Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

GiovaniiGruby, Musiałbyś jeszcze napisać jakie kryteria są dla Ciebie istotne. Rocznik/jakie nadwozie/diesel czy może benzyna.

 

Co do ogłoszenia. Jednostka 2.0 TDI nie należy do najlepszych wyprodukowanych jednostek. W przebieg 193 tysięcy też nie uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GiovaniiGruby, Seat Skoda VW i Audi będą miały najcześciej właśnie tego 2.0 TDI. A benzyny to będą TSI/FSI/TFSI więc rodzą się problemy z LPG. Może Mondeo MK4. Użytkownik Pajko bardzo sobie chwali, może podrzuci Ci jakieś informacje co i jak. Ciekawa jest też cytryna C5 (swoją drogą fenomenalne zawieszenie). Volvo V50 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogłoszenia. Jednostka 2.0 TDI nie należy do najlepszych wyprodukowanych jednostek.

 

 

podobno po 2006 usuneli bolączki silnika 2.0 TDI a z drugiej strony nie ma reguły...

Jedni chwalą drudzy klną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo też bierzemy pod uwagę ale żona nastawila się głównie na A4. Co gazowania to zwykły 2.0 bez żadnych udziwnień ;) W kwesti diesla to wszystkie mają poniżej 200k ;-) dziadek niemiec do kościoła tylko w jedną stronę jeździł i nawet koca nie ściągał :-P C5 mi się podoba a dla żony jest passę ;-) w kwestii audi ja chce S-line w środku a ona chrom pakiet na zewnątrz :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oficjalnie - JEST mondeo MK4:)

Miało być Xsara picasso, c5 1 a wyszło jak wyszło...

Nasz forumowy Mirek mnie naciągnął, zaciągnął na drugi koniec europy na plac do turasów i "zmusił" do kupna jakiegoś tam mondka:)

A teraz serio.

Szukałem jakiegoś rodzinnego kombi, miało być skromnie i ekonomicznie :roll: Sucre wyrwał i zarezerwował mi mondziaka, wczoraj wieczorem odebrał mnie z Macdonalda pod Poznaniem a dziś o 12 było już po wszystkim. Właśnie dotarłem po maratonie z Danii swoim nowym autem.

Udało się kupić Mondeo całe w oryginale, ponoć rozsypie się za 9000km (ma 191000 nakulane!!). Wnętrze jak nowe, polift bez wodotrysków (listopad 2010). 2.0 tdci 140km, powershift, 2 strefy, hak westfalii, parctronic tył i jakieś dropne pierdy (zestaw parrot z wyświetlaczem). Generalnie słaby wypas ale stan rewelacja, 200km/h na lajcie, skrzynia chodzi jak szwajcarski zegarek, ma co miał mieć. Nic nie stuka nic nie puka lać i jechać:)

Więc jak ktoś ma dosyć "jedyny taki zobacz" to polecam pogadać z Adamem, coś na pewno wyszuka.

Jutro zaczynam nierówną walkę z urzędnikami...

Jakieś rady jak się za to zabrać? No i jak najprościej dodać drugiego właściciela jak faktura jest na mnie?

nFfVsil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już zakupiłeś go tylko na siebie to chyba najprościej będzie po prostu przekazać część jako darowiznę już po zarejestrowaniu i dopisać do dowodu rejestracyjnego. Raczej bezinwazyjna operacja, robiłem coś takiego lekko ponad rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uk mówi, że mogę mu darować procent i tyle. Ciekaw co us.

 

 

Robisz darowiznę w obojętnie jakim procencie(oczywiście taki żeby nie przekroczyć sumy do opodatkowania) i to wszystko. Od razu w dowodzie masz współwłaściciela.

Robiłem tak dwa razy i za każdym razem bez najmniejszych problemów. Za pierwszym razem to darowizne pisałem przy Pani Urzędnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.