Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam myjkę K5 compact jest tam węzyk do zasysania płynu. Mogły ktoś mi podpowiedzieć bo chce użyć szamponu http://www.shinygarage.pl/shiny-garage- ... 500ml.html jak to rozcieńczyć aby nie zabić k5 ? i czy wogole mozna to jakoś uzyc czy tylko te płyny od karchera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam myjkę K5 compact jest tam węzyk do zasysania płynu. Mogły ktoś mi podpowiedzieć bo chce użyć szamponu http://www.shinygarage.pl/shiny-garage- ... 500ml.html jak to rozcieńczyć aby nie zabić k5 ? i czy wogole mozna to jakoś uzyc czy tylko te płyny od karchera ?

 

Odpuść sobie dozownik szamponu ;)

 

Do wiadra i heja :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem właśnie po pierwszym poważnym teście Karcher K5 Full Control :)

 

Test odbył się na balkonie w warunkach bez bieżącej wody.

Do testu użyłem (oprócz wiadomej myjki) także oryginalnego węża z zaworem zwrotnym Karcher do zasysania wody, środka myjącego Karcher RM 626 i 30L kanistra na wodę. Nagrałem video z tego testu (link YouTube poniżej) ;)

 

Obiektem czyszczenia były: barkierki balkonowe, huśtawka, kafelki, parapety, ściany, krzesełka i stolik a także przykładowy rowerek dziecięcy ;)

 

Wnioski i spostrzeżenia:

 

- Wąż jest bardzo sztywny i kiepsko się nim operuje...

- Myjka zużywa 30L wody w 6 minut ciągłej pracy co daje średnie zużycie na poziomie 5L/min.

- Generowane ciśnienie na maksymalnym ustawieniu jest bardzo silne i w zupełności wystarcza do wszystkich moich zadań.

- Myjka świetnie sobie radzi z zasysaniem wody z wolnostojących zbiorników.

- Myjka pobiera znacznie mniej środka myjącego jak niektórzy twierdzą - przez całe moje mycie zużyłem ledwo 10% litrowej butli.

- Sprzęt wyłącza się automatycznie gdy nagle zabraknie wody do zasysania w wężu.

- Pistolet z wyświetlaczem LED pozwala szybko zorientować się jakiego w tym momencie używamy ciśnienia.

- Wąż ciśnieniowy należy wcisnąć do slotu w pistolecie do momentu aż nastąpi słyszalne kliknięcie - wchodzi dość głeboko w ten slot i pasuje tylko pod odpowiednim kątem (końcówka węża jest prostokątna).

- Na ustawieniu "Mix" w którym następuje pobieranie środka myjącego strumień wody bardzo traci na sile ale zwiększa się jego rozpiętość.

- Na każdym wyższym ustawieniu ciśnienia strumień prócz większej mocy ma mniejszą szerokość.

- Przed założeniem butli ze środkiem myjącym należy zdjąć nasadkę/osłonkę pomimo że butla wygląda na gotową do założenia (nasadka ma dziurę w środku ze strzałką sugerującą kierunek istalacji pojemnika co jest mylące).

- Przy pierwszym zakładaniu nowej butli trzeba ją mocno wcisnąć do slotu w myjce bo posiada ona membrane którą musi przebić zawór pobierający wewnątrz slotu.

- Końcówka węża do zasysania wody którą zanużamy w zbiorniku lubi wypływać na powierzchnię co powoduje przerwy lub niestabilność strumienia wody i należy ją zabezpieczyć żeby pozostawała na dnie zbiornika.

- Zassanie wody przez myjkę ze zbiornika poprzez wąż i uzyskanie stabilnego strumienia zajmuje myjce około 5 sekund (w przypadku gdy napełnimy uprzednio wąż wodą).

- Sama myjka generuję niewielki hałas - głośniejszy jest szum wydobywającego się z dyszy strumienia niż silnika samej myjki.

- Po zakończeniu pracy warto odłaczyć wąż do zasysania wody i puścić myjkę "na sucho" na kilka sekund tak żeby wypluła wodę z pompy i węża ciśnieniowego - inaczej cieknie z niej woda jeszcze kilka godzin.

 

LINK DO TESTU:

 

 

Moja opinia:

 

Myjka sprawdziła się wyśmienicie. Ciśnienie jest bardzo dobre, głośność znośna, pobieranie środka myjącego nie tak zachłanne. Rozłożenie i przygotowanie zestawu do pracy jest szybkie i proste. Minusem użytkowania myjki bez bieżącej wody jest konieczność napełniania kanistra... do dokończenia mycia tego co było widać na filmie potrzebowałem jeszcze całego drugiego napełnienia 30 litrów... Ale i tak nie było źle bo zdołałem bardzo dokładnie i szybko wszystko wymyć tylko z jednym dodatkowym napełnianiem :) Gdybym używał standardowego wiadra 10L to co chwilę byłaby pauza na napełnianie go... Drugą sprawą która mnie denerwowała to sztywny i plączący się wąż... Ale to niewielkie minusy :) Reszta super :)

 

PS. Na filmie czasami widać mojego synka ;) Był zbyt ciekawy czym tata się bawi ;)

 

PS2. Takie wodne szaleństwo na blokowym balkonie było możliwe gdyż mieszkam na parterze i nie było niebezpeczeństwa zalania sąsiadów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc kupić myjkę udałem się do sklepu stacjonarnego karcher.Zastanawiałem się nad k5 lub k7 i wybór padł na k7.W rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się,że każde k7 ma pompę aluminiumową,a nawet jak pisze,że jest mosiężna to jest aluminiowa... Trochę mnie to zniechęca,ponieważ myjka,którą chce zakupić (karcher k7 premium) kosztuje 2400zł :/ Potrzebuję myjkę do której dokupie coś do powierzchni płaskich typu t-racer od karchera i priorytetem będzię,aby była to myjka,którą umyje auto i opianuję za pomocą pianownicy PA w sposób bezproblemowy(chodzi mi o to,aby PA pasowała do myjki bez żadnego przerywania itd).Myślałem o polecanej Kranzle 1050 tst,ale trochę boję się o serwis i o dobór PA.Zależy mi,aby myjkę zakupić w sklepie stacjonarnym w Poznaniu.Czy ktoś mi pomoże co mam wybrać? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc kupić myjkę udałem się do sklepu stacjonarnego karcher.Zastanawiałem się nad k5 lub k7 i wybór padł na k7.W rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się,że każde k7 ma pompę aluminiumową,a nawet jak pisze,że jest mosiężna to jest aluminiowa... Trochę mnie to zniechęca,ponieważ myjka,którą chce zakupić (karcher k7 premium) kosztuje 2400zł :/ Potrzebuję myjkę do której dokupie coś do powierzchni płaskich typu t-racer od karchera i priorytetem będzię,aby była to myjka,którą umyje auto i opianuję za pomocą pianownicy PA w sposób bezproblemowy(chodzi mi o to,aby PA pasowała do myjki bez żadnego przerywania itd).Myślałem o polecanej Kranzle 1050 tst,ale trochę boję się o serwis i o dobór PA.Zależy mi,aby myjkę zakupić w sklepie stacjonarnym w Poznaniu.Czy ktoś mi pomoże co mam wybrać? :dontknow:

 

Było już o tym kilkakrotnie :)

UFO light do Kranzle 1050 , 200 zł z chaczykiem.

Do pianownicy PA na gwint M22 stosuje się adapter Kranzle 13430

 

Tu masz dobry salon w Poznaniu :)

 

http://bhf.com.pl/category/kranzle-myjk ... ria-family

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem,mam k7. 85. Ma już z 8-9 lat i jak do tej pory wymieniłem tylko zawór zalaczajacy za 68zl i wymieniłem wąż. Myjka nie ma łatwo i często jest używana. Teoretycznie jak kupowałem, to mówili, że pompa jest mosiężna i na pewno głowica jest z mosiądzu.

 

NzTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny problem z Karcherem K2?

W sobotę myłem auta i w pewnym momencie przy spłukiwaniu piany zrobiło się coś takiego.

Pomogło dopiero odpięcie lancy, chwila spłukiwania samym pistoletem i po ponownym założeniu lancy było już ok.

 

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny problem z Karcherem K2?

W sobotę myłem auta i w pewnym momencie przy spłukiwaniu piany zrobiło się coś takiego.

Pomogło dopiero odpięcie lancy, chwila spłukiwania samym pistoletem i po ponownym założeniu lancy było już ok.

 

:dontknow:

To jest właśnie efekt jaki się robi jak jest zawór wlaczajacy uszkodzony :) chyba że się zacial chwilowo..

 

NzTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny problem z Karcherem K2?

W sobotę myłem auta i w pewnym momencie przy spłukiwaniu piany zrobiło się coś takiego.

Pomogło dopiero odpięcie lancy, chwila spłukiwania samym pistoletem i po ponownym założeniu lancy było już ok.

 

:dontknow:

 

Kolego, sprawdź proszę mój post w innym temacie: viewtopic.php?t=9172&start=22

Mam nadzieję, że to ci pomoże, oglądając twój film stawiam na punkty 1 i/lub 2,czyli zawór ciśnieniowy uruchamiający główny wyłącznik, rozbierz przesmaruj i powinno hulać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta myjka http://www.leroymerlin.pl/porzadki-w-og ... 9,l90.html różni się czymś od innych C130 nie z marketu bo cena jakaś niska

 

Jest to dokładny odpowiednik modelu C125.3-8 - zerknij tutaj:

https://consumer.nilfisk.pl/pl/Pages/co ... 182;16705; - za rozwijanego menu po lewej wybierz model C125.3-8

 

Wszystkie parametry są identyczne - nie wiem tylko skąd te 2 kg różnicy.

Niektórzy twierdzą, że C130 ma silnik indukcyjny, ale ze wszystkich dostępnych ogólnie informacji akurat wersja C130.2-8 ma zwykły silnik komutatorowy.

A skoro są identyczne - to po co przepłacać !

 

C125.3-8 w wersji PCCAR (3 dysze, w tym auto, patio cleaner i szczotka samochodowa) można kupić za jakieś 640 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.