Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Może być, na wejściu do myjki i tak zakładasz filtr więc tylko kwestia odpowiednio długiego węża i założenia na niego przyłączy w pasującym rozmiarze.

 

Złączek do PA jest kilka rodzajów, są opisane do jakiej marki myjki pasują. Jak nie będziesz pewny którą wybrać to napisz po prostu sprzedawcy pianownicy jaką masz myjke i po problemie.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - coś jednak słabo czytacie cały temat i posty odnośnie myjek Nilfiska.

Było już wcześniej napisane, że Nilfiski pobierają wodę ze z zewnętrznego zbiornika (przynajmniej od wersji C110 wzwyż).

Było też napsiane odnośnie 5 lat gwarancji:

Z tego co dowiedziałem się przed zakupem Nilfisk jako producent daje na myjki serii Compact 2 lata gwarancji D2D.

Te 5 lat to jest gwarancja sprzedawcy - na pewno w Castoramie i na iBood chyba tez było 5 lat - ale naprawę załatwia wtedy serwis sprzedawcy a nie producenta.

Zatem zależy gdzie kupicie.

 

@WBB - jak najbardziej możesz w ten sposób podłączyć myjkę. Są specjalne zawory dwudrożne - np. do podłączenia zmywarek. Masz wtedy dwa osobne pokrętna i możesz podłączyć 2 oddzielne urządzenia.

 

PS. Do Nilfiska tez trzeba dokupić pianownicę PA, bo ta z zestawu się nadaje jedynie do naniesienia szamponu na auto przed ręcznym myciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dwudrozny zawor mam w kuchni do zmywarki... :) Tylko zeby taki zamontowac w lazience musial bym zdemontowac stary i nic przy tym nie u.ebac no i zeby nie cieklo po calej operacji..

 

A taki cienki waz jak jest do pralki, zmywarki mozna bezposrednio wpiac w myjke czy tam musi grubszy isc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy proszę o jakieś propozycje myjek w przedziale cenowym 1500-2000zł, ważne jest dla mnie aby tako myjka miała wbudowany pojemnik na chemię i pobierała sobie go automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy proszę o jakieś propozycje myjek w przedziale cenowym 1500-2000zł, ważne jest dla mnie aby tako myjka miała wbudowany pojemnik na chemię i pobierała sobie go automatycznie

 

A dlaczego zależy Ci na tym zbiorniku?

To raczej złe rozwiązanie ze względu na małą efektywność i duże koszty chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dlaczego zależy Ci na tym zbiorniku?

To raczej złe rozwiązanie ze względu na małą efektywność i duże koszty chemii.

 

czemu mało efektywne??koszty chemii to nie problem, byle było skuteczne

 

chciałbym uzyskać taki efekt jak na myjniach samoobsługowych przy myciu zasadniczym, czyli woda pod ciśnieniem z niewielka ilością płynu do czyszczenia

 

Dodane po 5 minutach 57 sekundach:

myslałem o czymś takim nilfisk-p-150-2-10 lub karcher k7 ale to juz więcej kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność chemii wzrasta, gdy dłużej reaguje z brudem.

Nie zapewni tego ani podawanie automatyczne przez lancę ani kitowe pianownice z zestawów bo wtedy większość podanego płynu bardzo szybko po prostu spływa w dół.

Zdecydowanie lepiej doposażyć myjkę w dobrą pianownicę lub podawać ją zwykłym opryskiwaczem ogrodowym.

 

Myjki, które wymieniłeś to dobry wybór w tym przedziale cenowym.

Jeśli stwierdzisz, że zbiornik jednak nie będzie Ci potrzebny, pomyśl jeszcze o Kranzle 1050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

641365 Jeśli stwierdzisz, że zbiornik jednak nie będzie Ci potrzebny, pomyśl jeszcze o Kranzle 1050.

chyba jednak tego nie bo na papierze wygląda że ma gorsze parametry, myślę jeszcze o jakimś wyższym modelu Lavor ale ta forma w ogóle za mną nie przemawia, chyba że się mylę i jest to warte zainteresowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranzle różni się tym od konkurencji tym, że podaje prawdziwe parametry robocze.

A 1050 "na papierze" ma 160 bar.

Było tu o tym sporo w tym wątku.

Jeśli Cię to nie przekonuje weź 150 lub k7, ale stary model i bez full control, bo nowe modele mają aluminiowe głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z kosztami i wydajnością aktywnej piany? A konkretnie ile trzeba dać za 1 litr piany i ile takiej piany zużyję na jedno mycie?

 

Zależy od producenta piany. Jedni zalecają 100ml/1l wody inni 150ml/1l wody. A ceny pian aktywnych możesz sobie sprawdzić w sklepach internetowych. Najlepiej jednak wychodzi zakup 5l bukłaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z kosztami i wydajnością aktywnej piany? A konkretnie ile trzeba dać za 1 litr piany i ile takiej piany zużyję na jedno mycie?

 

Zależy od producenta piany. Jedni zalecają 100ml/1l wody inni 150ml/1l wody. A ceny pian aktywnych możesz sobie sprawdzić w sklepach internetowych. Najlepiej jednak wychodzi zakup 5l bukłaka.

 

Dzięki.

Tylko podajesz mi proporcje jak sie rozrabia.... A ile takiego roztworu piany idzie na jedno mycie? Litr, dwa, trzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od myjki i sposobu podawania chemii.

Czy chemia idzie przez zbiornik, inżektor, pianownicę czy opryskiwacz.

Możesz zużyć zarówno 150ml -200 ml tego roztworu jak i ponad litr.

 

Jeśli chodzi o ceny od aktywnej piany, od kilkunastu do kilkudziesięciu zł za litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od myjki i sposobu podawania chemii.

Czy chemia idzie przez zbiornik, inżektor, pianownicę czy opryskiwacz.

Możesz zużyć zarówno 150ml -200 ml tego roztworu jak i ponad litr.

 

Jeśli chodzi o ceny od aktywnej piany, od kilkunastu do kilkudziesięciu zł za litr

 

Piana ma iść z Nilfiska 120.6 z pianownicą PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mając na myśli pianownicę PA wyrażam się jasno :) Standardowo do pianownicy dołączany jest zasobnik o pojemności 1l. W moim przypadku 1 litrowy roztwór 1:7 z powodzeniem wystarcza na umycie Audi A4 B5 w Avancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mając na myśli pianownicę PA wyrażam się jasno :) Standardowo do pianownicy dołączany jest zasobnik o pojemności 1l. W moim przypadku 1 litrowy roztwór 1:7 z powodzeniem wystarcza na umycie Audi A4 B5 w Avancie.

 

Pianownicy jeszcze w rękach nie miałem... też będę mył 2 avanty... B5 i B6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.