Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Brat chce zmienić Qashqaia na coś większego typu SUV, preferowana benzyna, max 110tys., rok powyżej 2010.

 

Narazie mówił że myślał o Volvo XC60, Mitsubishi Outlander. Może coś innego polecacie?

 

Może Infinity czy Range Rover? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na Qashqaia nie narzeka, kupił w sumie do dojazdów do pracy, silnik 1.6 benzyna rocznik chyba 2010 (ten po liftingu), nie wspominał o żadnych usterkach, jednak teraz zaczął jeździć w dłuższe trasy i silnik jest zdecydowanie za mały, w dodatku jadąc w 5 osób już trochę ciasno.

 

Także z tego co wiem jest mało awaryjny, od siebie dodam, że całkiem nieźle się prowadzi, wnętrze znośne. Jak dla mnie idealny na miasto lub niedalekie wypady, spalanie 6.5-7l. O innych wersjach silnikowych nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to polecam stronkę gdzie jedno wydanie poświęcone jest jednemu pojazdowi.

Także myślę, że się przyda dla tych co chcą kupić lub po prostu można przekazać dalej ;)

 

http://autobeztajemnic.pl/

 

Po lewej stronie są wydania w wersji online.

 

I nawet coś o Qashqaiu jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam Hanie VII ale silnik 1,4.Zawieszenie twardawe,ale jak dla mnie to zaleta ,auto prowadzi się dość pewnie ,duuuuuużo miejsca na tylnej kanapie.Auto,tak jak czytałeś mało awaryjne,ale trzeba zwrócić uwagę na szumiące łożyska skrzyni biegów to ich słaby punkt jak w 1,4 tak i 1,6 ,diesla podobno to nie dotyczy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ruda pojawiła się na pasie tylnym za zderzakiem,podłoga po 13 latach wyglądała bardzo dobrze,ranty błotników czyste,układ wydechowy oryginalny stan bdb,jedynie osłona katalizatora nadawała się do wywalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie lubią padać w benzynach (i raczej pewne, że padnie) - dizli nie dotyczy ten problem. poza tym układ kierowniczy zdarza się, że cierpi (maglownica do regeneracji).

ogólnie auto udane, nie gnije, do przemieszczania się jest super - bardzo dużo miejsca w środku, wygodne fotele, niezłe seryjne nagłośnienie, wydajna klima i nawiew. dizle bardzo ekonomiczne, lepsze do jazdy, niż 1.6 benzyna - buda w VII genie jest ciężka, a benzyny mają małe momenty obrotowe, z kilkoma osobami na pokładzie jazda to ciągłe piłowanie benzyny. dizle w VII genie to dobre konstrukcje isuzu, rzadko spotyka się poważniejsze narzekanie, nie znają poboru oleju i innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się rozglądać za jakimś niewielkim dostawczakiem.

Aktualnie jeżdżę Kangoo z 2005 1.2, ale mam już powoli dość tego silnika i braku wyposażenia.

Za czym się rozglądać w granicach 20.000?

Mile widziana byłaby benzyna, ale aut z takimi silnikami jest jak na lekarstwo.

Berlingo II, Caddy, Doblo, a może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wozisz ładunki? Ja\eżeli lekkie to te auta bedą ok, jak ciężkie to coś z mocnym zawieszeniem z tyłu - Caddy, Transit Connect.

Caddy wychodziły z 1.6 MPI, dobre do gazowania.

Osobiście byłem bardzo zadowolony z Connecta, ale to praktycznie same diesle. Poza lakierem, który schodził z progów, to nie miałem z nim problemów.

Obecnie często śmigam Combo i Fiorino, ale tego nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie założenia:

- benzyna, dobrze żeby była gazowalna,

- pojemność silnika min 1.6 (żeby się w ogóle odpychało), max 2.5,

- kombi lub minivan (dla rodziny 2 + 1 bobas),

- rocznik od 2004 w górę,

- mało rdzewiejące i ogólnie żeby to nie była egzotyka droga w naprawie,

- do 15 tys zł + pakiet startowy 3 tys zł.

 

Scenic, C-max, Mondeo (czy mocno rdzewieją?), 307 SW, co jest jeszcze sensownego?

Kupujący to nie żaden pasjonat motoryzacji, dba raczej mocno przeciętnie więc nie będzie cmokał nad każdym detalem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic II, najlepiej po FL (2006/2007), żeby było polskie menu na wyświetlaczu. Benzyny 1.6. (110 - 115KM) i 2.0 (136KM), także 2.0T (163KM), LPG bez jakiegokolwiek problemu do każdego z nich (przy 2.0T tylko kwestia wydajnych wtrysków). Rodzinę 2+1 na dwutygodniowy wypad na południe spakujesz bez problemu, chyba że wózek jest duży - wtedy Granda szukać.

Rdza nie istnieje, chyba że po dzwonie naprawa była słaba.

 

Wadą jest słaba dostępność na rynku egzemplarzy w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval, wiem, bo miałem Scenica tylko 1.9 dci :) Wozu szuka dobry znajomy, dlatego też polecam mu Sceniora, auto jeżeli nie drutowane to na prawdę nie sprawia problemów, wygodne, a zabezpieczenie antykorozyjne super.

manio49, kto to Sucre, gdzie go znajdę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vitoocars.otomoto.pl

 

Dodane po 1 minucie 14 sekundach:

vitoocars.otomoto.pl

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-scenic ... y9fnw.html jest i Scenic od Adama.

 

Serdecznie polecam. brałem od niego mondeo i wszystko super :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić napinacz rozrządu wraz z prowadnicami i jakieś wałki pamiętam że na te dwie rzeczy były akcje serwisowe. Ogólnie silnik za słaby do tego auta. W mieście jeszcze da jakoś radę na trasie jest tragedia.

 

Samochód dla kobiety na dojazdy do pracy i na zakupy więc z mocą myślę że da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla kobiety to napęd na tył, moim zdaniem, dyskwalifikuje to auto zimą. Jedynym plusem tego modelu jest własnie napęd na tył i dobry rozkład masy (przód - tył). W środku poziom jakości materiałów na bardzo niskim poziomie w modelach przed liftem, spasowanie też pozostawia wiele do życzenia. Ogólnie, oprócz napędu na tył, model z tym silnikem nie ma żadnych innych plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.