Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to czytam to mam przed oczami 2 sytuacje z ostatniego roku, które zastałem u lakierników na terenie Krakowa.

1) Superb 2013 - rozwalony aż po przednie słupki, pogniecione słupki, dach itd. Naprawiony, tylko nie mogą się z elektroniką dogadać dlatego jeszcze nie sprzedany.

2) Nowiutka Panamera - wspawana ćwiartka tylna !!!

 

W obu przypadkach uważam, że powinni za próby naprawy wsadzić do więzienia i zabronić wykonywania zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niejeden blacharz by pewnie parsknął śmiechem jak by ktoś powiedział, że na złom te twingo trzeba oddać

 

Niejeden kierowca pewnie parsknąłby by śmiechem gdyby mu powiedzieć że ma tym Twingiem jeździć - jak widać punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ;)

 

...a gdyby zostało wystawione przez ASO jako Premium Selection (na przykładzie BMW, nie wiem jak taki program się nazywa w Renault)?

 

zabiello, szkoda całkowita w ubezpieczeniu, to nie jest pojęcie "jakości" wraku, tylko opłacalności jego naprawy wg. ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR_BKP mi nie chodziło o jakość wraku a jedynie nieopłacalność naprawy tego samochodu względem ceny za jaką jest wystawiony w ogłoszeniu, a jednak ktoś to naprawił i jeszcze chce zarobić na tym, więc jak musi być naprawiony ten samochód skoro naprawa w ASO przewyższała bym wartość tego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonek ani mocny ani lekki. Male auto to i wiadomo ze uszkodzenia wieksze. Dla srednio ogarnietego blacharza robota pikus. Ciekaw jestem ilu uzytkownikow tego forum ma auta po takich strzalach jak nie mocniejszych...i nawet nie sa tego swiadomi. Generalnie temat rzeka, ale na polskich drogach pewnie z polowa samochodow jest po podobnych przejsciach. Mam pytanie do Tfelka, sprzedales to auto czy ubezpieczalnia sie tym zajmowala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR_BKP mi nie chodziło o jakość wraku a jedynie nieopłacalność naprawy tego samochodu względem ceny za jaką jest wystawiony w ogłoszeniu, a jednak ktoś to naprawił i jeszcze chce zarobić na tym, więc jak musi być naprawiony ten samochód skoro naprawa w ASO przewyższała bym wartość tego samochodu?

...nadal wg. ubezpieczyciela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek305, Rozmowa teoretyków święcie przekonanych o swoich racjach z praktykami święcie przekonanymi o swoich racjach nie ma zbytnio sensu. Przy flaszce to bym chętnie podyskutował albo w cztery oczy chociaż, na forum z kolei to zbyt wiele pisania jak dla mnie ;) Ponadto jestem zbyt impulsywny i jeszcze napiszę coś niestosownego i się zaczerwienię pod avatarem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek305, Rozmowa teoretyków święcie przekonanych o swoich racjach z praktykami święcie przekonanymi o swoich racjach nie ma zbytnio sensu. Przy flaszce to bym chętnie podyskutował albo w cztery oczy chociaż, na forum z kolei to zbyt wiele pisania jak dla mnie ;) Ponadto jestem zbyt impulsywny i jeszcze napiszę coś niestosownego i się zaczerwienię pod avatarem :)

 

hehe dobre :-] masz u mnie browara :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się bierz MPS tylko bardziej poleciałbym w 3 niż w 6 ze wgl. na mniejsza awaryjność oczywiście odnośnie oleju trzeba pilnować jak dziewczynka cnoty. Wymiany co 10tys. przeglądy. Spalanie akurat przy takim aucie to powinno być na samym końcu skoro ktoś kupuje takie auto >14l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD 2007-2012 była produkowana 2 wersja wszystkie jednostki napędowe 1.8 2.0 2.5 benzyna maja łańcuch więc może być spokojny o to. 1.8 jest mułowaty w stosunku do 2.0 więc nie polecam na taka masę auta 1500kg. Mazdy maja miękki lakier więc ryski będą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika jak i Mazdy moge powiedziec tyle lac benzynke i jezdzic!! Nic wiecej!

Przez 4 lata rodzice maja takowa Mazde i nic sie nie dzieje, spalanie naprawde znikome!

Jechalem nia do Francji przez 5tysiecy kilometrow srednie spalanie 6,7l, jadac z 4osobami na pokladzie i zaladowanym na maksa!!! Predkosci 110-130 po autostradach, oczywiscie niekeidy wiecej! Jedynym mankamentem jak to Japonczyk moze byc korozja, ale jak dotad jej nie widac wiec same plusy jakby nie patrzec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.