Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt za dobre pieniądze, trochę tańszy od polecanych Kranzle 1050 czy Karchera K7.

Tylko dwie uwagi:

-ciśnienie i wydatek wody ze specyfikacji ciut zawyżony w stosunku do parametrów rzeczywistych.

-dopytaj dokładnie o warunki gwarancji, bo w przypadku Nilfiska są z tym podobno duże problemy, a tu dodatkowo sprzęt z jakiejś likwidacji sklepu z zachodu.

 

Dobrze rozwinięty wątek gwarancji w Nilfisku tutaj:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979640-1230.html

 

Dodane po 39 minutach 33 sekundach:

Myjka do 2500zł, przelot około 20 aut tygodniowo - co polecicie? I proszę od razu o dobrą pianownicę do tego, nie zależy mi na bajerach typu "końcówka do czyszczenia kostki".

 

Kranzle 1050 TST albo spalinową Hondy.

 

Z niewiele większym budżetem można już złapać Kranzle 1152, 20 aut na tydzień to sporo.

 

 

Też myślałem o zakupie tego Nilfiska P150 ale okazało się że oprócz serwisu sklepowego firma nie jest płatnikiem Vatu. Wiec taniej wychodzi kupić ją w "PUH Wera" za np 1689 i oprócz Vatu jest jeszcze 2lata gwarancji door -to-door w Pl. Tylko teraz pytanie czy warto sobie głowę zawracać tą myjką. Niby w Wera ją chwalą. Ale czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć na ten temat.

 

Jak z faktycznymi parametrami Nilfiska.

 

Problemy z serwisem po 2 latach juz nie sa ważne bo na fakturę i tak sa tylko 2 lata i obsługuje to Nilfisk Polska.

 

Zachęca bardzo ten wąż na bębnie i mosiężny osprzęt. Kranze droższy, nie ma bębna, i parametry na papierze nie wyglądają imponująco.

 

Ale nie chciałbym sobie strzelić w kolano z tym nilfiskiem. Please Help. Nie zależy mi na wyglądzie plastikowego karchera bo myjka i tak jest ukryta u mnie.

 

Ale mając do wydania 1700pln brutto (z pianownica PA 1830pln) chciałbym być juz być zadowolony.

 

P.S do tej pory uzywałem K5.55 jubile i nowej k5 kompakt i chciałbym coś mocniejszego i bardziej wydajnego.

 

Pytanie do znawców i użytkowników.

 

Jak sie będzie miało te papierowe max 130 barów /450l/h np Kranzla do max 150barów/600l/h Nilfiska p150 i do parametrów z K5 kompakt (wiem ze k5 kompakt nie ta klasa ale do tej pory ja miałem stad przykład) ????

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Papierowe" 130bar/450 l/h w Kranzle są parametrami rzeczywistymi.

W odróżnieniu od większości producentów, którzy podają maksymalne wartości praktycznie nie osiągalne podczas pracy. Jak zerkniesz w specyfikację do wyczytasz że Kranzle 1050 ma max ciśnienie 160 bar, z kolei w Karcherze czy Nilfisku parametry realne pójdą w dół.

Więc odczuwalnie praca 1050, K7 , P150/160 będzie zbliżona.

 

Warto zerknąć uważnie na pracę tych myjek na youtube, pod kątem zbierania zanieczyszczeń i szybkości spłukiwania.

 

Odnośnie Twojego wyboru serce zawsze mi podpowiada Kranzle, bo znam te maszynki od "środka", z drugiej strony cena 1700 zł z bębnem za P150 jest dość atrakcyjna, bo za 1050TST najlepiej wyposażoną, trzeba by wyłożyć na dzień dzisiejszy więcej.

 

Jeśli porównasz te myjki do K5, to odczujesz realną różnicę na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Karcher K7 + pianownica ls3 + szczotka T-550 + Lanca do podwozi. Po pierwszych próbach jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie w przyszłości.

Mam kilka pytań jeszcze do was :) Oczywiście chętnie odpowiem jak ktoś przymierza się do zakupu podobnego karchera lub akcesoriów.

 

W przyszłości może zakupię Piaskownicę karcher czy ktoś z was posiada, lub używał takowej, jak to się spisuje?

Niby posiada wbudowany filtr wody, ale chyba będzie lepiej założyć zewnętrzny dodatkowy ? Wziąć oryginał czy zamiennik ?

Jaką polecacie pianę aktywną ? i Jaki środek do mycia silników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :)

 

No właśnie kranzle 1050 to za te pieniądze (1700) golas jest z krótkim wężem :(

 

Ale rozumiem ze nie potępiasz Nilfiska p150?? Nie jest to jakiś awaryjny badziewiak przypominający myjkę??

 

Nie, za te pieniądze myjka jest w porządku. :), w domu czy warsztacie będzie się sprawować.

Tylko jak wspomniałem wcześniej problematyczne może być późniejsze serwisowanie i dostępność części, dlatego też warto o to dopytać sprzedawcę bo w nilfisku różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić myjkę ciśnieniowa do której podłącze pianownice PA.Będzie ona służyć do ogarnięcia 2 samochodów tygodniowo+jakiś prac typu mycie tarasu 35 m2 raz na dwa miesiące.Ogólnie to mam zaufanie do marki Karcher i raczej nie rozglądałem się za czymś innym :o Cena powinna wynosić około 1300zł max. chyba,że warto dołożyć do k7 .Przejrzałem ponad 50 stron tego tematu i sam nie wiem czego potrzebuje :D Czy do dobrego ogarnięcia przy autach wystarczą parametry k5? Nie wiem czy kupić full control czy premium,niedługo wybiorę się do sklepu stacjonarnego i obmacam,ale potrzebuję jakieś porady bo nie wiem czy k7 nie będzie miała problemów z PA (za mała dysza pianownicy),a czy k5 i w jakiej wersji mi styknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco Cię zachęcam do dołożenia do K7.

Kupujesz na lata, lepiej wyższy model lepszy jakościowo i z możliwością rozbudowy o porządny osprzęt niż tańszy ze słabszymi parametrami i z zabawkowymi akcesoriami.

Full control to raczej zbędny bajer, wkrótce okaże się czy mocno awaryjny.

Pianownica będzie grała, dysza standardowa 1,25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rade ;) Właśnie o tą pianownice się martwiłem bo czytałem o problemach przy k7.Czy ktoś jeszcze ma coś do dodania,chętnie wysłucham każdej wskazówki :o

Edit.

Czy po podłączeniu do gniazdka i wody nie będzie problemów? Czytałem,że wąż musi mieć odpowiedni rozmiar i nie wiem czy taki pierwszy lepszy kran z wodą da rade.Tak samo nie wiem jak sprawdzić czy gniazdko da odpowiodnią mocą.Wiem,że to trochę głupie pytanie,ale nie chce mieć niespodzianek po zakupie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prądem chyba nie będziesz miał problemów, u mnie w każdym gniazdku działa. Ja mam k7 podpięty pod wodę z sieci wąż 1/2cala, ale słyszałem, że lepiej zawsze dać zapas i chyba wymienię przyłącz na 3/4, chociaż wydaje mi się, że 1/2 powinna wystarczyć, logicznie jak zostawisz na godzinę to ile wody się wyleje przez 1/2, a karcher ma zużycie 600l/h.

 

Przymierzam się do zakupu przedłużki węża ciśnieniowego, czy mogę śmiało kupić 20m, czy lepiej nie przesadzać z długością węża i wziąć 10m ?

 

Znalazłem dość ciekawą chemię Nerta ATC 300 podobno najlepsza jaka jest na rynku, ewentualnie Nerta ATC 350 chyba mocniejsza i nadaje się do smarów, olejów itp. miał ktoś z tym styczność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja akurat posiadam równo rok czasu nilfisk120. Jak narazie żadnych problemów, ale mimo wszystko jest za słaba. Gdyby nie jej atrakcyjna cena w Full opcji wtedy to zdecydował bym się na mocniejsza. Np 130. Oczywiście mowie tu o uzywaniu w domu, 2 samohody. Przy kostce granitowej schodzi dluzej,niż miało by to miejsce z mocniejsza myjka, ale da się domyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :)

 

No właśnie kranzle 1050 to za te pieniądze (1700) golas jest z krótkim wężem :(

 

Ale rozumiem ze nie potępiasz Nilfiska p150?? Nie jest to jakiś awaryjny badziewiak przypominający myjkę??

 

Nie, za te pieniądze myjka jest w porządku. :), w domu czy warsztacie będzie się sprawować.

Tylko jak wspomniałem wcześniej problematyczne może być późniejsze serwisowanie i dostępność części, dlatego też warto o to dopytać sprzedawcę bo w nilfisku różnie z tym bywa.

 

Dzwoniłem do serwisu siletserwis :)

Rozmawiałem z gościem kilkanaście minut. Przegląd pogwarancyjny myjki niedrogi a czesci wszystkie dostępne. Począwszy od uszczelniaczy po jakieś grubsze sprawy :)

 

Wiec chyba decyzja zapadła -- będzie Nilfisk P150 :)

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, orientujecie się, czy ta myjka to będzie normalna K7 premium, czy może jakaś zubożona wersja, żeby cenę odchudzić (jak czasami dla marketów robią)? http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-kar ... i_lpy=407#

Bo cena jest bardzo kusząca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, orientujecie się, czy ta myjka to będzie normalna K7 premium, czy może jakaś zubożona wersja, żeby cenę odchudzić (jak czasami dla marketów robią)? http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-kar ... i_lpy=407#

Bo cena jest bardzo kusząca :)

 

Do uzytku domowego super sprawa :good: tylko czy ta z aukcji posiada glowice sterujaca mosiezna czy aluminiowa ? :o

Mam taka myjke tylko bez bebna , 1,5 roku temu dalem 2800brutto ,dopoki nie pekla glowica , okazalo sie ze aluminiowa , miala byc mosiezna i nie kupilem w markecie tylko w DRUCIE, podobno na markety robili z aluminium, . koszt drugiej glowicy mosieznej 280 zl , co tam jest jeszcze odchudzone nie wiem , u mnie przepalil sie jeszcze wlacznik 150 zl , i przetarl waz do lancy drugi 1 oplotowy 10 zl mb u mnie , na kostce bardzo szybko sie sciera ;p a i pistolet zmienialem , i kupa oringow , zawsze sie rozszczelnialo przy lancy bo to plaska dysza i rotacja i pianownica, 5 aut tygodniowo przez 8 miesiecy , pozniej kupilem Wurtha , i aktualnie HDS 895 tutaj juz sie nie martwie , tylko mcie i mycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep Drut S.c

tutaj u mnie prowadzi sprzedaż pnematyki i urządzeń elektrycznych .

No właśnie ile w tym prawdy ze to mosiężna . Nie dowiesz się chyba że sprzedawca jest naprawdę uczciwy bo tak to tylko ściągnąć obudowę i wtedy cokolwiek widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

władysław, sprawdź jeszcze kranzle 1050P robocze pewne 130 BAR i rzeczywisty przepływ z mosiężną pompą, akcesoria jedynie dokupisz które będziesz potrzebować i masz pewną myjkę

 

Chyba faktycznie pójdę na to. U mnie dostępność tych myjek w sklepach stacjonarnych szału nie robi, ale znalazłem (Małopolska) i gość też zdecydowanie poleca Kranzla 1050 względem Karchera K7, więc już chyba podjąłem decyzję :D Powiedzcie mi tylko, jak jest z dostępnością akcesoriów do tego sprzętu- Kranzle 1050TS? Głównie chodzi mi o jakąś pianownice ( mycie autka w pierwszej kolejności zastosowanie sprzętu). Nie ma z tym jakiegoś problemu? Bo do Karcherów to tego jest mnóstwo, z tego co zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, też zdecydowałem się na Kranzle 1050P (a zaczeło się od Nilfiska C120 :oops: ) - pytanie tylko gdzie najlepiej kupować?

Chyba ze względu na to, że zaczął się "sezon" te myjki strasznie ostatnio podrożały, jeszcze około miesiąc temu 1050P były dostępne na allegro od 1390 zł, a teraz regularna cena 1599, można znaleźć za 1549.

Za różnicę można już kupić co najmniej dobrą pianownicę.

Może są jeszcze dystrybutorzy, którzy mają starą cenę?

 

Waham się jeszcze delikatnie czy nie skusić się na K7 Compact (ma już kółka i wysuwany uchwyt, a cena około 1500-1600 zł) albo K7 Premium (standardowa duża obudowa, ma kółka i zwijacz do węża, cena w tej chwili dość atrakcyjna, znalazłem poniżej 1700 zł).

W przypadku 1050 też można mieć kołka, uchwyt, a nawet zwijacz, ale dopłacanie 700-800 zł do wersji 1050TST (2200 zł) chyba już mnie przerasta, tak samo ok. 400 zł za sam wózek w 1050TS też mi się nie widzi, więc pozostaje 1080P bez wygód, tylko to co niezbędne do działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacGY, ja też "zaczynałem" od Lavora za 400 zł, a ostatecznie postawiłem na Kranzle 1050 TS lub TST (niebawem mam zamiar zakupić) :D Już prawie kupiłem K7, ale dowiedziałem się, że nawet w markowych sklepach można trafić te myjki z aluminiową pompą (głowicą), mimo, iż deklarowana jest mosiężna, a żaden sprzedawca w sklepie nie rozbierze obudowy przy Tobie, żeby to sprawdzić, nie mówię już o zakupach wysyłkowych. Poza tym, zdecydowanie polecają Kranzla względem Karchera (mówię o modelach właśnie 1050 i K7) pod kątem awaryjności oraz deklarowanych w ofercie parametrów. No i w Kranzlu masz pewność, z czego jest głowica- widać gołym okiem ;) 1050 TST cenowo wychodzi podobnie co K7 Premium, poza tym w stosunku do TS oprócz tego, że ma bęben, to ma jeszcze o 4 metry dłuższy wąż, a to nie każdy zauważa:) Ja u siebie znalazłem sklep stacjonarny, gdzie 1050TS kosztuje ok 1850zeta, a 1050 TST ok 2050zł. Mam nadzieję, że do przyszłego tyg ceny się nie zmienią :lol:

 

Dodam jeszcze taką ciekawostkę. W salonie firmowym Karchera sprzedawca w przypływie szczerości przyznał się, iż wszystkie te nowe K7 FUL CONTROL (bez PREMIUM w nazwie) już są z aluminiową pompą i głowicą, nie tak jak do tej pory aluminiowo- mosiężną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, też się spotkałem z takimi stwierdzeniami jak piszesz - tzn. zdecydowanie w Kranzle nie ma wątpliwości co do jakości i klasy sprzętu, w Karcher nie ma takiej przewidywalności, jednak większa masówka i dążenie do redukcji kosztów odbija się na jakości.

Co do ceny K7 Premium względem 1050TST to nawet po tej cenie co podałeś jest ponad 350 zł różnicy, ale mimo wszystko jednak nie warto się zastanawiać, przy kwocie około 2000 te 300 zł to nie jest tak dużo za to co oferuje Kranzle.

Pytanie więc pozostaje jedno: gdzie kupić Kranzle na Mazowszu lub Podlasiu w dobrych cenach? Ew. gdzieś dalej z wysyłką.

Ja nie znalazłem w sieci takich dobrych cen jak podałeś :) Za TS 1850zł to jeszcze normalnie można znaleźć, ale 2050zł za TST to już trudno. Może orientujesz się, tak z ciekawości, ile tam u Ciebie kosztowałby 1050P? A może kupimy dwie TST i spuszczą nam cenę na 1899 zł? ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dostępność w sklepach stacjonarnych jest kiepska, w całym Krakowie nie znalazłem żadnego sklepu z tymi myjkami (tylko już z profesjonalnymi Kranzlami są). Co do cen, to jest dokładnie tak, że gościu mi powiedział, że jeszcze nie dostali faktur z Kranzla na te myjki (nowa dostawa), ale ostatnio 1050TS sprzedali za 1850 zł właśnie, a że TST jest około 200 zł droższa, dlatego napisałem 2050 zł. Tą informację jeszcze będę weryfikował w przyszły tyg. Z tych cen można jeszcze coś utargować, a wydaje mi się właśnie, że już są w miarę atrakcyjne. Co do 1050P nie mają ich nawet na stanie (sprowadzą na zamówienie), gdyż jak określił, cieszyły się znikomym powodzeniem. Nie wiem, czy mają formę wysyłkową sprzedaży. Gwarancja dwa lata, sprzęt oddaje się im na gwarancję.

1050P mieli coś około 1600 złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sam fakt, że zastanawiacie się nad nad zakupem ciut lepszego urządzenia cieszy.

Różnica w jakości wykonania i wygody pracy jest naprawdę duża w stosunku do maszyn za kilkaset czy tys zł :)

 

Siedzę trochę trochę w tym temacie więc podpowiem.

 

Jeśli chodzi o ceny Kranzle to wiele uzależnione jest od kursu euro, różnica w tym roku wynosiła nawet kilkanaście %, dodatkowo w ubiegłym roku była na to mała promocja, więc cena po prostu musi być wyższa.

 

Jakościowo, tak jak pisze władysław widać co tam siedzi "gołym okiem" :)

 

 

To, że większość osprzętu jest na wierzchu ma jeszcze jeden atut, sporo przy tej myjce można zrobić samemu ;)

 

Oprócz tego bardzo dobrej jakości osprzęt na szybkozłącze ze stali szlachetnej, ceramiki i mosiądzu.

Jedyny drobny szczegół w serii 1050 P i 1050 TS to 8 m wąż, który według mnie po jakimś czasie można by wymienić( koszt 10m oryginału oplot stalowy , semperit -dwieście kilkadziesiąt zł lub zamiennik z metra cięty ze sto zł taniej)

 

Rzeczywiście w wersji TST z bębnem jest już 12 m tego profesjonalnego.

Regularna cena 2.499- jak dobrze poszukacie to może znajdzie się ze 250 zł taniej.

 

Aha warto pomyśleć przy wyborze 1050 o adapterze o symbolu 13430, który umożliwia w przyszłości zakup jakiś tańszych zamienników( np. włoskiej pianownicy, oryginał kosztuje około 240- zł)

 

 

Jeśli chodzi o Karchera, to dla mnie ich polityka jest trochę niezrozumiała, co rok coś się zmienia, ciężko dojść do tego co w tych myjkach w tej chwili siedzi.

Z informacji, które posiadam też mogę potwierdzić aluminium w pompie w nowych K7.

Szkoda, bo sam do tej pory polecałem z modeli amatorskich premium Kranzle 1050 i właśnie Karchera K7.

Najlepiej rzeczywiście poprosić sprzedawcę przy zakupie o szybki demontaż obudowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mkr, czyli potwierdzaja sie moje ustalenia:) Co do cen, co pisałem wcześniej potwierdziłem se właśnie wszelkie niejasności, jednak, tak jak piszesz mkr, ceny poszły w górę, i to co pisałem wcześniej juz nie aktualne w tym sklepie, co znalazlem pod krakowem.

A więc: 1050 P 1540 zł ; 1050 TS 1940; 1050 TST 2340. I mój optymizm troszkę zmalał, ale i tak ceny jeszcze nie tragiczne. Zaproponował mi dodatkowo rabat i ceny już sie zrobily wręcz promocyjne w stosunku do tego, co w sieci znalazłem:)

MacGy, ogólnie w tym sklepie nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej, ale na telefon można z nimi sie ugadać i mogą wysłać. Gwarancja nawet na fakture dwa lata, jak sie u nich kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.