Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Damianldz, czytam 3 raz twoją ostatnią wypowiedź i dalej nic z niej nie rozumiem :dontknow:

Tzn że kupując auto to musisz 5,10tys wsadzić w nie?to ci powiem że niefarta masz okrutnego...Dlatego mając mniekszy budrzet ,szuka się samochodu mniej "prestiżowego" ale w lepszym stanie gdzie na starcie nie trzeba tyle wkładać a i utrzymanie i jego koszty Cię nie zabiją

 

 

 

Niefart to jedno a down na punkcie perfekcji auta to drugie . Moją 80 kupiłem 2 lata temu za 4300 a przez 2 lata wpakowałem ok 8-8.5k zl . I tak jak napisałem 20k zl jest na samo auto 5k jest na pakiet startowy oprócz tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Randall, tak mnie to zabolało że musze się chyba napić. :lol: ...tak klapa w kombi gnije na potęge dobrze słyszałeś.Auto też ma swoje wady o których tu pisałem.Pozatym nie dyskusja o mercedesie tylko o wadach e46 bo ktoś o takowe pytał(nie pisałem ot tak jak i opowieści wyssanych z palca) a że tak jak mówię 4 znajomych ma to wiem co się z nimi dzieje i jak te auta wyglądają i co chłopaki wymieniają.Ja bym jej nie kupił ale każdy kupuje co chce i kończe ten ot bo nie chcę sie dorobić warna przez twoje czytanie nie ze zrozumieniem,z resztą niektórzy mają tu takie same zdanie a mietkiem nie jeżdżą..

Wracając do tematu to miał ktoś lub ma do czynienia z Renaultem Koleosem?Silnik benzynowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli na zimnym brzmi jak diesel, to do wymiany czym prędzej

Ale co do wymiany silnik?

Masakra;)

Lpg nie chodzi mi po głowie więc tutaj bez różnicy, ale dzięki za wyczerpujący temat, ogólnie nie ma problemu już w tych nowszych renault z elektroniką jak w sławnej lagunie 2gen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randall, tak mnie to zabolało że musze się chyba napić. :lol: ...tak klapa w kombi gnije na potęge dobrze słyszałeś.Auto też ma swoje wady o których tu pisałem.Pozatym nie dyskusja o mercedesie tylko o wadach e46 bo ktoś o takowe pytał(nie pisałem ot tak jak i opowieści wyssanych z palca) a że tak jak mówię 4 znajomych ma to wiem co się z nimi dzieje i jak te auta wyglądają i co chłopaki wymieniają.Ja bym jej nie kupił ale każdy kupuje co chce i kończe ten ot bo nie chcę sie dorobić warna przez twoje czytanie nie ze zrozumieniem,z resztą niektórzy mają tu takie same zdanie a mietkiem nie jeżdżą..

Wracając do tematu to miał ktoś lub ma do czynienia z Renaultem Koleosem?Silnik benzynowy

 

Ale to nie miało cię zaboleć. Po prostu chciałem wytłumaczyć tobie i innym ze o każdym aucie powstają mity z rożnych powodów. Teraz próbujesz ze mnie zrobić wroga Mb. I jeszcze coś piszesz o czytaniu ze zrozumieniem. Żałosne. Faktycznie, e46 to gunwo, śwagier miał i sie psuło. To jest porządna opinia ludzi takich jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli na zimnym brzmi jak diesel, to do wymiany czym prędzej

Ale co do wymiany silnik?

Masakra;)

Lpg nie chodzi mi po głowie więc tutaj bez różnicy, ale dzięki za wyczerpujący temat, ogólnie nie ma problemu już w tych nowszych renault z elektroniką jak w sławnej lagunie 2gen?

 

Pewnie chodzi o koło zmiennych faz rozrządu, nic strasznego, aczkolwiek dodatkowy koszt.

 

Ja miałem kiedyś Clio 2ph2 1.4 16V, więc silnik podobny, który u mnie był bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Avensis 2,4benzyna 163km w automacie? Chodzi mi o awaryjność silnika i skrzyni. Auto z 2005roku 8-)

Jesli mam byc szczery, to moim i mie tylko moim zdaniem, jesli chcesz kupic avensis t25 to celuj w 1.8, ewentualnie 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie wcześniej pisałem o e46 2.0d po fl czyli na CR , wybiliście mi go z głowy , tak samo wybiłem Tacie ten pomysł . Ale teraz uparł się na e39 2.5 albo 3.0d czyli chyba m57 tylko te silniki na CR już i tylko po fl , warto sie zainteresować tymi silnikami , bo nie będę kłamał , sam Tacie to podsunąłem , nwm dlaczego ale zawsze wzdycham do e39 chociaż to stare auto , ale jak dla mnie najpiękniejsza 5 jaka wyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny silnik, w przedliftach też był montowany. Trzeba uważać na klapki w kolektorze, jeżeli mądrze traktowany to 500tys.km zrobi. Ważne żeby znaleźć niezarżnięty egzemplarz...Spalanie zależy od stylu jazdy, jak wracałem z Danii 530dA touring, na A4 "król lewego pasa mode on", 180-200km/h splanie między 8 a 9l/100km. Gorzej w mieście,od 10 w górę. Ale mam teraz 330d w manualnu w napędem 4x4 ( xi ), średnie spalanie z kompa to 6,9l...szosy/miasto 60:40.

Ja nie wiem co wy chcecie od 320d 150ps. Bardzo fajny silnIk,oszczędny, kręci się na 220ps.zawodność jak w każym nowoczesnym dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega autobawaria ma dobre opinie , sprowadza bdb egzemplarze . Na fb ma fanpage można poczytać , na forach tematyka bmw także cieszy się dobrą opinią. E39 od 20k można kupić fajnego w mpkaietach i innych bajeracha; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam czysto teoretycznie, bo coraz bardziej chodzi za mną zamiana e46 328ci na coś innego. No właśnie: "innego" bo mam ochotę na terenówkę/suva. E46 w obecnej specyfikacji jest taczką i po zrobieniu 22tys w rok od zakupu nie widzi mi się dalej taka jazda. Więc ważna rzecz to komfort. Inna sprawa to koszty eksploatacji, a dokładniej spalanie bo w bmw wymieniam wszystko nawet jeżeli zacznie stukać inaczej niż zwykle. Takie zboczenie sobie wyrobiłem więc w moim przypadku koszty użytkowania e46 są dość spore, ale spalanie gazu 12-13 litrów na setkę jest niskie i nie chciał bym go przekraczać. Oczywiście dopuszczam diesla, ale odpowiednik spalanie liczony w ON musiał by być jakies 6-7litrów, a taka wartość w dużym aucie to raczej abstrakcja. Cena na auto: DO 25tys żeby było na jakieś wymiany na starcie, lub 22 żeby zostało na dobrą instalację LPG.

 

Moje pomysły to:

- CR-V

- Rav4

- Grand Cherokee (raczej spalanie przekracza mój limit :/ )

- X3 (ale w tej cenie to chyba będzie trup :/ )

- X5 trochę za duże

 

Kia Sportage i Tucson wydają mi się tandetne w środku. Nie chcę też zamienić się na coś gorszego niż mam obecnie, bo jakość wykonania w e46 jest na bardzo wysokim poziomie. Fajnie jakby ktoś porzucił sugestie co mogę innego oglądać i czy ogólnie jest szansa trafić cokolwiek z takimi wymaganiami i budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na A4 "król lewego pasa mode on", 180-200km/h spalanie między 8 a 9l/100km.

hmmm, trochę niewiarygodne, nie znam auta, które przy przy takich ŚREDNICH prędkościach spala tak mało. Chyba, że podałeś średnie spalanie z trasy, a prędkość, którą udało się osiągnąć przez określony czas. Zresztą średnią prędkość na poziomie 180-200km/h bardzo trudno złapać, nawet na A20 we wschodnich Niemczech. Zawsze ktoś cię spowolni, a żeby nadrobić do średniej powyżej 180km/h musiałbyś lecieć momentami grubo powyżej 220.

Zresztą jedno badanie jest w miarę wiarygodne - tempomat na 180-200km/h i wskazanie chwilowego zużycia paliwa na prostej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.