Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Po małych przygodach jestem zmuszony wymienić przyłącze wody w Nilfisk E130.

Znajdzie się jakaś rada jak zabrać się za rozbieranie obudowy.

Dokument ze spisem elementów jest, ale rozłożenie tego na części nie jest takie proste jakby mogło się wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć co to jest ?

https://zapodaj.net/9f94e3a20771f.jpg.html

Było to w zestawie z myjką C130.

Czy to jest jakiś "dzyndzel" do przeprachania dyszy gdyby zaszła kamieniem ?

Tylko to mi do głowy przyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym zakupic myjke. Jej jedynym zastosowaniem bylo by nakladanie aktywnej piany i splukiwanie auta. Jaka kwote musialbym przeznaczyc na taka myjke plus pianownice?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

Nilfisk C130.2 + Pianownica PA = 728zł

 

Najtańsze i najabrdziej sensowne rozwiązanie chyba na dzień dzisiejszy.

Specjalistą nie jestem w tym temacie, ale sporo tego przerobiłem/przeczytałem bo sam tydzień temu taki zestaw kupiłem :)

W tańsze chyba rzeczywiście nie ma co się pchać bo to zakup "na chwilę".

Wydasz powiedzmy 300zł a i tak stwierdzisz, że badziew i kupisz tą droższą :)

Nas nie stać na tanie rzeczy jak to mówią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz. W takim razie bede musial dozbierac. Szczerze powiem ze spodziewalem sie zestawu za maks 400zl. No ale... Jak mam za pol roku szukac nowego bo tania wersja sie zepsuje to lepiej wydac wie ej ale raz.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kwietnia użytkuję Nilfiska C 120 i nie mogę powiedzieć że był to zły wybór myjka + PA = 400 z groszami pewnie jak bym miał na tamten czas lepszy budżet to wpadł by C130 ale ten zestaw co mam jest jak najbardziej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz. W takim razie bede musial dozbierac. Szczerze powiem ze spodziewalem sie zestawu za maks 400zl. No ale... Jak mam za pol roku szukac nowego bo tania wersja sie zepsuje to lepiej wydac wie ej ale raz.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

Wstępnie też chciałem kupić coś po kosztach jako iż mam możliwość myć auto co 2 tygonie i w zasadzie tylko takie przeznaczenie będzie mojego Nilfiska, ale jak pooglądałem i poczytałem różne recenzje chociażby o popularnych lavor prime-ach to odpuściłem. Dołóż parę zł, a nie będziesz żałował. Miem, że 700zł to nie mała kasa, ale w przypadku dobrych myjek to nie jest drogo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie modelu Karcher 750MXS coś takiego jak tu:

http://www.proffia.no/static/Deletegnin ... 0%20MX.pdf

 

Czy ktoś może ma taką myjkę i może coś na jej temat powiedzieć? Ja jej jeszcze nigdy nie używałem, a znalazłem gdzieś w garażu nie do końca sprawną i nie wiem czy jest sens się nią bawić?

 

Konkretnie mam problem z włącznikiem (schemat na stronie 42 w linku powyżej). Po pierwsze czy takie włączniki są stosowane również w innych modelach? Nie mogę na stronach znaleźć nigdzie tej części do mojej myjki. Jaka jest cena za taki włącznik?

 

Nie wiem na jakiej zasadzie działa ten włącznik. Rozebrałem to i próbowałem na wszystkie sposoby i nie mam pojęcia. Żeby myjka zaczęła działać to taki biały "bolec" musi się podnieść do góry? Ręcznie mogę ją uruchomić, ale jak złożę całość do kupy to wtedy nie działa. Nie mam pojęcia jak to poskładać, może możecie coś doradzić, podpowiedzieć, ewentualnie podeślecie namiar na tą część?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję myjki do mycia samochodu oraz kostki granitowej.

Wstępnie chciałem kupić używanego karchera k5.20 (takiej kiedyś miałem), później jednak zrezygnowałem - myjka kosztuje koło 400zł do tego przegląd i wymiana uszczelek koło 300zł, razem to już 700.

Po przeczytaniu tego tematu mam dwie opcje i nie wiem na którą się zdecydować.

1. Nilfisk C130.2-8 X-T z LM za 600zł + patio jakieś 150zł, razem 750zł,

2. Kranzle 1050 P - 1500zł + szczotka ufo - 500zł :roll: !!!! , razem 2000zł.

 

Nie wiem jak z myjkami nilfiska, miałem k5.20 i byłem zadowolony, czy jakościowo c130 będzie podobna? Z opinii wnioskuję że chyba nie, natomiast 3 razy droższy kranzle jak widać też ma usterki.... w takim wypadku czy postarczy długo, czy to będzie sprzęt na lata? Co gdy coś strzeli po gwarancji? Jakie będą koszty serwisu?

Tak się biję z myślami i sam już nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję myjki do mycia samochodu oraz kostki granitowej.

Wstępnie chciałem kupić używanego karchera k5.20 (takiej kiedyś miałem), później jednak zrezygnowałem - myjka kosztuje koło 400zł do tego przegląd i wymiana uszczelek koło 300zł, razem to już 700.

Po przeczytaniu tego tematu mam dwie opcje i nie wiem na którą się zdecydować.

1. Nilfisk C130.2-8 X-T z LM za 600zł + patio jakieś 150zł, razem 750zł,

2. Kranzle 1050 P - 1500zł + szczotka ufo - 500zł :roll: !!!! , razem 2000zł.

 

Nie wiem jak z myjkami nilfiska, miałem k5.20 i byłem zadowolony, czy jakościowo c130 będzie podobna? Z opinii wnioskuję że chyba nie, natomiast 3 razy droższy kranzle jak widać też ma usterki.... w takim wypadku czy postarczy długo, czy to będzie sprzęt na lata? Co gdy coś strzeli po gwarancji? Jakie będą koszty serwisu?

Tak się biję z myślami i sam już nie wiem co wybrać.

 

Widzę rozbierzność w cenie dość spora :)

Wg mnie musisz zadać sobie pytanie, jak często ta myjka będzie używana. Jeżeli "od niedzieli" to nie ma chyba co przepłacać.

Ja o myjkach Kranzle nie wiem zbyt dużo, ale jeśli masz do wydania nawet 2k to może warto jeszcze zainteresować się innymi myjkami, które uchodzą za mniej awaryjne niż Kranzle 1050 P. Może jakiś wyższy model Nilfiska właśnie ?

Albo np. pierwszy z brzegu Karcher K7 Premium. Czytałeś coś może o tym modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód myję co dwa, trzy tygodnie, kostka 2 razy do roku. Teraz nie miałem myjki to szorowałem szczotką (niestety kostka w cieniu i mech się rozrasta, trzeba szorować cały dzień i i to do końca nie da się wyczyścić), myślę że taka szczotka obrotowa poradzi sobie z granitem.

Jakie myjki masz na myśli mówiąc o mało awaryjnych? Myślałem że kranzle za takie uchodzi i stąd taki pomysł, aby kupić coś dużo droższego ale na "wiele lat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc mniej awaryjnej nic konkretnego nie miałem na myśli tylko sugerowałem abyś poczytał jeszcze o czymś innym z tego przedziału cenowego, ale myjąc auto z taką częstotliwością poleciłbym Ci najtańszą opcję z wyżej wymienionych, przynajmniej ja bym tak zrobił. Kupując myjkę za 2k gwarancji też nie masz ile pochodzi. W dzisiejszych czasach równie dobrze może ją szlag trafić tydzień po gwarancji, a serwisowanie i naprawa zapewne tanie nie są w tych teoretycznie lepszych modelach. Znajomy mój kupił ponad rok temu jakiś porządniejszy model Karchera. Mówi, że żałuje zakupu bo dał za nią coś ok 3 tys. a robi tą samą robotę co i tańsze modele (nie mylić z marketowymi za 300zł), w dodatku przy takiej częstotliwości użytkowania szybko mu się nie zwróci. Może i pochodzi lata, a może za miesiąc padnie ... tego nie przewidzisz. Oczywistym jednak jest, że im lepszej jakości użyte materiały tym mniejsze prawdopodobieństwo, że za chwilę nie będzie działać.

 

Ps. Do myjki pasowało by dokupić zapewne pianownicę PA (130zł) no i może filterek do wody (15zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro koledzy piszą, że jedyny sensowny wybór do tysiąca złotych to chyba nie ma co się upewniać :-) swoją drogą jeśli w tym przedziale jest polecana, a kosztuje 600zł tzn. że konkurencja naprawdę niewiele oferuje skoro za większą kwotę jej nie przebija "jakościowo" :-)

Sprawdź sobie w jakim sklepie LM jest ona jeszcze dostępna żebyś na darmo nie jechał. Można to sprawdzić na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady.

Kupiłem nifiliska. Było trochę zabawy bo poprosiłem o gwarancję a w pudełku niet.... pół godziny szukali aż w końcu wydrukowali, a następne pół godziny potem szukałem auta na parkingu.... :zly:

Na razie nie wypróbuję bo nie mam filtra (kosztował 53zł.) ale chciałbym zapytać po pierwsze czy pianownica jest mi potrzebna skoro myję neutralnym szamponem na dwa wiadra, a dwa to jakie kupić patio do kostki granitowej?

http://allegro.pl/nilfisk-patio-przyrza ... 21488.html

czy

http://allegro.pl/szczotka-do-czyszczen ... 40361.html

http://allegro.pl/patio-cleaner-t-racer ... 33035.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady.

Kupiłem nifiliska. Było trochę zabawy bo poprosiłem o gwarancję a w pudełku niet.... pół godziny szukali aż w końcu wydrukowali, a następne pół godziny potem szukałem auta na parkingu.... :zly:

Na razie nie wypróbuję bo nie mam filtra (kosztował 53zł.) ale chciałbym zapytać po pierwsze czy pianownica jest mi potrzebna skoro myję neutralnym szamponem na dwa wiadra, a dwa to jakie kupić patio do kostki granitowej?

http://allegro.pl/nilfisk-patio-przyrza ... 21488.html

czy

http://allegro.pl/szczotka-do-czyszczen ... 40361.html

http://allegro.pl/patio-cleaner-t-racer ... 33035.html

 

Co do szczotki to Ci nie pomogę ale, jeśli chodzi o pianownicę to myślę, że z czasem warto zainwestować.

Na forum 90% użytkowników myje na dwa wiadra, a mimo to wcześniej używa pianownicy. Zawsze to jakieś ułatwienie pracy bo aktywna piana "zmiękczy" i ściągnie Ci największe zabrudzenia co będzie miało wpływ na Twoją późniejszą pracę rękawicą. Mniej brudu wciągniesz w rękawice to i rzadziej będziesz ją płukał. Występuje też mniejsze ryzyko ewentualnego zarysowania lakieru bo im mniejszy syf na aucie tym mniejszy w rękawicy, załapiesz jakiś piach, wypłuczesz niedokładnie i ryska gotowa :). Oczywiście to jedna z możliwych opcji bo nie ma też co snuć od razu najczarniejszych scenariuszy, ja Ci tylko wymieniam plusy posiadania pianownicy. Trzeba też dodać, że jeśli brud będzie już nieco "ruszony" przez pianę to łatwiej Ci się go będzie pozbyć przy pomocy rękawicy tzn. nie będziesz musiał tyle machać ręką aby domyć lakier.

Druga sprawa, robi się coraz zimniej, a i słońca coraz mniej. Jeśli nie będziesz miał czasu czy chęci (za zimno) na mycie na dwa wiadra to po samej pianownicy auto zawsze będzie się jako tako prezentowało, a samą wodą na pewno efektu takiego nie uzyskasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem właśnie po pierwszym teście.

Co mogę powiedzieć, to gdyby porównać C130 do K5.20 to karcher chyba miał trochę większe ciśnienie i lepszy strumień z dyszy.

Nilfisk pracuje ciszej. Ogólnie nie jest źle, nie wiem tylko czy takie ciśnienie pozwoli mi na umycie kostki. Kupię najtańsze patio jakie udało mi się znaleźć (80zł.) i zobaczymy. Co do pianownicy - nie myję chemią bo boję się o wosk, a chyba nie ma takiej piany żeby była neutralna?

Jeszcze jedno, czy miał ktoś z Was styczność z wężem do czyszczenia kanalizacji? Chciałbym taki kupić żeby przepłukać dreny od odwodnienia tylko zastanawiam się czy ten wąż jest bezpieczny i nie uszkodzi rur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj swoją testowałem.

Oczywiście, że są piany z neutralnym ph. Zobacz chociażby często polecana fruit snow foam od SG.

Ciśnienie wystarczające. Założyłem dysze rotacyjna i trochę polałem po kostce, efekt ...? Aż za dobry. Przyszedł teściu i mówi idź Pan w ch.., cały piach między kostką wymiotło :kox: ale kostka czysta, ze szczotka będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.