Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

czy metodę zenitu stosuje się na każdym etapie (cutting, polishing, finishing) korekty

 

 

Niekoniecznie ;)

 

Przykładowo, jeżeli już na starcie widać że trzeba będzie zrobić kilka podejść cuttingiem, to nie ma sensu zjeżdzania z obrotami po każdym z nich, bo i tak zaraz zaczniemy wszystko od początku. Podobnie rzadko kiedy jest to potrzebne przy finishu, gdzie obroty już nie grają takiej roli przy wykończeniu.

 

 

 

Dziękuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Akurat tutaj walka odbywała sie wełną Flexi i po każdym podejściu była odkurzana radełkiem (czy jak to tam się profi zwie). Ale sugerujecie po kilku przejazdach przeczyścić i podejść jeszcze raz bez pasty itd itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
miałem ostatnio wrażenie że mocno tnie tylko pierwsze kilka przejazdów a potem efekt cięcia mocno słabł

 

 

Przecież to normalne zjawisko w każdej paście ze zmniejszającymi się cząstkami ściernymi ;) Rozbijasz cząstki na coraz mniejsze, przez co pasta mniej zbiera a lepiej wykańcza.

 

 

podejść jeszcze raz bez pasty itd itd ?

 

 

W żadnym wypadku, przy futrze odpowiednia ilość pasty to podstawa, inaczej mocno rysujemy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne zjawisko w każdej paście ze zmniejszającymi się cząstkami ściernymi ;) Rozbijasz cząstki na coraz mniejsze, przez co pasta mniej zbiera a lepiej wykańcza.

 

Wiem, wiem, FG500 na futrze można wyciągnąć że PF2500 na twardym lakierze to bardziej wisinenka a nie mus, a można i narobić holosów że bez polishowej pasty efekt masakra ;) Ale nabrałem wątpliwości co do czasu pracy, by optymalnie wykorzystać pastę i czas, jak robi się kilka podejść cuttingiem.

 

W żadnym wypadku, przy futrze odpowiednia ilość pasty to podstawa, inaczej mocno rysujemy lakier.

dzięki za rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie, czy miał ktoś z was w ręku EUROW SHAG WEAVE MICROFIBRE TOWEL? wypada dużo lepiej od tych gratisowych żółtych od SCshine? jestem w trakcie kompletowania paczki i potrzebuje mikrofibry do ścierania glaze i wosków aby nie robiła bałaganu, duża jest różnica w miękkości? jeśli polecacie coś innego w podobnych "piniądzach" to byłbym wdzięczny za propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu FK.

Ja bym przeleciał IPA. Wiele razy było mówione że FK 1000p lubi jałową powierzchnię.

#652 to cleaner typowo pod sealanta.

Przecieranie cleanera IPĄ wpisało się na stałe w trend KA :thumbdown: Nieważne jaki mamy cleaner, kluczem do sukcesu jest IPA :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu FK.

Ja bym przeleciał IPA. Wiele razy było mówione że FK 1000p lubi jałową powierzchnię.

#652 to cleaner typowo pod sealanta.

Przecieranie cleanera IPĄ wpisało się na stałe w trend KA :thumbdown: Nieważne jaki mamy cleaner, kluczem do sukcesu jest IPA :thumbdown:

 

Bo nie ma lipy, gdy używasz IPY :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne sprawa, posiadam pad zołty finishowy od flexi oraz czarny od lare. Flexi w porównaniu do lare to jak biały do żółtego od flexi bynajmniej dla mnie, i tu tkwi moje pytanie czy pomiędzy nimi znajdzie się nowy flexi Hex lub czarny urban honey ? jeśli tak to który z tych dwóch moglibyście polecić ? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, więc jest taki zestaw.

 

Dodo juice lime prime + collinite 915 + QD Duragloss Fast clean & shine (do tego wosku będzie ok?)

 

DJ lime prime posiada już środki wypełniające czy dobrze oczyści lakier pod wosk ?

 

 

I jeszcze jedno. W poprzednim samochodzie glinka narobiła mi troche rys, możliwe, że miałem za mało szamponu lub glinka była brudna ? Bo glinka przecież nie powinna robić rys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Od razu FK.

Ja bym przeleciał IPA. Wiele razy było mówione że FK 1000p lubi jałową powierzchnię.

#652 to cleaner typowo pod sealanta.

Przecieranie cleanera IPĄ wpisało się na stałe w trend KA :thumbdown: Nieważne jaki mamy cleaner, kluczem do sukcesu jest IPA :thumbdown:

 

Pod FK1000 uzycie bylejakiego cleanera i zmycie go ipa jest najrozsadniejszym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, więc jest taki zestaw.

 

Dodo juice lime prime + collinite 915 + QD Duragloss Fast clean & shine (do tego wosku będzie ok?)

 

DJ lime prime posiada już środki wypełniające czy dobrze oczyści lakier pod wosk ?

 

 

I jeszcze jedno. W poprzednim samochodzie Glinka narobiła mi troche rys, możliwe, że miałem za mało szamponu lub Glinka była brudna ? Bo Glinka przecież nie powinna robić rys :)

Cleaner pod ten wosk będzie OK, QD również.

Jeżeli glinka narobiła ci rys to musiałeś pewnie złapać jakiś piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka prostych pytań:

 

1. Auto miałem polerowane na początku kiwetnia ( i woskowane ) ale wosk już chyba odpuszcza, czy przed nałożeniem nowego trzeba usunąć stary?

2. Czy po polerowaniu mechanicznym trzeba cały samochód przeczyscic IPA czy tylko IPA do inspekcji a auto przeczyścić cleanerem?

3. Przed polerowaniem usówać stary wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15% jak chcialem to mi powiedzieli, że to ich marża więc 7% nie najgorzej. I tak wezme całość w koszt firmy bo to środki do samochodu firmowego. Zatem VAT odliczę 23% i wrzuce w koszta to zamiast np 450zł wyjdzie mnie 340.

 

na 400 zł różnica między 5% a 7% to niecałe 10 zł i dla tej kasy taką aferę robić?

Dodatkowo jeszcze odpisujesz VAT

 

:wallbash:

 

Kto robi afere ten robi.

Dla mnie jak dostanę gratis do produktu to też poniekąd rabat bo płacąc np 100zł dostaniesz cos za 5zł jako dodatek to jak 5% rabatu. Zatem wyszlo nieporozumienie z mojej strony dodatkowo chyba sie w pośpiechu machnałem wyliczając ze to 7%. Trudno.

 

Gdy kupowalem samochod z salonu upatrzylem sobie model, podzwoniłem po kilku salonach - ustalilem co i gdzie za mniej wiecej ile moge dostać i w efekcie kupilem samochod ponad 10 000 taniej niz wg cennika. Inni dealerzy Forda maja na mnie patrzeć krzywo jak przyjeżdzam do nich do serwisu bo kupiłem auto w innym - non sens.

 

Tutaj znalazlem sobie strone ktora mi odpowiada i zakupilem co chcialem.

Nikt nie kusił gratisamy/rabatami itd. Nikt nie ma plakietki, ze dostaniesz cos jak u nas kupisz a jak dostaniesz to zawsze jest miło i chętniej wrocisz do sklepu w przyszlości.

Przepraszam za offtop ale zawiść ludzka nie zna granic - to chyba typowe u nas w Polsce.

Gdybym wiedział, że taki odzew to wywoła to bym nic nie pisał i jeszcze doplacił dla św. spokoju.

 

W ten sposób chciałbym zakończyć ten temat - bez zbędnych komentarzy. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.