Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O IPA napisałem ogólnie bo jeśli ktoś stosuje go zamiast cleanera to tylko chyba ze względu na koszty.

Moim zdaniem albo cleaner albo IPA w przypadku kładzenia wosku/sealantu.

 

Ipa i cleaner mają rózne zastosowania .

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=9479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 szybkie pytanka:

- politurki tj.: black hole, czy withe diamond nakładam maszynowo, aż do wypracowania, czy nakładam, trochę popracuje, następnie czekam do wyschnięcia i wycieram MF tak jak wosk?

- Czy dokładnie oszyszczona ze wszystkiego powierzchnia, ale jednak posiadająca wosk, lub inne dobrodziejstwa nadaje się do polerowania, czy wpierw trzeba jeszcze usunąć te warstwy cleanerem i ewentualnie IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w niedługim czasie zamierzam położyć na lakier wosk DJ BlueVelvet. Jaki polecacie cleaner do ręcznego pozbycia sie niewielkich swirli (w zasadzie to jeszcze nie swirle tylko takie małe ryski tu i ówdzie które widać w pełnym słońcu). Aktualnie posiadam DJ lime Prime ale nie wiem czy da radę a nie chcę robić dwóch podejść. Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie cleaner do ręcznego pozbycia sie niewielkich swirli

Megsowy UC + tricolor

 

Ten cleaner, który masz jest już leciutko ścierny, więc jeśli nie daje rady to: UC a potem DJLP przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze daje się aż tyle pasty? Czy to specyfika futra? Ja dawałem znacznie mniej i ładnie szło.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... hEPo#t=85s

Akurat tutaj dał więcej pasty żeby mu się zaraz nie wypracowała, bo pracował inna techniką -

Polerowanie lakieru przy użyciu małej wełny Felxipads oraz pasty Menzerna FG500. Prędkość 2100 + mocny docisk, następnie 2700 obrotów przy minimalnym docisku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że UC ale generalnie trudno o zadowalający efekt przy pracy ręcznej.

 

Ja z kolei mam inne pytanko. Czy Opti Coat 2.0 daje się warstwować? Podobno od 2011 r. jest jakaś nowa formuła.

 

http://www.autogeekonline.net/forum/how ... post574721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić polerkę K2 lub Graphite. Panowie: co jeszcze do niej potrzebuję. Rozumiem, że na pewno:

1) Zestaw Past Polerskich do twardych lakierów Menzerna 3-Pack 250ml (wymienię sf4000 na kocha antihologram) - 115zł

 

2) Flexipads Talerz mocujący z rzepem 125mm ultra miękki - 61,74zł

3) Flexipads Talerz mocujący 75mm miękki - 42,28zł

 

Jakie gąbki do tego? Będę tym robił tylko 3 auta (Leon czarna perła; Bora bordowa; Berlingo kawa z mlekiem). Mam jeszcze colli 476 - do tego też jakaś gąbka by była potrzebna prawda?

 

Oczywiście chcę kupić to dosyć tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy atomizer od IronX'a (taki sam chyba dodawany jest w sklepie SCS do QD FK 425) będzie dobry do środka od smoły Valet Pro citrus tar&glue remover ?

 

Kiedys używałem zwykłych ale fajnych atomizerów od buteleczek 250ml do RenoFlash'a i szybko się psuły :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić polerkę K2 lub Graphite. Panowie: co jeszcze do niej potrzebuję. Rozumiem, że na pewno:

1) Zestaw Past Polerskich do twardych lakierów Menzerna 3-Pack 250ml (wymienię sf4000 na kocha antihologram) - 115zł

 

2) Flexipads Talerz mocujący z rzepem 125mm ultra miękki - 61,74zł

3) Flexipads Talerz mocujący 75mm miękki - 42,28zł

 

Jakie gąbki do tego? Będę tym robił tylko 3 auta (Leon czarna perła; Bora bordowa; Berlingo kawa z mlekiem). Mam jeszcze Colli 476 - do tego też jakaś gąbka by była potrzebna prawda?

 

Oczywiście chcę kupić to dosyć tanio.

 

 

 

Kup sobie gąbki 3M , Zieloną , żółtą i niebieską , 150 i 80 mm. Do coliego słoneczko od

megsa będzie :good:

 

 

 

 

Panowie czy atomizer od IronX'a (taki sam chyba dodawany jest w sklepie SCS do QD FK 425) będzie dobry do środka od smoły Valet Pro citrus tar&glue remover ?

 

Wydaje mi się , że nie za bardzo , ja używam tego od dłuższego czasu

http://showcarshine.pl/opakowania-i-ety ... izer-.html

i działa jak należy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie gąbki 3M , Zieloną , żółtą i niebieską , 150 i 80 mm.

to rzeczywiście będzie miał tanio.... ;)

weź ABW,za jedną 3M będziesz miał komplet ABW,a pracuje mi się nimi lepiej niż bdb

i jako początkujacemu polecam Ci mniejsze średnice-np 125mm-będzie Ci łatwiej prowadzić,szczególnie na drzwiach,błotnikach,fakt-więcej przejazdów musisz zrobić,ale nie będzie Ci wyrywać maszyny tak z ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.