Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Znajomy ojca sprzedaje bardzo pewny egzemplarz właśnie takiej 5er i się nad nią mocno zastanawiam. Generalnie wersja dość biedna ale już życie nauczyło mnie, że lepiej patrzeć na stan techniczny niż bajery.

 

KapselK niestety tego póki co nie wiem ale jutro postaram się zdobyć VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Od sierpnia zeszłego roku przeglądam auta i szukam czegoś dla siebie, ale niestety nie wiem na co sie zdecydować. Może pomożecie.

W chwili obecnej waham się między japońcem typu honda civic VII ale silnik 2.0 160KM chyba K20A3 ktorych jest malo i kupic dobry egzemplarz bedzie mysle trudno, lub juz wiekszy wybor accord VII sedan 2.0 155KM. W obu przypadkach byłaby gazownia. Jeden gosc ktory jezdzi po auta powiedzial mi zebym sie grubo zastanowil wybierając japońca, a inni znow zachwalają, takze mam mętlik w głowie :/

Kolejne auto nad ktorym sie zastanawiam to leonik I wersja top sport, z tymi ładniejszymi zderzakami tym razem dieselek 1.9 130KM ASZ, no i jakiś sofcik :)

Ktoś podpowie, doradzi co by wybrał w moim przypadku ?

Jest ktoś może z miejscowości Ryki, kto mógłby podjechać i obejrzeć mi tego leonika : https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... 6f656def9e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

691217 juz wiekszy wybor accord VII sedan 2.0 155KM. W obu przypadkach byłaby gazownia. Jeden gosc ktory jezdzi po auta powiedzial mi zebym sie grubo zastanowil wybierając japońca, a inni znow zachwalają, takze mam mętlik w głowie

A mechanik uzasadniał swoje zdanie czemu nie pchać się w Accorda? Minusy to każdy wie jakie ma Honda- miękki lakier, wnętrze odbiega od wykonania aut np z grupy VAG, szału jako takiego nie ma z silnikiem (fakt, mam porównanie w CR-V III i to nie jedzie :D ) ale japońska myśl technologiczna z Hondy mi się podoba- w CR-V żarnik xenonu wymieniasz bezboleśnie, silnik pracuje cichutko na wolnych i średnich obrotach. Ojciec kupił suva z gazem i jest zadowolony.

Jeszcze w Accordzie są problemy z przednimi lampami ale co dokładniej to już na forum tego auta musisz szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda civic VII ale silnik 2.0 160KM

bo to Type S...jeżeli mówimy o 160KM. jest jeszcze Type R, który ma 200KM, ale wtedy budżet musisz liczyć jak za przyzwoitego Accorda VII gen.

 

moim zdaniem VII gen jest udanym wozidłem, szukałbym 1.4 albo 1.6 - trwałe i ekonomiczne. pytanie czy chcesz hatchbacka czy sedana, czy coupe.

accord też spoko, ale już droższy.

jeszcze możesz zobaczyć na Corolle. - nudne do bólu, ale zadbana powinna być bezobsługowa.

 

nie skupiaj się na konkretnym modelu tylko szukaj jak najlepszego stanu technicznego. Civic 7gen, Corolla, Ibiza, Leon - wszystko podobno, różnią je detale, jak nie masz parcia na konkretną markę to wybierz to, co jest w dobrym stanie. Teoretycznie taka Ibiza czy Leon nie powinny mieć aż takich problemów z rudą jak civic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to Type S...jeżeli mówimy o 160KM. jest jeszcze Type R, który ma 200KM, ale wtedy budżet musisz liczyć jak za przyzwoitego Accorda VII gen.

 

moim zdaniem VII gen jest udanym wozidłem, szukałbym 1.4 albo 1.6...

 

No tak, tak wiem,że są jeszcze R-ki 200 konne i wiem, że na to trzeba miec wiecej kasy, no i są 3d a ta 160 konna jest 5d a u mnie wchodzi w grę tylko auto 5d.

Co do silników 1.4 i 1.6 to jest większy wybór i są bardziej popularne, ale ich moce nie są zbyt wysokie i bym się zapłakał z takim autem.Taka pojemność to już bardziej dla żony do miasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do czego ma służyć auto, jak jeździsz wokół komina i 2 razy do roku wypad na wakacje to civic wystarczy - pamiętaj, że w 7 gen skrzynia trochę odbiega od standardu hondy i po jakimś tam przebiegu padają łożyska, koszt ze sprzegłem samych gratów około tysiąc złotych. Generalnie wozidło solidne, trochę plastiki w środku są słabe jakości. Pomyślałbym też oCRV-ce solidne auto trzyma cenę, wiadomo w porównaniu do 2.0 civicu przyjemności z jazdy nie będzie :) Pytanie podstawowe jaki masz budżet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do czego ma służyć auto, jak jeździsz wokół komina i 2 razy do roku wypad na wakacje to civic wystarczy - pamiętaj, że w 7 gen skrzynia trochę odbiega od standardu hondy i po jakimś tam przebiegu padają łożyska, koszt ze sprzegłem samych gratów około tysiąc złotych. Generalnie wozidło solidne, trochę plastiki w środku są słabe jakości. Pomyślałbym też oCRV-ce solidne auto trzyma cenę, wiadomo w porównaniu do 2.0 civicu przyjemności z jazdy nie będzie :) Pytanie podstawowe jaki masz budżet :)

 

fakt i miałem do napisać, nie tylko civic, ale też jazz i accord. (odnośnie skrzyń).

 

robiłem łożyska w Jazzie właśnie - 810zł, wszędzie wołali po 1300... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś kult alfy romeo jakis taki model co więcej jeździ niż u mechanika stoi. Trafiłem na coś takiego martwi mnie schodzący lakier bezbarwny niby cena dobra do nego ale czy jeżeli ją odnowię trochę istnieje.możliwość zarobku ?

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-33-alfa-romeo-33-z-malym-przebiegiem-ID6yKphl.html#xtor=SEC-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.