Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Mieliśmy bardzo fajne szkolenie z prawnikami i nam tłumaczyli jak to działa. Z "dużymi" (takich których stać na prawników) będzie swoista przepychanka pismami. W obecnej ustawie konsumenckiej konsument ma tak naprawdę g... nie prawa. W nowej jest to bardzo mocno odwrócone. Bo sprzedający występuje w roli specjalisty i to on ma się upewnić czy kupujący rozumie co kupuje.

 

Ogólnie jak to zwykle bywa - czas pokaże co to zmieni w rynku. Ja wiem, że na przykład trzeba już mocno uważać na oferty bo:

- jeżeli po 25 grudnia ktoś złoży Wam ofertę na samochód w cenie dajmy na to 70000zł ważną do końca miesiąca

- 29 dnia miesiąca sprzedaje auto, a Wy przychodzicie 30 - to kupujący ma prawo żądać sprzedania mu auta takiego jak w ofercie (ona cały czas obowiązuje).

- w międzyczasie zmienia się oferta importera i cena wynosi 75000zł to kupujący kupując auto u innego dealera drożej - idzie do sądu i pozywa Was o różnicę w cenie...

 

Materiały prawne zostawiłem w pracy - jak nie zapomnę to w poniedziałek kilka przepisów przytoczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Leci nawet gorsza...np.auto ma 300000km a na fakturzę napiszę klientowi 150000km, co mi tam że później poda mnie do sądu i kara będzie do zapłaty, miernik lakieru który ZAWSZĘ daję klientowi ( paint detective ) tak skalibrowałem że na szczęście nie pokazuje tego betonu szpachli który jest na moich samochodach :lol:

 

 

Z drugiej strony uczciwie trzeba przyznać, że auta szału nie robią, nie są to jakieś mega okazje po najniższych cenach, więc jest duże prawdopodobieństwo, że to jedyny fake. Po prostu te auta nie trzymają ceny, sucre każdego auta nie ściągnie, bo pewnych aut (a raczej marek i modeli) w niskich cenach się nie znajdzie za granicą, chyba, że to będą ulepy.

 

Sergiej to czekaj bo nie rozumiem, nie robią szału bo nie są to okazję po najniższych cenach??? Czyli auta szał by dla Ciebie robiły jak by były po najniższych :o

Powiedz mi jeszcze znafco tematyki co to znaczy że auta nie trzymają ceny?? I których to modeli niby nie znajdzie się za granicą w dobrych cenach?? Czekam bo może się czegoś nauczę.

 

Moi drodzy, jakbyście liznęli trochę rynku to byście dziękowali jak "importer" wali tylko taką ściemę o powrocie na kołach. Mam trochę styczności z importerami którzy przywożą auta tylko i wyłącznie dla handlarzy w Polsce...to są dopiero rodzynki. Przykład to ostatnio Toledo 1,9TDI, przebieg 460tys.km, importer robi 260tys.km żeby Mirka nie raziło w oczy, a mirek robi 160tys.km żeby Janusz się zainteresował.

 

Co do Mondeo, znajomy kupił ostatnio Mondeo w kombi, ale z conversem, dwa elementy od nowości malowane, dwa lata w kraju za 33tys.zł....nooo ale jak 2007-08 chodzą po 30-35tys to takie jak jego powinno stać ze 45tys.zł. Niektórzy chyba nie mogą się pogodzić że popłacili po kilka tysi więcej.

 

Yasiek ale jak to się ma do rynku samochodów używanych??

Według mnie to nic nie zmieni, no bo powiedzmy sprzedaję auto 100% bezywpadkowe, ale po roku klient sam rozwali auto i zgoni że takie ode mnie kupił. No i co wtedy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Eryczek, właśnie o rękojmię chodzi. Po 25 grudnia wchodzi nowelizacja ustawy. Śledzę temat ponieważ dotyczy to też rękojmi na mieszkanie, która zostaje wydłużona z 3 do 5 lat. W przypadku innych rzeczy jest wydłużona z 1 roku do 2 lat. Ale w te zmiany nie wczytywałam się tak dokładnie więc może Yasiek, coś więcej napisze.

 

Edit: widzę, że już napisał na poprzedniej stronie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, żę więcej nie ma sensu kontynuować tematu ceny... każdy wyciągnie swoje wnioski...

 

na zakończenie powiem tylko tak... na forach jak samochód się sypie to bardzo często padają takie teksty:

 

"trzeba było zobaczyć po ile taka fura stoi na mobile a nie szukać okazji"

"trzeba było nie filtrować od najtańszych bo to pewne że ulep" itd.

 

i kiedy pokazuje właśnie to i cena się pokrywa z podaną przeze mnie to i tak ludzie zdziwieni... :dontknow:

 

Widać tej cebuli nie da się wypędzić z Polaków... bo jak to zapłacić cenę rynkową ? przecież są "okazję" !

 

Na całe szczęście chyba każda marka ma forum gdzie jest dział "techniczne" i można tam potem wylewać swoje żale...

 

a tak btw Sucre co daje ta Twoja "pisemna gwarancja przebiegu" ? Pytam z ciekawości bo z tego co mi wiadomo to sprzedawca może tam wpisać co chce... Jak potem kupujący pójdzie do sądu to i tak by musiał udowodnić sprzedającemu że specjalnie wprowadził go w błąd - co oczywiście jest nie do udowodnienia bo zawsze powie "z takim przebiegiem kupiłem" i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek, a jak się to ma do obecnych zapisów niektórych dilerów (np: Citroen) że jeśli auto zostało kupione "na firmę" to przysługuje tylko rękojmia?

 

Nijak się nie ma. Uchwała dotyczy konsumentów, a kupując na firmę nim nie jesteś, więc przepisy Cię nie dotyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Yasiek, a jak się to ma do obecnych zapisów niektórych dilerów (np: Citroen) że jeśli auto zostało kupione "na firmę" to przysługuje tylko rękojmia?

 

Nijak się nie ma. Uchwała dotyczy konsumentów, a kupując na firmę nim nie jesteś, więc przepisy Cię nie dotyczą.

 

Kocham ten kraj... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

techkar.pl, i tak i nie... Wystarczy, że przed sądem udowodnisz, że zakupiony produkt pośrednio wykorzystujesz w firmie. Czyli kupujesz samochód z rabatem dla firm jednak używasz go normalnie w domu i co jakiś czas dojeżdżasz do klienta - kupujesz samochód jako konsument.

 

To jest właśnie ogromna zmiana. W obecnych przepisach kupując na firmę nie jesteś konsumentem. W nowych przepisach osoba fizyczna prowadząca działalność może być konsumentem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj C4 dla szwagra i po wielu innych przejżanych modelach pokroju Grande Punto, Clio III, Astra III mam wrażenie że to auto jest z innego świata. Bardzo przypadł mi i samemu zainteresowanemu do gustu.

Czy ktoś tutaj jeździ C4 I generacji z silnikami HDI ? Co jest największą bolączką tego modelu i czego się wystrzegać?

BTW Mierzyłem miernikiem i na całym aucie 160-170mikronów - czy to wartości fabryczne w tych autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagmar ta moja pisemna gwarancja daje to, że kupującemu oświadczam na piśmie ( w tym przypadku na fakturze zakupu ), że samochód legitymuje się przebiegiem jaki widoczny jest na liczniku, gdyby się okazało że samochód skręciłem lub przebieg jest inny od gwarantowanego, kupujący może żądać zwrotu gotówki=oddanie samochodu lub zwrotu części zapłaconej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bez tego oświadczenia ma takie same prawa.

 

btw Sucre - twoją działalność obieram bardzo pozytywnie (w przeciwieństwie do typowych "Mirków"), zawsze gdy znajomy pyta mnie o jakieś dobre auto na sprzedaż za XXXXX złotych to przeglądam twoją ofertę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw Sucre - twoją działalność obieram bardzo pozytywnie (w przeciwieństwie do typowych "Mirków"), zawsze gdy znajomy pyta mnie o jakieś dobre auto na sprzedaż za XXXXX złotych to przeglądam twoją ofertę :good:

 

+1, ale póki co fury szuka tylko znajomy, który najchętniej nie jechałby NIGDZIE, najlepiej to żeby mu podstawili lux cukierka pod dom. "Nie będę jeździł po Polsce za samochodem, bo się ujadę i uja kupię". Kredyt wziął w czerwcu, a samochodu szuka tak, jakby nie chciał go kupić...

 

EDIT: A bo brzydka konsola, a bo radio nie ma auxa, a bo kolor zły, bla bla bla. Za duży za mały, za słaby, za mocny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W nowych przepisach osoba fizyczna prowadząca działalność może być konsumentem...

 

Interesowalem sie tematem jakis czas temu i jest wyrok bodajze sadu najwyzszego, sygnatury nie pamietam, mowiacy o tym, ze jesli jestes finalnym uzytkownikiem rzeczy to jestes traktowany jako konsument mimo zakupu na fakture vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie o BMW E39 i E60. NIVO występowało tylko w kombi, tak?

A kiedy występowało EDC? Też jest jakaś reguła, że pakowano je tylko do nadwozia "xxx" albo przy silniku "yyy"?

I jeszcze jedno, macie jakiś internetowy dekoder VINu do BMW, czy dzwonicie do ASO i tam jest rozkodowywany?

 

Z góry dzięki za odpowiedź! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie o BMW E39 i E60. NIVO występowało tylko w kombi, tak?

A kiedy występowało EDC? Też jest jakaś reguła, że pakowano je tylko do nadwozia "xxx" albo przy silniku "yyy"?

I jeszcze jedno, macie jakiś internetowy dekoder VINu do BMW, czy dzwonicie do ASO i tam jest rozkodowywany?

 

Z góry dzięki za odpowiedź! ;)

 

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/parts/el ... logue.html

login: eu111111

hasło: bmwetk1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.