Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

[ref]wwd[/ref], mam wąż do czyszczenia kanalizacji i się już sprawdził. nie ma się co bać.

[ref]stawek[/ref], patio fajna sprawa ale ten najtańszy to chyba odpuść.

ja mam zestaw C 130.2-8 PAD czyli + lepsze patio + wąż do rur + szczotka której jako jedynej nie używałem i raczej nie użyje. i dałem poniżej 600zł za całość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do użytkowników Nilfisk C120 - czy miał ktoś awarię króćca od podłączania węża z wodą?

Mam tą myjke od roku, w tym czasie wymieniłem już 3 razy króciec, 2 sztuki pękły a na 1 sztuce zerwało gwint... Aktualnie siedzi 4 sztuka ...

Myjka przed każdym użyciem jest odpowietrzana, wąż jest długi (zalecają najlepiej więcej jak 5m) i nie wiem czy mam pecha czy ten element jest poprostu tak słaby?

Szukałem metalowego zamiennika ale nigdzie nie ma, w serwisie gość zarzeka się ze fabryczne są tylko plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przy pierwszym włączaniu 1050p, postępowałem zgodnie z Waszymi wskazówkami, tj. puściłem wodę pod swoim ciśnieniem przez pistolet, nachyliłem się nad myjką żeby ją włączyć i... dostałem w ryj wodą pod ciśnieniem spod śrubki na pompie. Dobrze, że nie w oko tylko. Wykręciłem, poprawiłem uszczelkę i dokręciłem, nie pryska.

Niby myjka chodzi dobrze, ale po puszczeniu włącznika na pistolecie co jakiś czas kaszlnie.

 

Może po poczytaniu wcześniejszych opisów jestem przewrażliwiony.

Wydaje mi się, że posiadacze ,,tańszych" modeli zostali delikatnie mówiąc kiepsko potraktowani przez producenta. Pewnie lepiej byłoby wykonane w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupować już Nilfiska ale trafiła się okazja i kupiłem za 900 zł Makitę HW131. Teraz muszę znaleźć do niej jakąś pianownicę. Polecicie coś ?

 

Za każdym razem to samo, wystarczy trochę poczytać ...

Bierz PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Starałem się przestudiować dosyć dokładnie ten wątek ale 110 stron to naprawdę mnóstwo informacji, potrzebnych jak i mniej potrzebnych. Zamierzałem wcześniej kupić Karcher K4 Full Control, teraz bardziej skłaniem się ku Nilfisk P150. Ogólnie raczej mało się mówi w tym wątku o firmie Karcher jakby cena była tylko adekwatna do rozpoznawalności marki a nie jakości. Stąd mój dylemat czy to aby na pewno dobry wybór. Szukam czegoś do regularnego mycia. Myślę o kilku autach tygodniowo, max kilkanaście. Moglibyście wypowiedzieć się jakie dodatki do jednej jak i drugiej marki warto wziąć pod uwagę? Posiadam pianownicę PA z tego co kojarzę będzie pasowało do jednego i drugiego? Myjka będzie generalnie do aut, nie przewiduje nic więcej. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher K4 to w ogóle trochę inna półka niż P150. Zarówno pod względem ceny jak i danych technicznych. Niestety wcześniej nigdy nie miałem myjki ciśnieniowej więc nie mam żadnego porównania ale szukam czegoś porządnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem kupic myjke firmy Nilfisk model P 160 PRO. Czy ta myjka posiada glowice pompy z mosiadzu czy tez moze z kompozytu aluminium -mosiadz?

 

Dodane po 2 godzinach 8 minutach 7 sekundach:

Dokadnie w sklepie tak mi powiedzial....

Nilfisk P 160 PRO. pompa z mosiadzu,glowica pompy z mosiadzu tylko jakas dolna obudowa glowicy pompy z aluminium..,

Czyli tak moze byc w 100% pompe mamy z mosiadzu?Co to jest ta dolna obudowa glowicy z aluminium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem kupic myjke firmy Nilfisk model P 160 PRO. Czy ta myjka posiada glowice pompy z mosiadzu czy tez moze z kompozytu aluminium -mosiadz?

 

Dodane po 2 godzinach 8 minutach 7 sekundach:

Dokadnie w sklepie tak mi powiedzial....

Nilfisk P 160 PRO. pompa z mosiadzu,glowica pompy z mosiadzu tylko jakas dolna obudowa glowicy pompy z aluminium..,

Czyli tak moze byc w 100% pompe mamy z mosiadzu?Co to jest ta dolna obudowa glowicy z aluminium?

Pomoże mi ktos w tej sprawie? bo zabardzo nie mialem do czynienia z myjkami jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie już mam dość mojej myjki BD 1700, co chwile co innego w niej siada więc wolę zmienić wcześniej, niż jakbym coś robił przy aucie i wtedy miała już paść zupełnie.

Myślałem, że dozbieram do Nilfiska z serii E, ale również dziś Krauus mi siadł i musze kupić jakaś drugą maszyne gdzie można zamontować mniejsze pady niż w Rupesie.

Fuck jak się psuje to wszystko :(:(

 

I tak szukałem sobie myjki i szukałem i trafiłem na coś na tyle nowego, że pare miesięcy temu jak też wtedy się rozglądałem nie było jej, a może ktoś już używał Lavor Titan 160? Parametry ekstra ale nie wiem czy to nie jest tylko na papierze :)

Na forum w szukajce nic o niej nie znalazłem, ktoś coś?

 

W podobnej cenie jest Nilfisk C130 ale on znów ma tylko do 130barów czyli tyle co mój obecny B&D, ale też myślę, że 130barów w BD i 130 w Nilfisku to dwie różne rzeczy co nie.

Oczywiście wydajość tłoczenia C130 ma dużo lepszą i dłuższego węża.

 

Chyba nie ma innej alternetywy w podobnej kasie, bo Karcher K4 i mniejsze zupełnie mnie nie przekonują.

 

Myjka używana tylko do mycia auta będzie tak co 2-3 weekend(ale intensywnie bo wiadomo jak wygląda nasze mycie aut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Poczytałam trochę i widzę, że najczęściej jest polecana myjka Nilfisk. Finansowo mogę sobie pozwolić na tą E130.3-9 X-TRA

Mam jedynie kilka pytań.

 

Auto mam czarne i niestety mam dosyć tego, że po myjni ręcznej auto wyjeżdża tak samo brudne. Jednak myjka głownie ma służyć na jesień/wiosnę kiedy nie chcę myć auta ręcznie. Zastanawiam się czy taka myjka poradzi sobie z czarnym lakierem i brudem na nim widocznym?

Czy wystarczy kupić tą pianownicę za 130 zł i to jedyny dodatkowy wydatek (poza szamponem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myjka sluzy Ci to aktywnej piany i splukiwania...?zadna myjka nie umyje Ci samochodu zamiast dwoch wiader... i nazwanie myjni samoobslugowej myjnia reczna to nieporozumienie... na myjni tecznej ktos Ci ten samochod myje zwykle na dwa wiadra lub robisz to sam a na samoobslugowej latasz i moczysz brud ale nic nie zastapi Ci mechaniki rekawicy... takze tego:-) wiosna jesien chcesz czysty bzium wez dwa wiadra. Myjka nie starczy na wiekszy syf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poprzednią wersję tej myjki czyli E130.2 bez ekstra i do normalnej pielęgnacji auta jest bardzo ok. Zwróć uwagę tylko na długość węża, jak będziesz miał tylko 5m to trzeba przestawiać myjkę kilka razy do mycia auta ale 7-8m starcza na ogarnięcie całego auta bez jej przestawiania. Do tego pianownica PA i da się utrzymać względnie czyste auto. Aktywna piana narusza i rozmiękcza brud, więc przy dobrym zabezpieczeniu lakieru woskiem lub powłoką auto będzie prawie czyste. Prawie, bo jednak nie zastąpi to mycia na 2 wiadra. Ogólnie myjkę polecam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki [ref]sredniaq[/ref], chodzi mi o szybkie umycie.. na glanc wiem, że się nie da :) ważne żeby chociaż trochę pomogło :) Zwrócę uwagę na długość węża :)

kiedyś kupiłam pianownicę ręczną i do niej szampony. Pianownica była do wyrzucenia ale zobaczę jak szampony sobie poradzą. Chociaż czytałam tutaj, że są szampony które nie zaszkodzą lakierowi :) będę musiała poczytać polecanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.