Skocz do zawartości

Zakupy na Aliexpress


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
czy ktoś moze kupował tą mikrofibrę http://www.aliexpress.com/item/Microfib ... 84242.html

 

W porywie zakupiłem dwie takie fibry... Nie użyłem ich ani razu, jednym słowem badziewie, cienkie jak papier, szorstkie. Rozmiar 30x70cm wygląda idiotycznie, wąska i długa. Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ MatthewG zamawiałeś elektronikę? Mi jeszcze żadnej paczki nie oclili, czy to z ali, czy to z DX itp. Natomiast jeśli idzie do ciebie telefon lub tablet (a w szczególności) kurierem to cło masz prawie jak w banku.

Ostatnio kumpel musiał fakturę przedstawiać UC i na tej podstawie ustalono kwotę należności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek1983, nie spotkałem się jeszcze, żeby za szmatki lub aplikatory dowalali cło. A konkretnie to chodzi o VAT, a nie cło.

 

Elektronika wszelaka, podróby zegarków i ubrań <- to jest narażone na kontrolę. A jeśli idzie kurierem a nie darmową przesyłką to już jest niemal 100% szansy na kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło jest bodajże od 150$. Kilka razy kupowałem, co prawda za kilka, kilkanaście $ i cła nie było

Chyba nie do końca jest tak jak piszesz. Ja za zakup zapłaciłem 46$, a z kosztami przesyłki 61 i dostałem cło coś ok.55 zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zamawiałem telefon za prawie 200$, żadnego cła nie płaciłem ( kwestia szczęścia, ale raczej rzadko trafia się na cło, oczywiście na paczce napisane "Gift" i zaniżona wartość ), natomiast pierdół do 10-20$ kupuje dużo, włącznie z interfejsami do samochodów. Żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widzę że szkolenie trzeba :D

ja sporo kupuje pierdółek u chinoli ale akurat mało związanych z kosmetyką. poza ostatnią glinka po której tak jada co po niektórzy, a ja jestem bardzo zadowolony bo przetestowałem i jest ok !

poczytajcie na google od jakiej kwoty jest cło, vat etc . a po za tym można się dogadać ze sprzedawcą żeby pisał inne kwoty na paczce. ja w 80 % i tak mam zaniżone kwoty i czasami dopisek Gift :D a nawet o to nie prosze... i no właśnie zero kurierów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.