Skocz do zawartości

Zakupy na Aliexpress


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z chinczykami latwo sie dogadac, zeby oznaczyli paczke jako mniejsza wartosc , nie dodawali faktury itp . Przeciez na kontroli celnej, celnik nie bedzie wiedzial czy ta firba jest warta grosze czy moze troche wiecej, a ustalic tez tego nie ma jak. Ja teraz wysylalem kamerki z chin o wartosci ponad 50$ i napisalem dyskretnie delikatnie czy da sie cos zrobic z wartoscia paczki aby nie bylo cytuje "dodatkowych oplat celnych" i gosc od razu wiedzial o co mi chodzi i powiedzial, ze on i tak oznacza paczke jako te 10 czy 12 $ aby wlasnie doszlo do klienta bez problemu. Im tez wbrew pozorom zalezy aby klient byl zadowolony i czesto nawet koslawym angielskim ale pisza czy wszystko ok, prosza o feedback itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie odpisali. Ponowie zapytanie zaraz.

 

Co do jakości wcale bym się nie bał. Bo jak wiadomo gramatura jest przeliczana z metra.

 

A jesteś pewny na 100 % że z MEGSa ma 380 gram a ta z aliexpres 350 gram. :P

 

Mogli napisać 383 g. :)

 

Kto to im udowodni :)

 

Co do zaniżenia ceny przez chińczyków to dobrze o tym wiem. Piszesz notkę żeby całość paczki wyszła 20$ baksów. A nikt nie udowodni ile ta szmatka kosztowała.

 

Na razie czekamy

 

Te też fajne: chłonne

 

http://www.aliexpress.com/store/product ... 47733.html

 

O te też zapytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz notkę żeby całość paczki wyszła 20$ baksów. A nikt nie udowodni ile ta szmatka kosztowała.

 

To nie jest takie pewne jak się wydaje. Dużo rzeczy z chin zamawiałem i różne sytuacje były. Zależy na jakiego celnika się trafi. Jeden wezwał mnie i kazał przedstawić screen aukcji, dowód płatności kartą - więc bez problemu wartość są w stanie ustalić. Dodatkowo przy większej ilości potrafią robić większe problemy bo od razu zakładają, że na handel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Adam_, No nie wiem, mi dhl wlasnie paczka z HK idzie i musiałem wysłać wszystkie dowody, jakies oświadczenia itd... do tego juz ponad tydzien czasu lezy na celnym i jakoś im się nie spieszy żeby mi ja dostarczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poczta to tak jest ale DHL'em to nic :D

 

Częściej właśnie zdarzało się to u kurierów ale na poczcie też. U kuriera czasem tylko otworzą przesyłkę, zobaczą co w środku, obkleją taśmą "rewizja celna" i przychodzi normalnie bez żadnych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.