Skocz do zawartości

o wyższości PLAZMY nad LCD/LED


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy mój cienki TV to zwykłe LCD 37 samsunga parę lat temu. Wiadomo, że przesiadka bo kineskopowym to :kox: później plazma 50 samsunga to już w ogóle majty urwane :D Ale powiem wam, że od 2 lat chyba wisi LCD LED 60 panasa i plazma nie dorasta mu do pięt. Może mam krzywe oczy, nie znam się na technologii. Chodzi tu generalnie o odczucia subiektywne i dla mnie LCD LED wygrał po całości. Czystość obrazu, kontrast, świetna opcja flow motion (chyba tak to się nazywa) Super. Pomijam tam jakieś opcje, których teraz w każdym TV są miliony jak internety itp itd. Obraz wymiata. Znajomy ma 3D i wiadomo ciekawa alternatywa, ale ma jeden tylko i aż jeden minus. Nie znoszę oglądać filmów w okularach :o Może wymyślą kiedyś, że będziemy oglądać bez :D

To tylko moja opinia i wiadomo każdy ma inną i nie zmuszam nikogo do LED LCD :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w latach jest, więc to też się pewnie odbiło. Nie wiem jakie teraz plazmy robią. Bo plazma ma zzzzzz 6 lat a LED LCD z 2-3 lata. Panas to jednak był pierwszy lcd :D

60 to jednak sony :D bravia KDL-60-EX700

a 50 samsung PSC5091

 

[ Dodano: 23 Marzec 2013, 11:00 ]

Może wymyślą kiedyś, że będziemy oglądać bez :D

Już wymyślili :)

Ale to już tak dostępne na rynku dla zwykłego zjadacza chleba? Czy tylko na wybranych (czyt. pieniążki się zgadzają) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc... telewizor na codzien ok..ale do filmow nic nie zastapi projektora..:)

mam obie technologie w domu plazme samsunga i led panasonic i jak bym mial wybrac...to szczerze nie wiem..obie technologie maja swoja wady i zalety....i obie leza jak nie maja dobrego zrodla sygnalu co jest moim zdaniem najwazniejsze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianeo,

 

A co ma piernik do wiatraka?? Jasne jest, że kupuje się najnowszy (czyli z WiFi), ale mowa była o WiDi:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -widi.html

 

Natomiast, aby nie przepłacać za Egreat'a:

 

http://www.ebay.pl/itm/Egreat-1080P-2-5 ... 934wt_1139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno moi rodzice stali przed wyborem TV- miał mieć 46 cali (ani mniej, ani więcej), plazma odpadła bo nie było takiego rozmiaru. I tu jest kolejny minus plazmy bo nie w każdym rozmiarze jest oferowany (przynajmniej wg moich poszukiwań- w styczniu siedziałem on-line na Neonecie, Meda Expert i Avansie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mam plazmę i zrobiłem to celowo :>

analog natym wyglądał ok, materiał hd rewelacyjnie. Pograć z PC nie musze w natywnej .

a dodatkowo bez problemu mogę sobie z takiego kąta oglądać jak siedzę przy PC.

 

483693_525884764121993_1554223146_n.jpg

 

Sorki za kotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Egreat'a dorzucasz soft z wtyczką PLIMS i żadne SMART TV i inne seryjne "multimedialności" nie mają prawa bytu :)

Wiem, bo mam....

Czy można odpalić na tym strony www z filmami, np. kinomaniak.tv?

 

Można na tym odpalić:

- WeebTV

- IPLA

- iPtak - tu są jakieś filmy...

- TVN Player

- TVP pl

- Onet VOD

 

Jakieś radyjka internetowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Sabat, Co tam pooglądasz, przecież ten wielki sierściuch wszystko zasłania :D

Fajne te kociaki :good:

 

Żeby nie było OT: na mój LCD/LED też mogę patrzeć z takiego kąta - matryce IPS poprawiły tragiczne kąty występujące w pierwszych LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora karmienia się zbliżała :)

Ja wziąłem generalnie plazme(TX-P42S10E w 2010.01) dla jej jakości przy sygnale analogowym. Do tej pory chodzi, nie ma żadnych powidoków, a TV działa po klika h dziennie. Podłączony PC do grania oraz oglądania filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabat mam dokładnie ten sam model,pomagał mi wybierać kumpel-maniak telewizyjny zakochany w Sony,który miesiąc pózniej kupił jakiegoś wypasionego 3D za trzykrotność ceny mojej plazmy...i do tej pory jak przyjedzie do mnie,to nie może sie napatrzeć :mrgreen: ,ale fakt jest jeden-jak plazma to tylko Panasonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na tym odpalić:

Dzięki za info. Wg opisu sprzętu wspiera obsługę www, ale z * ;) gdzie później piszą, że strony flash mogą się niepoprawnie wyświetlać. I tak widać jest. Chyba, że nie próbowałeś?

Szkoda. Nie wiecie czy jest coś pokroju tego pudełka, ale z pełniejszą obsługą www, żeby można było kinomaniak.tv uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.