Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Facet sprowadził je do kraju w styczniu 2014, teraz sprzedaje twierdząc że za małe jako auto rodzinne z dwójką dzieci.

Dziwnie dużo ludzi jedzie za granicę, znajduje perełkę i po kilku miesiącach sprzedaje bo chcą większe/mniejsze/mocniejsze/nowsze/starsze :roll:

Dla mnie podejrzane z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale mówię, że auto miało dzwona za granicą i takie sprowadził. Pokazał mi zdjęcia, miernik potwierdza taką wersję wydarzeń. Auto ma swoje mankamenty jak np. opony do wymiany, trochę brzydkich rzeczy we wenętrzu do naprawy. Ale np. ma nowiuśkie tarcze i klocki a chłop twierdzi, że nie robił więc takie musiało być za granicą.

Także wiem gdzie było uderzone i co było zrobione.

 

Bardziej chodzi mi o to, jak to możliwe że kupiony w Austrii (2008) nie ma historii serwisowej w ASO. Hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to, jak to możliwe że kupiony w Austrii (2008) nie ma historii serwisowej w ASO. Hm?

 

Poproś o VIN - z tego wyjdzie na jaki to rynek. Z rynku austriackiego polskie ASO powinny mieć podgląd do historii przeglądów. Moze tak być, że facet kupił auto rzeczywiście w Austrii ale wcześniej było sprowadzone z Włoch albo innego kraju, którego system nie jest kompatybilny z systemem ASO. Masz może foto/link tego auta?

 

Ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

francuz :)

 

Art. Wartość

Numer podwozia WBAVG11000A293475

Kod typu VG11

Typ 318D UL (EUR)

Typoszereg E E90 ()

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik N47

Pojemność skokowa 2.00

Moc 105

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka STOFF FLUID/ANTHRAZIT (ALAT)

Data prod. 2008-04-03

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S1CBA CO2 UMFANG Zakres CO2

S1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop function

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S2HBA LM RAEDER RADIALSPEICHE 160 Obr. BMW, st. le. spr. rad. 160

S2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Zabezpieczenie śrub kół

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S4AEA ARMAUFLAGE VORNE VERSCHIEBBAR Podłokietnik przedni, przesuwany

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S507A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control z tyłu (PDC)

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat

S563A LICHTPAKET Pakiet oświetlenia

S663A RADIO BMW PROFESSIONAL Radio BMW Professional

S6FLA USB-AUDIO-SCHNITTSTELLE Złącze USB-/Audio

S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe

S761A INDIVIDUAL SONNENSCHUTZVERGLASUNG Ind. oszklenie przeciwsłon.

P7APA PAKET DYNAMIC + ADVANTAGE Pakiet Dynamic + Advantage

P7RSA COMFORT PAKET Pakiet Comfort

S854A SPRACHVERSION FRANZOESISCH Wersja językowa, francuski

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S881A FRANZOESISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, francuski

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S8S3A AUTOM. VERRIEGELUNG BEIM ANFAHREN Automatyczne ryglowanie prz ruszaniu

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Aktywacja syst. telem. char. dla kraju

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu

S4AGA INTERIEURLEISTEN TITAN MATT Listwy wewnętrzne tytanowe matowe

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj mi ktoś doradzi...

Szukam auta dla siebie, głównie na dojazdy do miasta (od 15 do 50km), często gęsto również dalsze trasy

I raczej skłaniam się ku kombiakowi...

Budżet w granicach 10-15k

Na razie rozglądam się w kategoriach bardzo przyziemnych aut takich jak Bora, A4 B5 i Octavia I... czy na coś jeszcze zwrócić uwagę? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombi , 10-15tys, luźne propozycje :) :)

 

http://allegro.pl/volvo-v40-1-9td-sport ... 77548.html

http://otomoto.pl/toyota-avensis-prywat ... 71279.html

http://allegro.pl/bmw-320d-kombi-i4230257211.html

 

Ale octavia I też nie głupi pomysł :) jak poszukasz to salon polska znajdziesz, części tanie, kufer ogromny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki marwol :)

 

znalazłem coś takiego w raporcie, za który zapłaciłem na pewnej stronie

 

2lcwxvb.png

 

Czyli to potwierdza niski przebieg auta oraz jego uszkodzenie - w kwietniu 2011. Facet twierdzi, że sprowadził uszkodzone do PL w styczniu 2014. Pytanie co od kwietnia 2011 działo się z uszkodzonym autem do momentu zakupu przez faceta z kraju.

Przychodzą mi do głowy dwie opcje:

1) auto stało - ale wątpliwe po oględzinach

2) ktoś sprowadził do Austrii (facet kupił z austrii a szkoda w Belgii), naprawił, znów miał dzwonka i odsprzedał do Polski

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zalane było , a później stłuczka?? a może stało, a może dwa dzwony były przodem?? ciężko zgadywać :)

 

zadzwoń do chłopa i powiedz mu o tym, i ja bym odpuścił auto, za dużo niewiadomych, facet

też - kupił w styczniu a teraz sprzedaje bo jednak za mały. Ciężko w takie historie uwierzyć.

 

 

a czego szukasz i jaki masz budżet?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 tys EUR wypłacił temtejszy ubezpieczyciel. Czyli ok 62 tys w 2011 roku.

 

Słupki ok, podłużnice ok, dach, podłoga ok.

Wymieniona maska, zderzak, błotnik, lampa, lusterko.

Szpachla w małym rogu drzwi oraz w ościeżu karoserii między drzwiami a błotnikiem, ale nie dużo. Na zdjęciach widziałem uszkodzenia. Standard.

Reszta auta w oryginale. Przebieg prawdziwy. Mechanicznie cacy.

 

Nie łudzę się jak większość rodaków, że kupię niepokalane auto z tego rocznika z przyzwoitym wyposażeniem. Cudów nie ma. Wtedy takie kosztuje >60 a nie 43 tys.

 

Natomiast nie każdy dzwon dyskwalifikuje samochód. Zastanawiam się tylko nad tą przerwą od zarejestrowanego dzwona do stycznia 2014 gdy auto znalazło się w PL. 2,5 roku...

 

Co do opinii, że brak historii itd. No co kto woli, można kupić z podrobioną książką dla własnego lepszego samopoczucia.

 

Mam opcję kupienia A4 z 2008 roku, przebieg oryginalny 73 tys, kraj Holandia.

Do wymiany maska, zderzak, błotniki, szyba i deska. Takie auta są w rzeczywistości :) Cena 38 z transportem na lawecie do PL i opłatami w PL. 45 tys z naprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteKKK03, na teraz to bym w E46 celował - RWD, przyjemne wnętrze, może się podobać.

Ale jak przyziemnie, to może Focus? Moim zdaniem samochód przyzwoity, zawias konretny, awaryjny to chyba nie jest jakoś znacznie, niektórzy mogą brać to auto za "mdłe".

No chyba, że astra III, ale mdłe wnętrze?

AR 156 w kombiaku? Polift jest bardzo ładny moim zdaniem. Tyle, że o zawias trzeba dbać. Ale tu nie powiesz że coś jest mdłe... Na 159 chyba nie wystarczy 15k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombi , 10-15tys, luźne propozycje :) :)

 

http://allegro.pl/volvo-v40-1-9td-sport ... 77548.html

http://otomoto.pl/toyota-avensis-prywat ... 71279.html

http://allegro.pl/bmw-320d-kombi-i4230257211.html

 

Ale octavia I też nie głupi pomysł :) jak poszukasz to salon polska znajdziesz, części tanie, kufer ogromny...

Octavia to najgłośniejszy głos.. rozsądku :kox: Bora mi się podoba i dosyć sporo jest dobrze wyposażonych egzemplarzy

 

O E46 myślałem, ale wydaje mi się że ciężko będzie zmieścić się w moim budżecie z zakupem dobrego egzemplarza i pierwszy serwisem :/ choć samo auto bardzo do mnie przemawia ;)

 

barteKKK03, na teraz to bym w E46 celował - RWD, przyjemne wnętrze, może się podobać.

Ale jak przyziemnie, to może Focus? Moim zdaniem samochód przyzwoity, zawias konretny, awaryjny to chyba nie jest jakoś znacznie, niektórzy mogą brać to auto za "mdłe".

No chyba, że astra III, ale mdłe wnętrze?

AR 156 w kombiaku? Polift jest bardzo ładny moim zdaniem. Tyle, że o zawias trzeba dbać. Ale tu nie powiesz że coś jest mdłe... Na 159 chyba nie wystarczy 15k?

Z Forda myślałem o Mondeo MK3, ceny są atrakcyjne względem wcześniej wymienionych kandydatów

Focus ma tragiczne wnętrze jak dla mnie :thumbdown:

Astra III raczej poza budżetem, prędzej II... w sumie też myślałem... głos rozsądku zaraz obok Octy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteKKK03, co do Mondeo MK3 , szukasz Diesla czy benzyny ? Jeżeli TDCI czyli diesla , ma swoje bolączki , ale ogólnie auto godne polecenia sam takiego użytkuje od 2 lat i zrobiłem nim 35-40k km bezawaryjnie można powiedzieć , nigdy nie było tak że auto rozkraczyło się na trasie itp . Jednak trzeba pamiętać o wadliwych pompach CR i wtryskach . Szukał bym napewno rocznika jak najmłodszego pozbawionego wad wieku młodzieńczego . Jeżeli blacharsko auto było dbane rdza nie powinna być problemem . Wypowiadam się na przykładzie swojego auta , wiec ktoś może mieć inne zdanie ale wg mnie nie doceniane auto , które super się prowadzi jest wygodne i oszczędne w moim wypadku 130 konna wersja z 5 biegowym automatem średnie spalanie w trasie ( 2 osoby i cały bagażnik wypchany torbami wakacyjnymi ) 5,5 na 100km miasto spokojnie można zrobić 8 , mówię o kombi .

 

W twoim przedziale budżetu spokojnie można wybrać fajny egzemplarz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.