Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

jarekrk, bo Polska to kraj cudów :P Osobiście miałem z tym styczność, rodzice kupili Citroena Xsarę (miała wtedy rok z małym haczykiem) w 2002r., we Francji auto było wyzłomowane po dachowaniu, a po przekroczeniu granicy naszego pięknego kraju auto można było wyklepać i dopuścić do ruchu :D Złego słowa o tym aucie nie można było powiedzieć, przez ponad 10 lat pobytu w domu (w tym ja z bratem zdobywaliśmy na niej pierwsze szlify, jeśli chodzi o jazdę) nie działo się z nią nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam do was pytanie czemu u nas w PL nie ma przepisu który mówi, iż jak np. Land Rover wpadnie pod przyczepe w aucie ciężarowym i skosi pół dachu to auto powinno być tylko na części?

Czemu tylko u nas z auta które bliżej miało do cabrio niż suva zrobili funkiel nówka bez wypadkowy i chcieli za nie ok 70k?

Mają na to dowody i nikt nie beknie?

 

Ostatnio taki przykład w Turbo kamerze był pokazany, aż ciarki przeszły mnie

 

Nawet przy najbardziej surowych przepisach nic to nie da jak ludzie będą biedni i równocześnie na siłę będą szukali prestiżu, żeby przypudrować tę biedę i dać sobie namiastkę posiadania czegoś lepszego. To jest mocno socjologiczno-akademicka dysputa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Land Roverze ostatnio pisałem. Powinien być zatrzymywany na stałę dowód rejestracyjny i zakaz dalszej rejestracji lub wbijana jakaś duża czerwona pieczątka typu "ZŁOMOWANIE" "ZAKAZ REJESTRACJI" itp

Nikt z rządzacych na to nie wpadnie tylko potem krzyk,zdziwienie, że coś takiego jeżdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, "dlaczego niby znowu"...troszkę tego nie rozumiem :)

A czy widziałeś tego L R ? Proszę Cię...powinien być urzędowy nakaz złomowania czegoś takiego ! Oczywiście z możliwościa odzyskania sprawnych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
A czy widziałeś tego L R ? Proszę Cię...powinien być urzędowy nakaz złomowania czegoś takiego ! Oczywiście z możliwościa odzyskania sprawnych części.

 

Widzialem owszem. Nie pisalem, ze sam bym chcial tym jezdzic, ani ze byl zlozony dobrze lub zle.

Po prostu jestem przeciwnikiem zakazywania czegos odgornie przez Panstwo. Wychodze z zalozenia, ze to ludzie sami o takich rzeczach powinni decydowac.

 

dunga, nie chodzi mi o ten konkretny przypadek. Oczywiscie bardzo mnie razi takie podejscie sprzedawcow i oszukiwanie potencjalnych przyszlych kierowcow.

Ale nie mam nic do tego, ze ktos kupi taki zlom, naprawi i sam bedzie jezdzil. Oczywiscie przy odsprzedazy pelna historia zdjeciowo-papierowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krd...a czy chciałbyś jechać nieświadomy takim autem z kolegą jako pasażer ?

W eazie dachowania itp Ty giniesz bo kolega i tylko on był świadomy tego czym jezdzi, co sobie wyklepał ? Tak jak dunga wcześniej napisał...nie tylko właścicielowi takie auto zagraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy widziałeś tego L R ? Proszę Cię...powinien być urzędowy nakaz złomowania czegoś takiego ! Oczywiście z możliwościa odzyskania sprawnych części.

 

Widzialem owszem. Nie pisalem, ze sam bym chcial tym jezdzic, ani ze byl zlozony dobrze lub zle.

Po prostu jestem przeciwnikiem zakazywania czegos odgornie przez Panstwo. Wychodze z zalozenia, ze to ludzie sami o takich rzeczach powinni decydowac.

 

dunga, nie chodzi mi o ten konkretny przypadek. Oczywiscie bardzo mnie razi takie podejscie sprzedawcow i oszukiwanie potencjalnych przyszlych kierowcow.

Ale nie mam nic do tego, ze ktos kupi taki zlom, naprawi i sam bedzie jezdzil. Oczywiscie przy odsprzedazy pelna historia zdjeciowo-papierowa.

Ale w kraju takim jak Polska gdzie na 4 ludzii, pięć chcę cię oskubać.

Jeżeli nie będzie zakazne rejestracji takich samochodów to handlarze zawsze będą kłamać oszukiwać.

Zawsze mają stałą wymówkę oni taki kupili i nie wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.