Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Evo, wiekszosc dostepnych silikonow bazuje na occie. Wystarczy powachac :) A ocet sam w sobie przyspiesza korozje...

 

Ale oczywiscie to czysta teoria, w praktyce nia mam pojecia jak to dziala.

 

A co do Leonow to jest zestaw naprawczy w ASO skladajacy sie z folii, ktory zapobiega przeciekaniu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

w169

godne polecenia są modele po liftingu czyli po wiośnie 2008 roku.

Wcześniejsze mają problemy z korozją.

 

LPG nie słyszałem żadnych opini, one nie palą zbyt dużo.

Okej dzięki,czyli nie ten budżet nie ma co się napalać :)

Zakładam lpg,bo ma to być pierwszy własny samochód,więc ekonomia co do spalania ważna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, klej do szyb, uszczlniacz dekarski i masy stricte "samochodowe" nie powodują korozji. W lakierniczych można kupić spokojnie. Przecież jakoś blacharze muszą zaklejać naprawiane spoiny, wklejać szyby, etc. ...

A standardowy silikon podobno nie wpływa pozytywnie - nie próbowałem, tylko coś tam czytałem i na logikę tak uważam.

Pierwotnie myślałem, że mówisz, że po tym zabiegu "coś" się zakleja i woda gdzieś stoi powodując korozję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikony dzielimy na kwaśne (octowe), oraz neutralne ;)

 

dokładnie ;) tylko raczej mało kto o tym wie i bierze pierwszy lepszy w sklepie. Ten pierwszy właśnie po jakimś czasie, w zależności od warunków zjada drzwi, a ten drugi nie i właśnie jego powinno się używać. Ewentualnie tak jak kolega wcześniej pisał specjalne masy/kleje do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo drzwi uszczelnia się uszczelniaczem dekarskim (sprawdzony bardzo dobry Den Braven), skuteczne, szybkie, tanie, uszczelniałem w ten sposób wiele Leonów, w jednym po 2 latach byłem zmuszony dostać się do wnętrza drzwi, żadnych skutków ubocznych nie stwierdziłem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB Z zawieszeniem nie ma żadnych niespodzianek??? chodzi czy nie sa drogie naprawy zawieszenia. Autko ma 160tys nalotu

 

Kolego złoty - coś nowego w temacie konkretnie tego modelu? Ostatnio wypłynął podobny temat właśnie ze Stilo i pojawiła się ta sama kwestia, tzn. kosztów ewentualnej naprawy zawieszenia i zaangażowania finansowego w ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wypłynął podobny temat właśnie ze Stilo

 

Ostatnio na imieninach stryjenki szwagier opowiadał, jak w należącym do jego kuzyna Fiacie Stilo wymiana wahacza i łączników stabilizatora niemal doprowadziła do finansowej ruiny :/

 

Fiat Bravo

 

Ogólnie nie wiem, ale możliowść trolowania dresiwa pociągającego piwko na osiedlach IMO warta rozważenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem, ale możliowść trolowania dresiwa pociągającego piwko na osiedlach IMO warta rozważenia

Na taką odpowiedź liczyłem :mrgreen:

Kupować i się nie zastanawiać, 150KM pali mniej niż 120KM pakiet Sport robi robotę w jak trafisz wersje Sport to już w ogóle. Jak coś to zapraszam www.fiatbravoklub.pl

Okej zajrzę w wolnej chwili,znalazłem 2009r. bez sporta,po gradobiciu i ogólnie wygląda na niepicowaną :o

A jakieś typowe usterki,zawieszenie,ogólnie utrzymanie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najprawdopodobniej ze skrzynką m32, pewnie nie potrzebujesz wyjaśnień

eksploatacyjnie (ceny części, usterkowość) nie jest zle, ale na oszczędną jazdę (spalanie) nie licz

Tak m32,znam i kocham :D

Spalanie wiadomo, lpg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Fiat Bravo 1,4T-150KM ktoś, coś? :o

 

Od nowości mamy w domu 1.4T-120km, jak dla mnie świetnie się nim jeździ, dynamika okej, z napraw to z nie całych 6lat wysiadł w zeszłym roku akumulator. Tak tylko olej/filtry/klima :P tyle, że... auto ma jakoś ponad 40kkm najechane tylko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, ja osobiście posiadam skromne 1.4 90KM i moje auto nie sprawia mi kłopotliwych problemów. Co do gazu to są pod tym linkiem co podesłałem osoby które mają zagazowane tjety 150KM a nawet i silnik multiair. Podstawa to naprawdę DOBRY gazownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.