Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

To samo jest z E60 520d Co z tego, że jest łańcuch jak ślizgi/prowadnice gówniane, wycierają się, powstaje luz i z czasem łańcuch się wyciąga. Silnik też trzeba wyciągać. Więc te łańcuchy nie wszędzie są dobre.

Corsa C 1.0, Astra H 1,4 (hydrauliczny napinacz szwankuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kupić komplet dobrych opon do naszej E60 za 4 tys PLN wydając na auto 25 tys PLN.

Pan Marian z wulkanizacji mówił,że zbierze ładny komplecik z par, z dużą ilością mięsa, za 500zł,bo głupi niemiec wyrzucił jeszcze dobre opony,tylko dureń by wydał 4k na opony :wallbash:

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1,8 do civica ufo.za 25 tys to możesz kupić szrota z rocznika 2006...szukałem w tamtym roku tego modelu i za zmęczone 1,4 wołali takie kwoty a 1.8 droższe bo ich jak na lekarstwo niestety.Zjeździłem pół śląska gdzoe usiłowano mi wcisnąć buble mające rzekomo 130 tys a na lewarku guma schodziła i wnętrze ściorane.1.8 ma to do siebie że niestety jak zadbane to idzie od ręki.

 

W grudniu kupiona Civic 2006 1.8 przebieg 130 000 pełny serwis ASO, pierwszy właściciel PL - 25 000 zł Można? Można!, a tak na serio samochód technicznie w super stanie wszystko robione w ASO (nawet wymiana baterii w kluczyku), ale przez ok 3 lata jeździła nim kobieta, wgniotek ma w cho&^re i ciut, lakier wyrysowany z każdej strony, wnętrze w porządku. Auto kupione trochę szczęśliwie, handlarz kupił je w czwartek, wystawił na allegro w sobotę, ja w poniedziałek już kupiłem ;) .

I dlatego bym jej nie wziął ..jestem wzrokowcem i choćby stan tech był mega a auto zajechane lakierniczo z ryskami itp tp bym podziękował.Lepiej dołożyć i kupić tę wymarzoną bo mechanikę w miarę przyzwoitym kosztem wyprowadzisz a lakieru i blachy niestety nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe pewnie że można, tak się składa że jakoś mam szczęście do ufoków :) Pod koniec roku miałem trzy sztuki, wszystkie przebiegi po 120000km i w większości w oryginalnym lakierze. Auta z chodziły w kilka dni. Ale mimo wszystko na zadbaną sztukę potrzeba od 26-27tys za 2006r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podejście na forum kosmetyki faktycznie prawidłowe. Skoro z rysami i lakierem nic sie nie da zrobić to faktycznie lepiej auta nie kupować :-P

 

Hehe nie no chodzi o to że najpierw patrze na blache i lakier i jak za dużo widzę tego złego to nie biorę..moja Pani ma to samo i co widzi to zaraz melduje że tu obtarte tu takie tam siakie...tak mam i nic z tym nie zrobie a prawie 30 tys to nie mały pieniądz żebym potem wysiadał i sobie myślał..kurde czym to usunąć albo co z tym zrobić..po co sie denerwować jak można poszukać i trafić w lepszym stanie trochę dopłacając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
każdy powinien mieć trochę oleju w głowie i nie kupować samochodów na które go nie stać. To nie są czasy rzymian gdzie informacje były dystrybuowane konno albo posłańcem.

 

Juz nie mowiac o nagmninnym kupowaniu samochodu, ktore ledwo miesci sie w zakladanym budzecie pomijajac pierwszy pozakupowy serwis- olej, filtry, czesto rozrzad czy jakies drobiazgi, z ktorch potem w sumie wychodzi ladna 4-cyfrowa sumka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego bym jej nie wziął ..jestem wzrokowcem i choćby stan tech był mega a auto zajechane lakierniczo z ryskami itp to bym podziękował.

To faktycznie chyba jako żart na forum KA można traktować ... rysy ? Obtarcia ? :o ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dużo wgniotkow :D troche w sumie pompa. Bo myślałem, ze opowieść jak przyslowiowy Janusz jedzie po auto, które okazuje sie w świetnym stanie technicznym no ale nie kupi bo tu whniotek tam ryska i co sąsiad by powiedzial :)

 

Nie chce nikogo urazić, ale chyba lepiej polakierowac nawet ten element czy dwa a nawet wymienić i polakierowac niz kupic auto w które w mechanikę trzeba ten tysiąc,dwa,trzy wladowac. Tez bawię sie kosmetyka samochodowa ( no jak każdy tutaj ) ale szczerze mam gdzies czy bylo tam cos malowane, dopóki sa to parkingowki np a nie powazna przygoda.

 

Teraz kupiłem auto i pewno ze względów estetycznych ( gdyż tez jestem walnięty na tym punkcie ) zrobię oba zderzaki i wymienie blotniki z przodu, które zaczyna korozja lapac w charakterystycznym miejscu, bo wole tak niz rzeźbić.

 

Ale wywód powstal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne mam szczęście że znajduje takie jakie chce...bez rys czy wgnieceń...i mechanicznie również ok.U nas ieden element u porządnego lakiernika to koszt w granicach 400-500 zł a co raz malowane już nie będzie takie samo niestety.

Sam szukam i jak sprzedaje to sie nie zdarzyło żeby za 2 razem sprzedać.Zawsze kto przyjedzie to bierze od ręki bo mówi że zadbane a sie padlin naoglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne mam szczęście że znajduje takie jakie chce...bez rys czy wgnieceń...i mechanicznie również ok.U nas ieden element u porządnego lakiernika to koszt w granicach 400-500 zł a co raz malowane już nie będzie takie samo niestety.

Sam szukam i jak sprzedaje to sie nie zdarzyło żeby za 2 razem sprzedać.Zawsze kto przyjedzie to bierze od ręki bo mówi że zadbane a sie padlin naoglądał

 

W takim razie masz duże szczęście.

Ja świadomie kupiłem ten samochód,

-wgniecenia wyciągnę (smart repair) za ok 500-600 zł,

-korektę zrobię samemu za darmo,

-kierownica do polakierowania (samemu zrobię),

-wymiana gałki zmiany biegów

W sumie z wszystkimi zabiegami powinienem zamknąć się w 1000 zł,

 

Ja właśnie nie chciałem auta wypicowanego, wysmarowanego plakiem, przygotowanego pod "Janusza".

 

Tutaj przynajmniej mam pewność, że nie składane z kilku i nie robione "pod sprzedasz"

 

Tak BTW samochód ma już 9 lat, ciężko przez taki okres czasu uniknąć jakichś obtarć czy wgnieceń parkingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie kupuje od polaka co jeździło po polsce.Raz sie naciąłem bo podjarany kupowałem i wymieniłem prawie wszytko-ale wtedy to dopiero co po prawku byłem i chciałem na już.Wole już kręconego niemca byle nie bity nie wiadomo jak.Dla mnie rysa to pojęcie względne .Jak jest płytka i da się usunąć to ok ale jak już widać podkład to inna sprawa.

Trochę źle się zrozumieliśmy.Chodzi o to że jeżeli nazbierałoby się tego tyle cYli wgniotki,rysy i jeszcze pare detali w środku to bym nie wziął.Wiadomo auto używane ale po co na starcie tyle dłubać skoro dołoże tys może 2 i kupię w lepszym stanie.Taki przykład.Kupowałem kiedyś lagune ph 1 98 r.za 5 tys stała niby piękna a progi w rękach sie kruszyły że już nie wspomnę o tym że chodziła jak traktor itp.Na upartego mogłem brać bo wydech by się ogarnęło a mało kto na klęczkach kupuje auto więc i po 2 latach bym sprzedał w miarę .Poczekałem 2 miesiące i kupiłem za 6,9 tys taki sam rocznik o wiele lepiej wyposażoną i w lepszym stanie gdzie nawet ja sie nie miałem do czego doczepić a tak jak mówię jestem wzrokowcem niestety.Jeden błotnik tylko malowany był o czym wiedziałem ale nie musiałem tego ja robić.

Kończąc offtopic ile ludzi tyle zdań.Jeden nie kupi bo rysy inny bo coś stuka a jeszcze inny przyjdzie i to weźmie z pocałowaniem ręki..amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozciąganiem łańcuch w 3.0TDI mam trochę inne doświadczenia. Ojciec w tamtym roku sprzedawał swoją C6 z 2005 z przelotem 330tys i do rozrządu nikt się nigdy nie dotykał. Notabene auto kupił nasz znajomy, który do tej pory nic nie robił przy samochodzie prócz olei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łańcuchami to też różne historie słyszałem.Np w mercu w silniku m271 jest wadliwy napinacz łancucha co skutkuje zbyt późnym napięciem gdyż jest on hydrauliczny.Łańcuch lata przez ułamki sekund nie napięty i wyszczerbia zęby na wałkach rorządu..jak dokona dzieła zniszczenia to przy którymś odpalaniu przeskoczy i wiadomo co się stanie...tyle teorii..Jedni wymieniali łańcuch po 120 tys profilaktycznie..inni po 180 tys a jeszcze inni wcale.Wszystkie te samochody jeżdżą do dzisiaj.Pół forum merca wymieniło łańcuchy,ślizgi i napinacz łącznie ze mną niestety bo sie naczytałem a tylko 2 przypadki przeskoczenia są potwierdzone.Czy trzeba czy nie trzeba ? Znajomy w bmw e46 1,8 pb olewał sprawe aż zatarł wałki i posypała się reszta.Cena 3,5 tys zl i dalej to nie jeździ jak powinno.

Reasumując..jak ze wszystkim zależy jak trafisz.Jeden nawet nie wie że może się coś takiego stać bo kupił merca ,bmke czy coś innego a po forach nie szuka i przejeździ szczęśliwie aż do sprzedaży.Drugi kupi i mu piźnie i po zawodach...loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam silnik wkładali do Focusów, Mazd 3 i zdaje się V40.. powinno być dobrze!

Odnośnie eksploatacji nie wypowiem się, bo nigdy nie miałem.

 

Możecie mi napisać coś o 1.6 HDI 109KM ? Silnik dobry czy padaka?Peugeot 308 2008r.

Kompletnie tematu francuzów nie ogarniam dlatego pytam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Focusach padały często turbiny. Jest tam jakaś śruba z sitkiem, którą najlepiej wymieniać wraz z olejem i częściej niż podaje Ford. Niektórzy całkiem usuwali to sitko. Zapychało się, turbina nie miała smarowania i padała.

Nie wiem czy w innych markach też występuje.

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=58474

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w 308 montowali wersje 90ps. Jest ona lepsza gdyż nie posiada dwumasy, fapa i ma zwykłą turbinę,bez zmiennej geometrii.

 

26 sty 2015, o 19:57

 

Nie wiem czy w 308 montowali wersje 90ps. Jest ona lepsza gdyż nie posiada dwumasy, fapa i ma zwykłą turbinę,bez zmiennej geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro podjadę i obejrzę sobie te 308, przypadkiem dziś zobaczyłem na podwórku u znajomego handlarza.

Jak nie to pozostaje dalej szukać oklepanego Vagwozidła z 1.9 105 lub 131 :P

Dzięki za info :)

ps. Może ktoś z was ma do pogonienia 04-07r 5dzwi np.(Golf 5/ Leon2 lub 1 Top Sport,A3,A4) jbc. /pw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.