Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie poszukiwan rodzinnego kombi.

Pojechalem do Citroena obejrzec C5 w kombi.

https://www.leboncoin.fr/voitures/965123131.htm?ca=15_s

Po rejestracji (ok 530 euro) i negocjacjach pozostala cena 10900 Euro.

Daja rok gwarancji, tyle ze za 40 tys km jest do zrobienia pasek ( min 700 euro) Obowiazkowo w ASO i zeby utrzymac gwarancje co 3 miesiace serwis u nich. Czyli od 250 do 600 euro kazdy.

Maja ludzi za idiotow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dlaczego serwis co 3 miesiace a nie np 15 tys. km lub rok?

Taki warunek gwarancji na uzywane samochody. Dalaczego? Nie mam pojecja. To jest Francja ;) Tu jest wiele dziwnych rzeczy.

 

Czyli jeśli dobrze liczę koszt rocznej gwarancji będzie wynosił od 1000 do 2400 euro? Ja bym podziękował ;)

Podziekowalem. Nawet wliczajac w to cenych ich materialow i pracy to i tak cena kosmos. Dobry pakiet gwarancyjny mozna kupic juz od 400 euro.

Trudno. Szukam dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem używanej Alfy Romeo Giulietty z 2010 roku z 1.4 multiair 170 kucy z przebiegiem 80tys ze świeżo wymienionymi klapami multiair. Poczytałem fora i mam mocny dylemat jedni piszą, że psują się pierdoły inni bardzo zadowoleni. Miał ktoś z Was może dłuższą styczność z tym autem? Warto się pchać w alfe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

644684 Warto się pchać w alfe?

Giulietty nie mam, ale opinie w necie to jedno, a życie to drugie. Osobiście mam AR z silnikiem, który przez wielu jest uważany za totalny złom. Jeżdżę już ponad 3 lata i przez ten czas wymieniałem tylko olej. Zależy jak trafisz, jak ktoś dbał, to nie powinno być problemu, ktoś nie dbał, to mogą wyjść kwiatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup żonie auta typowo do miasta , plan Mini z automatem . Warto się w to pchać czy szukać czegoś innego mówię o rocznikach 02-05 .

Na co zwrócić uwagę ? Ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pajko

Nie myślałeś o smarcie fortwo? Najlepiej w CDI w benzynie co ok 100kkm remont silnika (ok2,5kzł). Nie jest taki mały na jakiego wygląda, ma automat (zautomatyzawana tradycyjna skrzynia tj korzystamy z uroków automatu bez jego wad). Rudy się nie pojawi z zewnątrz- błotniki, "maska" poszycie drzwi, klapy jest plastykowe i dach plastyk lub szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mniej ważne.

A co do wyboru podoba się żonie .

Ja osobiście wolałbym Fieste MK7 . Mam z taką styczność i uważam za genialny samochodzik do miasta i jest 4d .

Co do części i cen spodziewam się. Bardziej interesuje mnie aspekt awarii, co tam się lubi wyspać. Silnikowo nie zamykam się. Może być zarówno Benzyna jak i diesel napewno nie na podtlenek eLPidZi

Sprawa nie jest pilna . Więc ciśnienia nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu stałem przed podobnym dylematem. W mini benzynowym nagminnie sypie się rozrząd i są problemy z nadmiernym spalaniem oleju. Rozmawiałem z kilkoma mechanikami w Krk w tym z takimi, do których mam pełne zaufanie i faktycznie potwierdzili, że przypadki zatarcia są częste. Przez takie użytkowanie ciężko znaleźć zadbany egzemplarz. Mini prowadzi się bajecznie, to fakt, ale pojawił się inny mankament. Auto w 95% jeździ po ścisłym centrum Krk, a wiadomo jak jest z parkowaniem w centrum :D Za kierownicą Mini przez wyprofilowanie świateł przednich ciężko jest wyczuć krawędzie auta, a mnie osobiście drażniła wygięta szyba i cofnięte słupki A, które cały czas zasłaniały mi pole widzenia np. na przejściach dla pieszych. Koniec końców dalej jeździ Fiatem 500 1.2 69KM z Dualogic-iem, którego mamy od stycznia 2011. Lepszego auta dla kobiety jeszcze nie udało mi się znaleźć. Co ciekawe robi mega wrażenie na koleżankach :D Silnik moim zdaniem najlepszy z gamy, bo turbo momentalnie by zajeździła :kox: Gabaryty dla naszej trójki są wystarczające na krótkie dystanse, spalanie w mieście (centrum, godziny szczytu, baaardzo ciężka noga) to maks 8l. Dualogic nie jest najlepszą skrzynia zautomatyzowaną jaką jeździłem, ale dla kobiety starcza. Czasem trochę zmuli i wolno zmienia biegi. Auto ma teraz 90k oryginalnego przebiegu i jedyne co się stało to pół roku temu sprzęgło się skończyło i skrzynia się zatrzymała (algorytmy, hydraulika te sprawy) - na za bardzo zużytym sprzęgle według obliczeń kompa nie da się jeździć. Co ważne - siedzisko fotela pasażera podnosi sie do pionu i jest miejsce na torebkę :-] Moja teraz siada, odkłada torebkę, odpala Blue&Me żeby pogadać z koleżankami i tyle ją widziałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytajcie Geno on ma i mini i Aygo ....już kiedyś pisał że mini o kant d..y potłuc w porównaniu do toyoty :roll:

 

Chyba coś nie doczytałeś albo nie zrozumiałeś ironii. To ze mini było w serwisie na gwarancji nie znaczy ze ta mydelniczka za 1/3 jego ceny jest lepsza, bo nie wiem jak mozesz to w ogóle porównywać ? Tymbardziej nowe Mini..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być 4 osobowy , żona będzie jeździć z synem i czasami ja jako 3 osoba

C30 w pakiecie R-design :good:

 

A tak na poważnie mam styczność z Mini, ale rocznym ONE'em w automacie. Rewelacyjne auto, trzyma się drogi jak zły, straaasznie wygodny, nowy Passat i Mondeo wymięka, i ten niespotykany design. Gdyby mnie było stać na takie kupiłbym bez zastanawiania się. Co do roczników 2002-2005 to się nie wypowiem, ale w jakimś roku Mini przejęło BMW i być może stąd ten wysoki komfort.

 

Na forum Subaru jest na sprzedaż 2002 r. - 1.6benz + automat, zadbany, ale trzeba się zalogować. Ew. mogę podesłać screen'y na Pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.