Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomyśl o mondeo mk4 w tdci czyli silnik psa hdi , zero bolączek znanych z poprzedniego modelu. Za około 40 tys znajdziesz fajnie wyposażony bardzo wygodny egzemplarz. A wracajac do silnika w tym wypadku tylko 2,0 bo 1,8 wprawdzie bez dpf ale to stara konstrukcja forda ktora ma swoje bolaczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za okoł 45 tys można mieć już mercedesa c klase w204 z 2007-2008r.Polecam przejechać się mondeo a potem w204 a wybór zostawie kupującemu :)2 całkiem inne samochody i inne koncerny jak i prowadzenie,wygoda.Od razu piszę że nie uprzedam się co do Forda ale miałem z nim styczność i za te pieniądze wolę już Albo w204 albo nowszą C5 W hdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy Mercedesa do Forda , trochę inna klasa aut

 

A C5 VS Mondeo miałem taki właśnie dylemat tyle że była brana też pod uwagę Laguna III .

Jeździłem każdym z tych aut i dla Mnie zdecydowanie Mondeo wygrało i takie auto kupiłem .

 

Dlaczego nie Laguna ? 1 - za małe i jak dla mnie zbyt miękkie takie łóżko wodne . C5 nie podoba mi się w środku co do komfortu to się nie wypowiem bo jeździłem wytłuczonym autem .

 

Mondeo prowadzi się pięknie nie jest "pontonem" czuć jak się auto prowadzi . Duże i przestronne wnętrze i bagażnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podałem porównanie takie odnośnie ceny co można mieć.Laguna mięciutka fakt ale coś w sobie ma :)

Już kiedyś pisałem że spaczony jestem na temat MB a że w204 ma bardzo dobre opinie zwłaszcza 200cdi a ktoś tam szukał na trasy diesla to go poleciłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za okoł 45 tys można mieć już mercedesa c klase w204 z 2007-2008r.Polecam przejechać się mondeo a potem w204 a wybór zostawie kupującemu :)2 całkiem inne samochody i inne koncerny jak i prowadzenie,wygoda.Od razu piszę że nie uprzedam się co do Forda ale miałem z nim styczność i za te pieniądze wolę już Albo w204 albo nowszą C5 W hdi

 

Sortując po najtańszych pewnie i kupi w204

Nie mniej nie chciał bym takiej oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ogólne odczucia? ;) niedługo planuję zmienić Focusa i myślę nad 147/159 (wiem, że różne samochody), Bravo z T-Jet'em oraz Focusem II/IIFL.

 

Nigdy nie jechałem Bravo z tym silnikiem, muszę gdzieś wynaleźć w swojej okolicy :) jedynie w pracy jeździłem 1.4 90KM w wersji Kambodża, a to raczej za mało, żeby wystawić ocenę autu :)

 

147 - stara konstrukcja, mała podaż 2.0 TS, diesla nie chcę.

159 - jedyny sensowny silnik to JTD, ale unikam Diesla.

 

Ale obydwa modele mają niespotykany u innych plus - to Alfy :D

 

Zostaję jedynie Focus i właśnie Bravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za okoł 45 tys można mieć już mercedesa c klase w204 z 2007-2008r.Polecam przejechać się mondeo a potem w204 a wybór zostawie kupującemu :)2 całkiem inne samochody i inne koncerny jak i prowadzenie,wygoda.Od razu piszę że nie uprzedam się co do Forda ale miałem z nim styczność i za te pieniądze wolę już Albo w204 albo nowszą C5 W hdi

 

Sortując po najtańszych pewnie i kupi w204

Nie mniej nie chciał bym takiej oglądać.

 

Najtańsze chodzą już po 39-40 tys z początku produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zmiany auta - poszukuję kompakta w benzynie z lat 2006-2008, mój budżet to ok 30k.

Wstępnie wpadły mi w oko 3 modele:

1. Bmw seria 1 - silnik 1,6 (115 km przed liftem lub 122 km po lifcie) lub 2,0 (rzadko spotykany wśród sprzedawanych egzemplarzy)

2. Honda Civic Ufo z silnikiem 1.8 (140km)

3. Mazda 3

 

Czy ktoś jest w stanie polecić któryś z powyższych?

Zwłaszcza interesują mnie opinie na temat silników 1,6 w Bmw. Wiem że przed liftem były problemy z napinaczem rozrządu, czy poliftowy silnik n43 też ma jakieś częste bolączki?

Czy odnośnie Ufo 1,8 jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej o awaryjności?

 

Z góry dziękuję za pomoc, ewentualne inne sugestie w tym budżecie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za okoł 45 tys można mieć już mercedesa c klase w204 z 2007-2008r.Polecam przejechać się mondeo a potem w204 a wybór zostawie kupującemu :)2 całkiem inne samochody i inne koncerny jak i prowadzenie,wygoda.Od razu piszę że nie uprzedam się co do Forda ale miałem z nim styczność i za te pieniądze wolę już Albo w204 albo nowszą C5 W hdi

 

Sortując po najtańszych pewnie i kupi w204

Nie mniej nie chciał bym takiej oglądać.

 

Najtańsze chodzą już po 39-40 tys z początku produkcji

 

Jak taką furę się przywozi z rajchu to laweciarz nie pyta gdzie zrzucić auto tylko gdzie zrzucić gruz.

Może i za tyle chodzą. Tak samo ja W211 chodzą za 18 ale w miarę egzemplarz kosztuje 45k.

W204 można powiedzieć że zaczyna się od 50. A żeby to wyglądało to 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zmiany auta - poszukuję kompakta w benzynie z lat 2006-2008, mój budżet to ok 30k.

Wstępnie wpadły mi w oko 3 modele:

1. Bmw seria 1 - silnik 1,6 (115 km przed liftem lub 122 km po lifcie) lub 2,0 (rzadko spotykany wśród sprzedawanych egzemplarzy)

2. Honda Civic Ufo z silnikiem 1.8 (140km)

3. Mazda 3

 

Czy ktoś jest w stanie polecić któryś z powyższych?

Zwłaszcza interesują mnie opinie na temat silników 1,6 w Bmw. Wiem że przed liftem były problemy z napinaczem rozrządu, czy poliftowy silnik n43 też ma jakieś częste bolączki?

Czy odnośnie Ufo 1,8 jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej o awaryjności?

 

Z góry dziękuję za pomoc, ewentualne inne sugestie w tym budżecie mile widziane :)

 

BMW 1 116 nawet nie bierz pod uwagę istna tragedia pali dużo a nie jedzie wcale...W tej wersji często rozciągał się łańcuch lub wyrabiały plastikowe prowadnice podobnie jak w dieslach.

Jeśli jedynka to zostaje tylko 120d lub 123d ale to już inna półka cenowa i silnik możne być awaryjny.

 

Z tej trojki tak jak pisał geno bierz ufola ma sowje wady takie jak wciaganie oleju ale ogólnie udana jednostka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Mirków handlarzy;)

Ile muszę liczyć na C4picasso w klekocie i w lepszej opcji (chodzi mi o te lepsze fotele głównie)? Oczywiście interesuje mnie tylko po "kobiecie-lekarzu-na emeryturze/rencie tylko do synagogi i lidla jedyny taki zobacz". Chodzi mi o tą 5 osobową wersję.

Trochę nam się misz-masz zrobił i jednak trzeba przyśpieszyć zakupy bo żona potrzebuje 4 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek za 60 tys to można mieć w211/w204 z 2009/10r - a ja mówiłem o początku produkcji btw.Nie róbmy offtopu bo każdy ma komputer to sobie może sprawdzić :D

 

Żle trafiłes kolego. Co innego cena z allego a co innego cena za samochód z pierwszej ręki w danym roczniku.

Ja tam po 6 włąscicielach nie kupuje.

 

Poza tym mecenasa to się w salonie kupuje a nie po giełdach.

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.