Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

W Obi masz K5 https://www.obi.pl/decom/product/Kaerch ... _5/6071161 + gratis * https://www.obi.pl/decom/product/Kaerch ... _6/6084909 . Ta pianownica Kerchera bez regulacji od góry nadaje się do rozlewania nawozu po trawniku ;)

 

* tak jest w Obi Tychy (komplet 997zł) , a jak jest w innych trzeba zapytać telefonicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, dzieki bardzo chyba wezne w takim razie ta z OBI, no i taniej chyba go nigdzie nie widzialem , premium wydaje mi sie solidniejszy, (compakt tez fajny w dodatku w zestawie ma ta szczotke do auta)

 

fajnie ze jest w tychach bo te OBI mam po drodze do domu.. rozumiem ze tego o 150pln tanszego Nilfisk C130 sobie odpusic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozpatrzeniu wszystkich propozycji jednak zdecydowałem się na http://allegro.pl/myjka-karcher-k-7-pre ... 87291.html Czekam tylko na kuriera i za raz testuje. Jeszcze tylko będę musiał zakupić lance teleskopową http://allegro.pl/lanca-teleskopowa-do- ... 28560.html i będę mógł czyścić dom w końcu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam sie do zakupu myjki cisnieniowej glownie mycie oczywiscie i pianowanie gabloty

 

zdazy sie takze przemyc elewacje na domu czy tez płot.

 

znalazlem Nilfisk C120

 

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-nil ... 99482.html

 

Ktos moze jest/byl posiadaczem tego urzadzenia moze sie wypowiedziec?

 

Ewentualnie ktos moze cos doradzi konkurencyjnego na bajerze by bylo jak by sama pobierala wode z Mauzera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem jeszcze na małe mobilne myjki Karchera 505M i 520M. Znalazłem ich specyfikacje i nie są złe: pompa aluminiowa... silnik indukcyjny 2kW, ciśnienie robocze 120bar dla 505M i 130bar dla 520M, przepływ wody 450l/h... max temperatura wody 60C. Nie potrafie nic znaleźć na ich temat a wyglądają ciekawie - wedlug tego byly by na moje potrzeby super :)

 

Warto coś takiego kupować (kosztują używki koło 4 stówek) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie jakiś środek do mycia elewacji. Jest ze struktury typu kornik i nie myta z 10 lat. Miejscami nieźle się zazielenila. Chciałbym spryskac recznym opryskiwaczem i spłukać myjka ciśnieniowa, ewentualnie pomoc sobie szczotka. Na piętrowy dom kupić 5l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel, Twoj link prowadzi do strony głównej.

Tenzi drogawy ale obietnica zapobiegania powstawaniu mchow przez rok kusząca. Muszę policzyć ile jest metrów ale pewnie 5l wezme o ile ktoś nie zaproponuje czegoś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt za dobre pieniądze, trochę tańszy od polecanych Kranzle 1050 czy Karchera K7.

Tylko dwie uwagi:

-ciśnienie i wydatek wody ze specyfikacji ciut zawyżony w stosunku do parametrów rzeczywistych.

-dopytaj dokładnie o warunki gwarancji, bo w przypadku Nilfiska są z tym podobno duże problemy, a tu dodatkowo sprzęt z jakiejś likwidacji sklepu z zachodu.

 

Dobrze rozwinięty wątek gwarancji w Nilfisku tutaj:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979640-1230.html

 

Dodane po 39 minutach 33 sekundach:

Myjka do 2500zł, przelot około 20 aut tygodniowo - co polecicie? I proszę od razu o dobrą pianownicę do tego, nie zależy mi na bajerach typu "końcówka do czyszczenia kostki".

 

Kranzle 1050 TST albo spalinową Hondy.

 

Z niewiele większym budżetem można już złapać Kranzle 1152, 20 aut na tydzień to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gwarancję jak pytałem to wysyła myjkę do Holandii podobno, no i 12 miesięcy jest, nie wiem kto kryje koszt wysyłki. Wcześniej też miałem nilfiska kupionego na ibood, za przesylkę do Poznania płaciłem ja a stamtąd wysyłali do Holandii na własny koszt.

 

:D Sam widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki sprzęt polecilibyście do myjni pracującej 8 godzin dziennie (mycie samochodów po lakierowaniu) ?

 

Myjka zimnowodna, z możliwością przedłużenia gwarancji lub zapewniająca możliwie długi dostęp do części zamiennych i eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam myjki ciśnieniowej do 2000-2500zł prześwietliłem większość postów i nie mogę znaleźć informacji na temat Karcher K7.

 

Kolega "wisnia199" widzę kupił kilka dni temu, taką jaka mnie interesuje, bardzo prosiłbym o opinię :)

Chciałbym Się dowiedzieć jakie są różnice między K7 Premium, a K7 Full Control. Czy warto dopłacić do tej nowszej?

 

Jest bardzo wiele rodzai na alledrogo i nie wiem co wybrać, czy one wszystkie mają jednakowe wnętrze, tzn najbardziej zależy mi na tym, żeby była mosiężna pompa (tylko czy one są mosiężne, czy tylko mosiężne głowice mają ?), czy wszystkie mają silniki chłodzone wodą ? Co sądzicie o używaniu chemii z wykorzystaniem wbudowanego zbiornika w urządzeniu, podobno lepiej w ten sposób jej nie dozować, bo skraca to żywotność urządzenia, a raczej naraża go bardziej na awarię.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki sprzęt polecilibyście do myjni pracującej 8 godzin dziennie (mycie samochodów po lakierowaniu) ?

 

Myjka zimnowodna, z możliwością przedłużenia gwarancji lub zapewniająca możliwie długi dostęp do części zamiennych i eksploatacyjnych.

 

 

Kranzle Quadro 1200 TST lub 899 TST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam myjki ciśnieniowej do 2000-2500zł prześwietliłem większość postów i nie mogę znaleźć informacji na temat Karcher K7.

 

Kolega "wisnia199" widzę kupił kilka dni temu, taką jaka mnie interesuje, bardzo prosiłbym o opinię :)

Chciałbym Się dowiedzieć jakie są różnice między K7 Premium, a K7 Full Control. Czy warto dopłacić do tej nowszej?

 

Jest bardzo wiele rodzai na alledrogo i nie wiem co wybrać, czy one wszystkie mają jednakowe wnętrze, tzn najbardziej zależy mi na tym, żeby była mosiężna pompa (tylko czy one są mosiężne, czy tylko mosiężne głowice mają ?), czy wszystkie mają silniki chłodzone wodą ? Co sądzicie o używaniu chemii z wykorzystaniem wbudowanego zbiornika w urządzeniu, podobno lepiej w ten sposób jej nie dozować, bo skraca to żywotność urządzenia, a raczej naraża go bardziej na awarię.

Bardzo proszę o pomoc.

 

Jeśli zastanawiasz się nad K7 według mnie nie warto dopłacać za full control.

To po prostu zbędny bajer, który w przyszłości będzie generował dodatkowe koszty.

W 90% i tak będziesz pracował na maksa, a aby zmniejszyć ciśnienie wystarczy odsunąć lancę na 10 cm :)

Lepiej spożytkować pieniądze na dłuższy wąż, bęben czy dobrą pianownicę.

 

Tylko głowica jest mosiężna.

 

Proponuję od razu zapomnieć o zbiorniku na chemię.

Kolejny zbędny dodatek.

Podawanie chemi przy jego pomocy jest po pierwsze nieefektywne (słaba reakcja z brudem), po drugie kosztowne(dobra chemia kosztuje a przez myjkę idzie jej naprawdę sporo)

I tak jak stwierdziłeś chemia podawana przez myjkę skraca żywotność niektórych elementów.

 

Pozdrawiam.

 

Dodane po 11 minutach 53 sekundach:

mkr , za grubo :D

 

3 tysie netto max :kox:

 

Szefie błagam, do roboty po 8 godzin dziennie sprzęt za

3 tysie ? ;)

Ciężko będzie, czy to niebieskie, żółte czy czerwone.

Jeszcze dwójkę trzeba dozbierać , żeby problemów szybko nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest praca 8 godzin non-stop dla myjki, może trochę źle opisałem.

 

Strefa przygotowania samochodu to jedno stanowisko: płukanie, szampon, mycie zasadnicze, wytarcie do sucha.

 

Na te 8 godzin, to max.16 aut do zrobienia.

 

Jak trzeba dołożyć to się dołoży, tylko zakup musi być racjonalny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką myjkę wybrać z poniższych?

https://www.praktiker.pl/produkt,60109, ... 0_bar.html

http://www.kajt24.pl/nilfisk-c-100-6-5,id217558.html

http://www.agito.pl/myjka-cisnieniowa-b ... DW1T0MBBM/

 

czy czekać na jakieś promo na nilfiska c 120 jak ostatnio w juli za 299?

 

kwota do 300+/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest praca 8 godzin non-stop dla myjki, może trochę źle opisałem.

 

Strefa przygotowania samochodu to jedno stanowisko: płukanie, szampon, mycie zasadnicze, wytarcie do sucha.

 

Na te 8 godzin, to max.16 aut do zrobienia.

 

Jak trzeba dołożyć to się dołoży, tylko zakup musi być racjonalny ;)

 

Jeśli Kranzle to Quadro 899 TST :)

Ze względu chociażby na zbiornik buforowy oraz total stop z by passem i 30 sek. opóźnieniem wybiegu.

To są już urządzenia na średnie myjnie.

Euro spada więc za około 5 tys. z haczykiem neto pewnie będzie można ją zdobyć.

 

Ewentualnie małe quadro TST 12/150 , 11/140 lub opcja minimum 2160 TST, tu ceny są niższe. :o

 

Pozdrawiam.

 

Dodane po 31 minutach 50 sekundach:

Myjka ciśnieniowa karcher K2 za 279zł w Biedronce jest.

 

to się do czegoś nadaje ? żeby w weekend samochód umyć.. gorsze to od tej z lidla np ?

 

 

Było sporo w tym wątku na temat tanich myjek, choćby tu:

 

viewtopic.php?f=20&t=14307&p=624028#p624028

 

Co do tych dwóch urządzeń to parkside z lidla będzie maszynką mocniejszą i do opłukania auta kilka, kilkanaście razy w roku wystarczy.

Pod warunkiem, że szlag bardzo szybko nie trafi osprzętu. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.