Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym chyba nie odważył się kupować auta starszego niż 10 lat by robić takie przebiegi. Choćby ze względu na brak możliwość zakupu największego pakietu Assistance, gdzie masz holowanie i samochód zastępczy w przypadku awarii.

A co ma wiek auta do przebiegów rocznych?? Assistance mam na holowanie, auto zastępcze i 1 noc w hotelu i nie widzę problemu, kiedy chcę wsiadam i jadę. Podstawa to dobra eksploatacja!

Założyłem, że jak robisz 40k rocznie to nie w mieście. Dla aut powyżej 10 lat nie ma choćby holowania w przypadku awarii, jest wyłącznie przy kolizji. To samo z autem zastępczym. Mój samochód ma mniej niż 10 lat i ja mam samochód zastępczy w przypadku awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

haks, sospzmot ma w assistance holowanie w przypadku awarii, sam korzystałem tylko raz, pod sam dom. A moje Volvo ma 15lat ;)

Nie korzystam z Assistance oferowanych przez ubezpieczyciela, bo często są do dupy.

 

Spoko,

ja po prostu ten pakiet kupiłem u swojego ubezpieczyciela za 30zł ;)

 

Pakiet Luksusowy Plus

awarie w kraju (1 rok)

pojazd zastępczy od ręki

 

200.00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczy pakiet Standardowy - 130zł. Poprzednią Astrą F jeździłem do 18tki i pomimo takiego wieku auta jeździliśmy w Polskę.

 

W przyszłym roku planuję zmianę auta i mamy z żoną rozbieżne zdania. Ja nie patrzę na rocznik 6-7 czy 9 letnie, byle zadbane, ale żona się uparła, że ma być 5-6 lat i do tego budżet jest kolejnym ograniczeniem. Dla mnie większym pewniakiem jest zakup starszego auta od jakiegoś klubowicza lub osoby, która jakiś czas użytkowała auto w Polsce niż zakup od handlarza, oczywiście są wyjątki.

 

Sucre czy tam skąd wozisz te auta są jakieś Subaru Legacy/Outback lub V70 z lat 2006-2008? Widzę, że wszystkie Twoje auta są zadbane, pewnie przed sprzedażą warstwę wosku dorzucasz gratis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczy pakiet Standardowy - 130zł. Poprzednią Astrą F jeździłem do 18tki i pomimo takiego wieku auta jeździliśmy w Polskę.

 

W przyszłym roku planuję zmianę auta i mamy z żoną rozbieżne zdania. Ja nie patrzę na rocznik 6-7 czy 9 letnie, byle zadbane, ale żona się uparła, że ma być 5-6 lat i do tego budżet jest kolejnym ograniczeniem. Dla mnie większym pewniakiem jest zakup starszego auta od jakiegoś klubowicza lub osoby, która jakiś czas użytkowała auto w Polsce niż zakup od handlarza, oczywiście są wyjątki.

 

Sucre czy tam skąd wozisz te auta są jakieś Subaru Legacy/Outback lub V70 z lat 2006-2008? Widzę, że wszystkie Twoje auta są zadbane, pewnie przed sprzedażą warstwę wosku dorzucasz gratis :D

 

 

Faktem jest, że sos (którego do wczoraj nie znałem) spowodował, że jednak mogę mieć na uwadze auta starsze niż 10 lat. Bo te co do zasady od razu wykluczałem. Muszę się zgłębić w ten pakiet luks, zadzwonię do nich i wypytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buka, znajomy niech szuka wersji z silnikiem 2.0, miałem celice, wprawdzie 6 gen. ale silniki zbliżone, jakby co pytaj o konkrety.

 

Jak w każdym TAKIM aucie, ważne by buda była cała, nie zgnita, reszte się zrobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedlift czy polift?? jeżeli przed to rdza w okolicy uszczelki szyby przedniej i pekający kolektor wydechowy. w każdym trzeba sprawdzić czy sprzęgło się nie ślizga.. po za tym wszystko inne jak w każdym innym aucie trzeba sprawdzać.. acha i bardzo dobrze widać postępujące zużycie wraz z rosnącym przebiegiem więc nie daj sobie wcisnąć, że auto z przebiegiem 100tyś ma wytartą skórę i srebrne plastiki.. generalnie ja szukałem ostatnie 3 miesiące godnego egzemplarza i nie znalazłem.. po za tym jest drogi w porównaniu do innych kompaktów z takich samych roczników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś opinie na temat silnika 1.6 tdi montowanego m.in. w vw caddy moce 75KM lub 102 KM ?

 

Jeździ ktoś fiatem doblo modelem produkowanym od 2009 ? - jakieś opinie?

 

Zastanawiam się właśnie nad vw caddy lub fiatem doblo, mile widziana wersja maxi, budżet ok 40tys

Ewentualnie co jest jeszcze godne zainteresowania w tej klasie aut?

 

Rodzice mojej Narzeczonej, w zeszłym roku sprzedawali VW Caddy 2009 1.9 tdi. Jeździli prawie 3 lata bez żadnego problemu, kupili go jak miał 70k, zrobili jakieś 50k i wiem, że aktualnie też się dobrze sprawuje (sprzedany po sąsiedzku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2008,wiec chyba przed lifting.Co do zużycia wnętrza to właśnie ciekawa sprawa,ostatnio oglądaliśmy jedna sztukę ,niby miała 90 tys przebiegu a tak jak piszesz kierownica wytarta plastiki to samo.Auto ma być dla Teścia uparł się na ufo ,ma być ufo ,chce ufo :D .Tłumaczenie ,ze za podobne pieniądze możne mieć auto młodsze nie przynoszą skutku .

Crockett84-własnie teraz sobie uświadomiłem ,ze to auta od forumowego kolegi.Przejrzałem trochę watek i widzę ze koledzy zadowoleni z zakupionych aut.Jak się dobrze sprawy potoczą to może 3 Honda zawita do rodziny:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2008,wiec chyba przed lifting.Co do zużycia wnętrza to właśnie ciekawa sprawa,ostatnio oglądaliśmy jedna sztukę ,niby miała 90 tys przebiegu a tak jak piszesz kierownica wytarta plastiki to samo.Auto ma być dla Teścia uparł się na ufo ,ma być ufo ,chce ufo :D .Tłumaczenie ,ze za podobne pieniądze możne mieć auto młodsze nie przynoszą skutku .

Crockett84-własnie teraz sobie uświadomiłem ,ze to auta od forumowego kolegi.Przejrzałem trochę watek i widzę ze koledzy zadowoleni z zakupionych aut.Jak się dobrze sprawy potoczą to może 3 Honda zawita do rodziny:).

 

najpewniejsze Civici pochodzą od tego pana:

http://uzywanahonda.pl/?civic,7

 

tylko te ceny :/

 

 

..ja w końcu kupiłem Cytrynę C4 11 rok od pierwszego właściciela za 34 tys.. nie wiem czy UFO jest aż o tyle lepsze ile wynosi różnica w cenie ;)

 

tak do 150 tyś, przy normalnym użytkowaniu zużycia wnętrza prawie nie widać.. więc pomyśl ile rzeczywiście musial mieć ten z 90tyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę czy zawieszenie czasem nie stuka przy obracaniu kierownicą (poduszki amortyzatorów i same amortyzatory mają wadę fabryczną- niektóre serwisy wymieniały bezpłatnie na gwarancji, inne nie).Jeśli jest to HDI 16V zobacz rozrząd, chodzą słuchy że krótki łańcuch rozrządu między wałkami lubi się rozciągnąć i hałasować. Sam użytkuje takie auto praktycznie od nowości (kupiony jako powystawowy z przebiegiem 1800km)- aktualnie około 60 tys przebiegu, mam wersję 1.6 HDi 92KM (8v) z fapem i dwumasą, jak dotąd nie sprawia żadnych problemów. Przy 90-100km/h spalanie kształtuje się na poziomie 4,5-4,9l/100. Średnie spalanie z 10 tys km (70% miasto/30% trasa) wynosi 6,1l/100km.

 

EDIT: Tylnej belki nie ma co sprawdzać, ponieważ jest to zupełnie inna konstrukcja niż w starszych Partnerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2008,wiec chyba przed lifting.Co do zużycia wnętrza to właśnie ciekawa sprawa,ostatnio oglądaliśmy jedna sztukę ,niby miała 90 tys przebiegu a tak jak piszesz kierownica wytarta plastiki to samo.Auto ma być dla Teścia uparł się na ufo ,ma być ufo ,chce ufo :D .Tłumaczenie ,ze za podobne pieniądze możne mieć auto młodsze nie przynoszą skutku .

Crockett84-własnie teraz sobie uświadomiłem ,ze to auta od forumowego kolegi.Przejrzałem trochę watek i widzę ze koledzy zadowoleni z zakupionych aut.Jak się dobrze sprawy potoczą to może 3 Honda zawita do rodziny:).

Przed zakupem Civica obejrzałem kilka egzemplarzy i zużycie najbardziej widać na kierownicy. Większość Civiców miała brudne boczki i podłokietniki, które w pierwszej chwili wyglądały jak wytarte, po ich wyczyszczeniu powinno dobrze wyglądać. Trzeba sobie zdać sprawę, że zawieszenie jest naprawdę sztywne i do tego dość głośno pracuje. Na równej drodze jedzie się bardzo przyjemnie, natomiast wyboiste miejskie ulice nie są najprzyjemniejsze do jazdy. Z deski potrafi coś się odezwać od czasu do czasu. Spalanie dla 1.8 140KM od 5,5l na spokojniej trasie (max do 100km/h) do ok 10l w mieście zimą.

W zeszłym roku też stałem przed dylematem, czy brać ufo, czy coś innego nowszego. Jednak przekonała mnie funkcjonalność tego samochodu, pomimo niewielkich wymiarów zewnętrznych w środku jest sporo miejsca, świetny system magic seats, spory bagażnik i dużo fajnych schowków. Silnik też należy zaliczyć do niewątpliwych zalet, prosty, bezproblemowy, z dobrymi osiągami(chociaż trzeba wyżej kręcić, a wtedy robi się trochę głośno) no i spalanie jak na taką moc całkiem spoko. Mój egzemplarz był chyba 5 którego oglądałem, jak jest coś fajnego to szybko idzie. Mój technicznie był spoko sprawdzony na stacji diagnostycznej(do wymiany przednie amortyzatory - standard w UFO mimo 2008r i 79tkm) plus historia w serwisie, potwierdziły przebieg oraz malowane drzwi i błotnik. Dla mnie nie skreśliło to tego egzemplarza, dodatkowo dostałem zimówki na alusach. Oprócz wymiany amortyzatorów i standardowej wymianie filtrów i oleju oraz 2 H7 i 3 W5W nic przez rok nie robiłem i niczego dodatkowego nie wymaga. Aha i hamulce szczególnie zimą mogą trzymać, więc przy każdej wymianie oleju trzeba je przeczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z obecnych posiada/posiadał Superba 1? Przymierzam się powoli do większego auta ale chcę mieć LPG. I tak rzuciła mi się w oko Skoda. Jak silniki 1.8T 150KM radzą sobie na tym paliwie? Na co warto zwrócić uwagę przy Skodzinach? Nigdy tym nie latałem. Trochę boję się rudej, bo w moim 207 temat w ogóle nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.