2529.JPG

 

 

Szyba przed, resztki owadów, kurz, pozostałości dresingów, waterspoty i inne badziewie.

DSC_0395+%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0396+%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0425+%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0430+%2528Large%2529.JPG

 

 

W trakcie pracy.

DSC_0403+%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0404+%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0406+%2528Large%2529.JPG

 

 

Po wyschnięciu.

DSC_0407+%2528Large%2529.JPG

 

 

Polerowanie.

DSC_0409+%2528Large%2529.JPG

 

 

Efekt końcowy.

DSC_0410%2520%2528Large%2529.JPG

 

 

Coś a la 50:50

DSC_0413%2520%2528Large%2529.JPG

 

 

Pozostałe zdjęcia:

DSC_0414%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0415%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0418%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0419%2520%2528Large%2529.JPG

 

 

Zostały tylko odpryski i brud z drugiej strony.

DSC_0420%2520%2528Large%2529.JPG

 

 

Maszyna.

DSC_0427%2520%2528Large%2529.JPG

 

 

To co zostawiłem do wytrcia.

DSC_0429%2520%2528Large%2529.JPG

 

 

I jeszcze raz efekt końcowy.

DSC_0411%2520%2528Large%2529.JPG

Link to comment
Share on other sites

yesfan, fajny test. Ale mam taką uwagę: używanie takich mleczek na brudną, zakurzoną szybę przypomina mi stosowanie cleaner-a na lakier nieumytego auta... (oczywiście waga potencjalnych skutków ubocznych jest inna :D). Jaki jest w tym sens? ;) Przecież te środki nie są stworzone do codziennego używania, a do głębszego oczyszczenia szyby, którą nie da się umyć zwykłymi płynami do szyb lub szamponem. Wiadomo, że szyba jest stosunkowo twarda i odporna na rysy, ale wystarczy kilka ziarenek piasku, mocniejszy docisk i... :kox: A zwykłe umycie szyby zajmuje tylko chwilkę. Kurcze, ja to nawet w domu przed użyciem mleczek do płyt ceramicznych czyszczę powierzchnię z wierzchniego brudu przy pomocy płynu do szyb czy mokrej mikrofibry, a co dopiero czołową szybę auta ;).

 

Co do produktu AG czy zauważyłeś może przy pracy maszynowej potencjał CGP w usuwaniu malutkich rys spowodowanych pracą wycieraczek? Masz jakieś odniesienie do innych podobnych mu produktów? Zauważyłem, że w odpryskach pozostała część mleczka- jest tak faktycznie, czy mi się zdaje? :)

Link to comment
Share on other sites

tukolarz, oczywiście masz rację, ale tutaj wszystko zrobione zostało z premedytacją, gyby szyba była czysta to napasaliby że CGP nie miał nic do roboty. Być może jakieś resztki zostały, ale to już wina ubytków w szybie, a nie CGP.

A jeszcze rysy - na tak miękkiej gąbce CGP rys nie usunie, szkło to twardy zawodnik.

Link to comment
Share on other sites

Też kupiłem ten produkt i nadal waham się jak go użyć. :o

Tj. myślę o maszynie, tylko pytanie na jakim padzie najlepiej pójdzie? Czarny 3M, Żółty 3M czy może filcowy? No i rotacja czy DA? Ktoś próbował?

Link to comment
Share on other sites

na tak miękkiej gąbce CGP rys nie usunie, szkło to twardy zawodnik.

 

OK. Nie przyjrzałem się gąbce. Ale do czego dążę- niektóre podobne środki potrafią sobie z takimi delikatnymi ryskami poradzić na padu filcowym, a niektóre nie. Podobnie rzecz się ma z usuwaniem mocnych NW- np. mleczko bardzo dobrze usuwa wszystko z szyby, ale NW tylko głaszcze ;).

 

Być może jakieś resztki zostały, ale to już wina ubytków w szybie, a nie CGP.

 

Ubytki swoją drogą, ale czasem jest tak, że po maszynie resztki środków polerskich bardzo łatwo "podnieść" z odprysków przy pomocy alkoholu po zastosowaniu konkretnego preparatu (np. DG NuGlass), a czasem jest to trudniejsze (Gtechniq G4) i tak sobie leżą, aż znikną po dłuższym okresie (mycie, chemia, deszcz w końcu robią swoje).

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę wtrącić swoje 5 groszy :)

Dziś pierwszy raz użyłem AG CGP tylko że wewnątrz samochodu. Powiem tak - środek jest rewelacyjny! Ma super zapach, dobrze się rozprowadza i na dodatek jest bardzo wydajny. Pylenia przy ścieraniu nie zaobserwowałem. Szyby po zastosowaniu wydają się być śliskie - fibra nie stawia praktycznie żadnych oporów w czasie jak i po polerowaniu czego nie mozna powiedzieć przy zastosowaniu tradycyjnych psikadeł. Podobno dodatkowo nowa formuła zawiera w sobie tzw antyparę, ale tego w praktyce nie sprawdzałem.

Jak dla mnie w kategorii czyściciela szyb jest to zdecydowane numero uno :good:

Link to comment
Share on other sites

Podobno dodatkowo nowa formuła zawiera w sobie tzw antyparę, ale tego w praktyce nie sprawdzałem.

Jak dla mnie w kategorii czyściciela szyb jest to zdecydowane numero uno

Już kiedyś wspominaliśmy na temat antyfrosta. Myślę , że jest to bardziej przydatne w środku , w chłodniejsz dni. Czy rosa będzie zbierać się na zewnątrz w mniejszej ilości? Trzeba czekać do jesieni.

Sprawdzajcie w dziale Dystrybutor Jak pojawi się autogloss.pl będą do rozesłania próbki.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli bedzie to działać wewnątrz to dla mnie wystarczy - odpadnie jesienno-zimowa zabawa ze wszelakimi antyparami :D

Wiesz może jak długo powinien się utrzymac efekt antypary po uzyciu CGP?

Link to comment
Share on other sites

na ile CGP faktycznie daje sobie radę ze starymi zaciekami (myślę np. o zaciekach po płynie do spryskiwacza), które nie schodzą przy normalnym myciu? a do tego jakie są szanse powodzenia jeżeli jest nakładany ręcznie? pytam zarówno o nowy, jak i stary, bo wersji AD 2013 pewnie jeszcze nie tak wiele osób miało szansę spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Jak się ma AG do Duragloss Nu-Glass #755? Będę coś kupował w niedługim czasie i zastanawiam się nad wyborem. Szyby na zewnątrz, filc na maszynę i jazda. Potem zaaplikuję G1. Co bardziej skuteczne? Miał ktoś porównanie. Szyby raczej ok, ale...po co mi dwa podobne :o

Gdzie dostępne nowe AG, bo w sklepach nie widzę. Długo może być starsza wersja (puki nie zejdzie), chociaż :o no nie pali mi się...

Link to comment
Share on other sites

Gdzie dostępne nowe AG, bo w sklepach nie widzę. Długo może być starsza wersja (puki nie zejdzie), chociaż no nie pali mi się...

Nie powinno być już starej wersji. jako, że NOWA do Polski już zajechała jakiś czas temu.

Przynajmniej czterch naszych kolegów ma w swoim asortymencie sklepowym NOWĄ FORMUŁĘ.

 

TUTAJ można otrzymać darmowe próbki CGP

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie antypary w nowym CGP, użyłem nowej formuły na szybach od prysznica - normalnie w trakcie brania prysznica szyby bardzo parowały, po wyczyszczeniu CGP parowanie znacznie się zmniejszyło :) więc pewnie w aucie się super sprawdzać będzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name="Marek"Nie powinno być już starej wersji. jako' date=' że NOWA do Polski już zajechała jakiś czas temu.

Przynajmniej czterch naszych kolegów ma w swoim asortymencie sklepowym NOWĄ FORMUŁĘ.

 

TUTAJ można otrzymać darmowe próbki CGP

 

dzięki za odpowiedź, sugerowałem się zdjęciami w sklepach. Pewnie stare (może źle szukałem, poszukam jeszcze raza). Za próbkę dziękuję, nie mam porównania z niczym, więc moja opinia nie będzie miarodajna

 

Niemniej interesuje mnie porównanie tych dwóch produktów. Niektórzy piszą że AG świetne, ale nie poradziło sobie z czymś tam...dlatego zastanawiam się nad DG. Tak jak pisałem maszyna i filc :ad: Tlenek ceru odpada. Nie mam b.mocno zoranych szyb, a i powłoki jakieś są :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jak zachowuje się "niewidzialna wycieraczka" po potraktowaniu CGP? Wczoraj padało, mogłem sprawdzić, otóż odprowadzanie wody było lepsze niż przed polerowaniem szyby! Ale to nie do końca zaskoczenie, bo podobne sytuacje czasem mają miejsce z woskami. Otóż CGP pewnie usunął brud "przykrywający" sealant położony na szybie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

A ta nowa formuła anty pary to HIT czy mit ?

Nadal nikt nie porównał vs. Duragloss Nu-Glass #755

Mam AG i jest naprawdę rewelacja. Ale zastanawiam się jak się ma do 755. Bo to takie 2 najczęściej stosowane środki.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że przez 5 lat ktoś porównał ale pewnie przestał się udzielać,  bo sporo mogło się wydarzyć 😄

Skoro masz ten produkt, to czemu pytasz o efekty? Przecież możesz samemu sprawdzić np. na lustrze...

 

s-l1000.jpg

Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.10.2018 o 22:41, devilsky napisał:

Myślę, że przez 5 lat ktoś porównał ale pewnie przestał się udzielać,  bo sporo mogło się wydarzyć 😄

Skoro masz ten produkt, to czemu pytasz o efekty? Przecież możesz samemu sprawdzić np. na lustrze...

 

s-l1000.jpg

Sprawdziłem. Przepraszam. Czasem się wyłącza myślenie. A łopatkę biorę bo mój fiskars niedomaga.

W dniu 19.10.2018 o 07:21, Eidos71 napisał:

@V1RU$ - jutro postaram się maszynowo porównać oba produkty i zamieścić to porównanie (prawdopodobnie w niedzielę) na forum.

TNX.

A parowanie mniejsze 😛 po stronie z AG jak by to kogoś interesowało. Nie jakieś spektakularne ale jest wiec działa.

Bo w aucie żony zrobiłem pół auta i rano o 6 z kawą jak zaklinacz deszczu parowałem po szybach.

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

@V1RU$ - wczoraj użyłem maszynowo - z padami polerskimi do szkła od Flexipads -  AG CGP i DG #755:

20181020_152250.jpg.a6a6520f48e4732b406d5944e19be6cc.jpg

 

Zdjęć z pracy nie robiłem, bo... Po co ? Każdy z tych produktów dostał połowę przedniej szyby w Fieście. Oba zrobiły to, co do nich należy - usunęły waterspoty i doczyściły szybę. Oba produkty mają całkiem miły zapach, chociaż bardziej mi chyba odpowiada zapach DG #755. Generalnie nie widzę specjalnie różnicy między tymi produktami - oba sprawdzają  się przy doczyszczaniu szyb, którym nie daje rady płyn do mycia szyb. 

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.