Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie. Auto będzie przygotowane czyli glinkowanie + cleaner + politura + wosk, jaki wosk polecacie gdzieś do 150-200 zł ? Mam FK100hp, ale sampler mi sie kończy i chce spróbować coś innego ;)

 

Kolor lakieru to grafit myślałem o zymol carbon, żeby dorwać jakąś okazje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, czy na położonego Zymola Carbona "psikał" ktoś Sonaxem Xtreme Briliant Shine 'em Detailerem? Zjada wosk czy jest ok?

 

Ja psikałem.

Carbon był na skraju upadku, więc obleciałem BSD całe auto i nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć czy zjadł wosk do końca, bo to on zaczął kropelkować.

 

[ Dodano: 14 Maj 2013, 21:43 ]

Czy S17 na padzie polish może zastąpić PF2500?

 

Może. A na finiszowym padzie, możesz próbować wykańczać :)

 

[ Dodano: 14 Maj 2013, 21:45 ]

on dosyc drogi,

Tu masz DJ LP w dobrej cenie

http://waxit.pl/produkt/77/dodo-juice-lime-prime

 

Mac 124 Prickbort jest również

http://waxit.pl/produkt/167/mac-prickbort-mac-124

 

Szkoda ze skromny asortyment napisalem do detailersshop sklepu czy daja znizke z 10% bo wychodzi mi zamowienie na ponad 400zł :) 10-15% moze dają. Czekam na odpowiedz :)

 

:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy na położonego Zymola Carbona "psikał" ktoś Sonaxem Xtreme Briliant Shine 'em Detailerem? Zjada wosk czy jest ok?

 

Ja psikałem.

Carbon był na skraju upadku, więc obleciałem BSD całe auto i nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć czy zjadł wosk do końca, bo to on zaczął kropelkować.

 

Koledzy, no to zjada czy nie zjada? bo auto czeka po umyciu i nie wiem czy sonaxa czy AF prysnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Chat, Jak poznać czy zjada wosk? Sam w sobie kropelkuje jak jednodzniowy carbon więc ciężko to określić :dontknow:

 

na innym QD ale mogę podzielić się moją drogą dedukcji ;)

 

Na przygotowane auto idzie HDC i Titanium. Po tygodniu myję auto i jadę z Z8 Grand Finale. Jest OK ale wielkiego wow nie ma bo auto już po ww. zestawie wyglądało super. Po tygodniu powtarzam mycie + Z8. W następnym tygodniu myje ale bez Z8 bo zapominam wziąć. Po następnym myciu na aucie leży tafla wody :/

 

Na tej podstawie wysnułem wniosek że Z8 zjadł wosk - czy mój wniosek był zbyt pochopny? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Eryczek, Błąd w aplikacji wosku Panie Zymol :mrgreen:

to możliwe, cały czas się uczę :dontknow:

 

Nie no nie wiem, ja tylko spamuje sobie :idea:

Kamil, ciii... :P - nie przyznawaj się bo bana dostaniesz :(

Tak, jak się Ciebie czyta to by się człowiek nigdy nie zorientował - wygląda jakbyś mądrze gadał :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kubik, Z8 rules!

A na serio to on podobno tak wszystko zjada :dontknow: ale na nieprzygotowanym lakierze robił robotę :good: (tak mi się przynajmniej wydawało :) )

 

[ Dodano: 14 Maj 2013, 22:27 ]

Evo, ale nie martw się... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem co do wosków, mam pare propozycji.

 

Megs #16

Lusso Oro

Colli 915

 

Glinka-cleaner-politurka-wosk.

 

Zależy mi na tym, żeby były fajne kropelki, trwałość ok 1,5 msc wystarczy (trwałością będę sie przejmował zimą) i żeby był fajny efekt wizualny, co brać z tych 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle quick detailer zjada wosk ? ja QD psikam po każdym myciu :D

Kolega ironizuje ;) a doświadczenia mówią, że tak być może w niektórych kombinacjach wosku z QD.

Np. wosk natural + QD selant znacząco spada kropelkowanie.

 

np. Colli476 + ValetPro Citrus Bling - kilkukrotnie opisywane na na forum.

 

Stad moje pytanie, jak Carbon (natural) zniesie QD Sonaxa, który wydaje mi się że jest bliższy selantom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Drastycznie skróci żywotność ? Jaki wosk wybrać ? ;)

 

Czy drastycznie, to trudno powiedzieć - powiedziałbym raczej że odczuwalnie.

Z wosków które wymieniłeś, wziąłbym Lusso bo nie lubię produktów śmierdzących jak stare pasty do podług ale zważywszy na popularność pozostayłch wosków na forum, odnoszę wrażenie że jestem chyba w tym poglądzie odosobniony :)

Lusso bez wątpienia jest najmniej trwały z wymienionej przez Ciebie trójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marolexa można dawać kombinacje aktywna piana + np apc ? Mam olera jeszcze trochę piany PH Neutral ( wiadomo jak domywa ) i chciałbym to wykorzystać.

Do pianownic widziałem temat i czytałem o mieszankach a do marolexa nie widzę.

Jak gdzieś jest temat to dajcie cynę lub tutaj proszę o podpowiedź czy śmiało można mieszać.

Tzn mieszać pewnie można wszystko tylko czy mi z tego piana wyjdzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.