Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja osobiście jak jechałem po swój samochód, to szukałem ogłoszeń i sprawa wyglądała tak że jak była dobra sztuka to postała jeden / dwa dni i już jej nie było.

Dlatego też kiedy się trafiło to sprawa wyglądała tak że w jednym dniu pojawia się ogłoszenie z samochodem, telefon - wszystko uzgodnione i na drugi dzień o 8 rano jechałem 350km po samochód.

Inaczej to nie wiem czy by mi się udało coś ciekawego kupić. Tylko ja raczej płaciłem więcej niż była średnia rynkowa.

 

Znajomy ma tyle gotówki i chce coś zakupić w tych pieniądzach .. warunek E46 2.8 lub 2.5. Nie szuka przecież perełki, wiadomo trochę rdzy OK, coś tam do zrobienia jakieś delikatne sprawy OK.. no ale bez przesady.

 

Co do cen, to jak patrzyłem na rynek niemiecki to było parę sztuk w interesującym go stanie i fajnym wyposażeniu po 9-10tyś zł od prywatnych osób. Więc myślę że zakup takiego samochodu jest całkiem realny.

 

Oczywiście tego BMW znajomy nie kupił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziecie 500 km w jedną stronę po E46 328 (w tej cenie jeszcze gaz - 3 tyś) które kosztuje tyle co E36 328 w dobrym stanie i jeszcze zdziwienie ze to szrot ? Polski rynek używanych samochodów jest tak bardzo zgwałcony że chyba nic już mu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba się liczyć z tym, że w tej cenie nie sprzedaje samochodu w super stanie technicznym bo mu się znudził

 

Oj nie wolno tak osądzać. Ja kupiłem na dojazdy do pracy Skodę Felicię od 80 letniego Pana, który - tutaj cytat - "na starość chciał zaszaleć i kupić coś nowszego". Auto zakonserwowane od spodu, w zimę nie jeździł bo się bał, technicznie miesiąc przed sprzedażą wymienił olej w silniku i skrzyni biegów. Razem z kompletem kół zimowych DOT2010 zapłaciłem 1700zł.

 

Po prostu trzeba omijać handlarzy i skupić się na OLX/gratka/lokalne portale. Można wyrwać fajne tauta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziecie 500 km w jedną stronę po E46 328 (w tej cenie jeszcze gaz - 3 tyś) które kosztuje tyle co E36 328 w dobrym stanie i jeszcze zdziwienie ze to szrot ? Polski rynek używanych samochodów jest tak bardzo zgwałcony że chyba nic już mu nie pomoże.

 

12 tyś za E36 :/ ... to jak już ktoś wyżej pisał bujna wyobraźnia sprzedających.

Bo nikt nie kupi takiego samochodu za tyle.

 

Jakiś czas temu była na aukcji BMW e36 328 czarna 5d. w oryginale z niemiec. Z książką fakturami itd do końca prowadzonymi, po prostu "seria" czysta zadbana dokładne szczegółowe zdjęcia itd. Za 8 tyś zł. Za taki model to była dobra i jedyna słuszna cena. Wszystkie e36 powyżej tej ceny to są już żarty jak dla mnie.

 

Z tym że Polski rynek samochodów jest bardzo "zgwałcony" jak to określiłeś też się zgadzam. No nic .. trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak założyc jakis przyklejny topic pt nie wiem "auta z ogłoszen"? W ktorych ktoś kto ma rzut beretem sprawdzałby stan faktyczny samochodu potencjalnemu kupcowi z drugiej części Polski?

 

Trzeba sobie w końcu pomagać ;) Za jakiś czas sam bede szukał auta i jak mam jechać pół tysiąca km po to by sie wqu**ć to z góry dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje e36 328 sprzedalem dwa lata temu za 14000zl ;) . Co do e46 to tak jak gruby rs napisal, omijalbym egzemplarze eksploatowane po Polsce, ew. poszukalbym czegos na forach bmw. A ten kolega koniecznie chce e46?? Moze skusilby sie na e39??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qub@, - Dobry pomysł :good:

 

Sucre, - Z tego co wiem to chce właśnie e46.

 

escimo, Masz rację, ale to nie do końca była moja decyzja. Błędem było to że jedno fajne bmw uciekło i teraz znajomy doszedł do wniosku że "jak coś fajnego się pojawiło to jedziemy żeby nie uciekło"... ale już ochłonął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie tego ile można dać za dane auto, E46 max za kilkanaście tys. itd.

 

Spojrzcie na filmiki tych panów, m.in. całkiem zwyczajne w203 za ponad 10tys.eruo.

 

http://www.youtube.com/user/autazniemiec/videos

 

Co myślicie? Robia dobrą robote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znajomy ma tyle gotówki i chce coś zakupić w tych pieniądzach .. warunek E46 2.8 lub 2.5. Nie szuka przecież perełki, wiadomo trochę rdzy OK, coś tam do zrobienia jakieś delikatne sprawy OK.. no ale bez przesady.

 

 

Za te pieniądze nie kupi się e46 z silnikiem r6, można za to kupić totalnego szrota. No ale co ja tam wiem ;) Czy Twój znajomy ma świadomość jakie są koszty eksploatacji takiego auta? Ile kosztuje dobre zawieszenie, rozrząd (zaraz będzie, że jak łańcuch to się nie wymienia), sondy lambda, zrobienie vanosa, termostaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu trzeba omijać handlarzy i skupić się na OLX/gratka/lokalne portale. Można wyrwać fajne tauta.

 

Tak, ale.... :D Spędziłem raz całą sobotę i pół niedzieli żeby kupić coś na szybko, do 5 tys po mojej okolicy, najlepiej od prywatnego właściciela, nie-oszusta-handlarza :kox:

 

Pozwolę sobie przetłumaczyć najpopularniejsze hasła z tablicowego na nasze

 

Stan idealny = dokładka nie przekroczy wartości auta.

Stan dobry = jest szansa na dojechanie do mechanika

Do lekkich poprawek, zaprawek = po progach, nadklach i podłodze jest już tylko wspomnienie

Niewielkie mankamenty, do zrobienia za grosze = 1000+ zł

Wiadomo że nowe w salonie = szkoda bateri

 

itd itp

 

Najboleśniejsze jest to, że ludzie NAPRAWDĘ myślą że to jest sprawny, dobry samochód. Niestety kultura techniczna, pomijając wąską grupkę pasjonatów motoryzacji, to u nas dalej lata 60, Syrenki i Duże Fiaty.

 

p.s. Jak ktoś ciekawy poziomu "bezwkładu" przy kupnie "bezwkładowego" C5 dla Teścia, z tego forum, to na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam samochodu dla siebie już prawie 3 miesiące.. Nawet żadnej sztuki nie oglądałem. Skupiam się bardziej na prywatnych ogłoszeniach, chociaż nie wykluczam handlarzy. Początkowo był to Leon 1.8T w wersji TopSport albo Cupra. Przez ten czas może 2-3 sztuki się pojawiły które bym z chęcią jechał zobaczyć, ale wszystkie od 300km wzwyż ode mnie. Jedna była w okolicy, ale cena zaporowa..

Zrezygnowałem z Leona i szukam Audi A4 B6 1.8T w sedanie, ale też nie jest w czym wybierać, zawsze jest coś, co mi nie odpowiada.. A to automat, a to brak elektryki z tyłu itp.

Wiadomo, wyposażenia nie wybiore sobie jak w salonie przy kupnie, ale to nie jest samochód za 5 tyś, żeby były korbki z tyłu. :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespa, trzeba się liczyć z tym, że w tej cenie nie sprzedaje samochodu w super stanie technicznym bo mu się znudził

 

Oczywiście, często jest tak jak mówisz. Są jednak tacy, którym auta się nudzą, uzbierali na lepsze, nowsze i stare sprzedają. "Średnia cena rynkowa", po pewnym czasie weryfikuje oczekiwania dot. ceny sprzedawanego auta.

 

Na 5 samochodów, które sprzedałem, tylko jeden był w takim stanie, że nie opłacało się go dłużej trzymać. Reszta zmieniła właściciela ponieważ taki miałem kaprys, rosły moje oczekiwania. Były w stanie pozbawionym wad (poza naturalnym zużyciem wynikającym z wieku, nie było żadnych niedziałających elementów, postępującej korozji czy wybombanego zawieszenia. I wszystkie poszły za średnią cenę rynkową, dodatkowo opuszczoną przy negocjacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam samochodu dla siebie już prawie 3 miesiące.. Nawet żadnej sztuki nie oglądałem. Skupiam się bardziej na prywatnych ogłoszeniach, chociaż nie wykluczam handlarzy. Początkowo był to Leon 1.8T w wersji TopSport albo Cupra. Przez ten czas może 2-3 sztuki się pojawiły które bym z chęcią jechał zobaczyć, ale wszystkie od 300km wzwyż ode mnie. Jedna była w okolicy, ale cena zaporowa..

Przełom lipca/sierpnia śledziłem temat Cupry R 1M na allegro/otomoto, więc wiem z czym wiąże się jej zakup. Kilka sztuk na allegro, ale można coś wybrać. Kumpel szukał więc obejrzeliśmy dwie sztuki z 2005r (ok 28tyś zł), jedna na miejscu, druga 300km od domu, obie warte uwagi, mieliśmy do jednej i drugiej małe zastrzeżenia, ale spokojnie do ogarnięcia, w 30tyś można się zamknąć. Jedna z nich kupiona. Więc można jeszcze znaleźć Leona w bardzo dobrym stanie. Fakt, kumpel oglądał wcześniej inne eRki po 23-25tyś, ale niestety były to śmietniki, dobre kosztują. Widocznie musisz mieć bardzo duże wymagania skoro przez tyle czasu nawet nie obejrzałeś ani jednej sztuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eremsc, mam dokładnie ten sam ból :wallbash: Same super igły, których nawet nie chce się oglądać. Dlatego odpuściłem e46 i pewnie w przyszłym tygodniu stanę się posiadaczem auta dla ludu w postaci Astry GTC. Jazda po Polsce w poszukiwaniu auta jest dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach i zasobnym portfelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borowa, bardziej szukałem TopSporta, gdyż budżet raczej nie pozwalał na cupre ( okolice 20-22 tys ). Teraz sie przerzuciłem na Audi, w tej cenie coś powinienem znaleźć, ale trzeba czekać, aż dojdzie coś z okolic. Zauważyłem, że bardzo dużo sztuk dodaje się w Radomiu, ale sami handlarze, samochody wypicowane itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos rynku używanych aut: w wakacje szukałem e46 cabrio. Musiało mieć: 3.0 w benzynie, polift, m pakiet 2, sportsitze, najlepiej czarne na 18 styling 135. U nas najdrozsze do 40 tysi zł (wiekszosc około 25-30), w DE najtansze powyzej 10 ty. euro. A gdzie akcyza, transport, zarobek, itp. Nawet nie ogladalem zadnej sztuki z allegro- wystarczylo wrzucic nr telefonu do google i od razu wyskakiwaly kwiatki, np. "zlece malowanie elementu max 150zł za element".

W DE ponizej 10 tysi tez same podejrzane - wlasciciel ma auto dopiero 3 miechy, türkisch-deutsch w pierwszym zdaniu lub auto pod zastawem bankowym.

Kupilem w DE, mechanicy sie tylko dziwia, ze "wnetrze takie niezmeczone czy "silnik taki czysty" lub "dziwne, ale zero rdzy". No tak, jak sie naogladaja najpierw takich perelek za 5 koła euro, to pewnie jest roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinball_69, tak zabójcze koszty eksploatacji auta o budowie cepa, do którego części na rynku wtórnym jest nieskończona ilość. Za 3000 euro jestem w stanie kupić bardzo ładne e46 2.5 bądź 2.8 w Niemczech co pewnie też zrobię. Ostatnio znajomy sprzedawał SWOJE e39 530d 2002 rok udokumentowane 180.000km, sedan bez skóry, ale szeroka navi i chcial ode mnie 3500 euro. Tyle, że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi i ten model mi się zdecydowanie przejadł. E36 to jest warte w moich oczach góra te 7-8 tysięcy, nie wiem gdzie trzeba się urodzić, albo jak bardzo lubić przepłacać żeby kupić zwykłe, ciasne bmw z lat 90tych za 15.000zł. Gdybym się uwziął na e36 z dobrym zdrowym motorem kupuję zwykłe 316 za 1000 euro z dobrą budą i za 3000zł mam swapa na 2.8 :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altay, według Ciebie e46 ma konstrukcję cepa? Ile wg. Ciebie kosztuje zrobienie rozrządu, czyli łańcucha, slizgu, napinacza i zespołów regulacyjnych wałka ssącego i wydechowego wraz czujnikami, sond lambda, termostatów, vanosa i kompletnego zawieszenia? Ile kosztuje uszczelnienie silnika, gdy kapie spod dekla zaworów, miski olejowej, pompy vacum?

Większość aut dostępnych na rynku ma w/w do zrobienia albo będzie miała w niedługim czasie. Zawsze jednak możemy założyć, że skoro nic nie odpadło, a auto jedzie to jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko, chce zakupić fiata stilo 3d 1.6 16V i mam pytanie czy przy wzroście 2 metry zmieszczę się do niego i będzie mi wygodnie. Dodam, że fiacik stoi 60 km od domu i nie chce się zdenerwować jak się nie zmieszczę w mojej okolicy mam tylko wersje 5d która jest wyższa więc w tego fiata pewnie wejdę ale 5d nie są zbyt piękne ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altay, według Ciebie e46 ma konstrukcję cepa? Ile wg. Ciebie kosztuje zrobienie rozrządu, czyli łańcucha, slizgu, napinacza i zespołów regulacyjnych wałka ssącego i wydechowego wraz czujnikami, sond lambda, termostatów, vanosa i kompletnego zawieszenia? Ile kosztuje uszczelnienie silnika, gdy kapie spod dekla zaworów, miski olejowej, pompy vacum?

Większość aut dostępnych na rynku ma w/w do zrobienia albo będzie miała w niedługim czasie. Zawsze jednak możemy założyć, że skoro nic nie odpadło, a auto jedzie to jest ok ;)

 

Hahaha dokładnie, kolega pewnie jest miłośnikiem chińskich/używanych wahaczy itp. Co z tego że jest dużo używanych części na rynku ? Nie widzę związku. Ale w sumie nie ma co się dziwić że potem takie szczury trafiają na allegro po 10-12 tyś zł i psują rynek normalnych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Altay, według Ciebie e46 ma konstrukcję cepa? Ile wg. Ciebie kosztuje zrobienie rozrządu, czyli łańcucha, slizgu, napinacza i zespołów regulacyjnych wałka ssącego i wydechowego wraz czujnikami, sond lambda, termostatów, vanosa i kompletnego zawieszenia? Ile kosztuje uszczelnienie silnika, gdy kapie spod dekla zaworów, miski olejowej, pompy vacum?

Większość aut dostępnych na rynku ma w/w do zrobienia albo będzie miała w niedługim czasie.

 

Luźno śledzę ten temat ale czy mając w perspektywie takie naprawy, jest w ogóle sens rozglądać się za tym samochodem?

Może ceny rynkowe E46, rzędu 8-9 tyś zł, wynikają właśnie z faktu że coś tam jest w nich do zrobienia a koszty napraw nie są tanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.