Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cleaner mam (DJ LP), bardziej chodzi o to, które z tych opcji da lepszy efekt...

 

Mając DJ lp nic bym z tych opcji nie kupował tylko kładł na niego.

Bo w sumie Amigo to to samo co DJ lp choć dla mnie amigo trochę lepszy, ale raczej nie ma sensu dublowac produktu, jak już bardzo chcesz kupił bym tester black hole (dużej butli nigdy nie użyjesz).

Generalnie black hole i Amigo dają spektakularne efekty na zaniedbanych lakierach., na zadbanych nie zauważysz ogromnych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory kładłem SRP i na to Coli, ale chciałem spróbować czegoś innego... a tester Black Hole jest niestety nieosiągalny :/

 

Dodatkowo wydaje mi się że DJ LP to typowy Cleaner a Black Hole to glaze, wiec efekt powinien być lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory kładłem SRP i na to Coli, ale chciałem spróbować czegoś innego... a tester Black Hole jest niestety nieosiągalny :/

 

Dodatkowo wydaje mi się że DJ LP to typowy Cleaner a Black Hole to glaze, wiec efekt powinien być lepszy...

 

Dodo według mnie ma akurat sporo wypełniaczy, nie tyle co hdc ale sporo, jedyny cleaner którego używam, który mało po sobie zostawia to escalate lotion

 

Z mojego doświadczenia wynika po prostu że black hole to bardzo fajny produkt ale użyłem go dwa razy i więcej po niego nie sięgnąłem bo nigdy nie chciało mi się robić dodatkowej rundy wokół auta żeby przy okazji dodatkowo osłabić wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszk, kup sobie za 10, czy tam 15 złotych wiadro 16 litrów Curvera - znajdziesz je w Praktikerze, chyba Tesco i może Obi, czy Casto. Jak nie, to ze sklepu internetowego Curvera, ale wyjdzie drożej, więc szukaj w takich sklepach. Idealnie pasuje do Gritt Guarda. Ja tak zrobiłem, dzięki poradom w temacie o wiaderkach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to takie filce http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... -fm50.html będą pasować do Marolexa po delikatnym przerobieniu. Teraz pytanie, dobrze pamiętam? Czy coś może pomyliło mi się? :-]

 

Drugie pytanie. Jak to przerobić? Wystarczy spiłować ten kołnierz? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati373737, dlaczego wkładki nie pasują?

 

 

osa_607, tak, te wkładki pasują do Marolexa, ale musisz mieć lancę 15cm ;) jak będziesz miał i lance i te wkładki to będziesz wiedział co trzeba z tym zrobić :P

nie chcę mi się teraz szukać marolexa, ale z tego co pamiętam to trzeba trochę spiłować kołnierz i delikatnie po obwodzie tą dłuższą część :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati373737, dysza dyszą. Bez filców nie będzie piany.

 

kamilgt, właśnie mam Marolexa, lance i końcówki płasko strumieniowe 8-) brakuje tylko filcu, aby Marolex robił pianę :P

 

W takim razie trzeba zamówić te filce i popiłować trochę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszk, GG pasuje idealnie do wiaderek Curver, ja wyżej źle napisałem bo nie mam GG tylko Scratch Shield - ten z regulowanymi podstawkami i po wymierzeniu wchodzą z lekkim oporem do wiaderka z Castoramy, jedyny minus jest taki ze co jakiś czas obluzowują się te podstawki i trzeba poprawiać ich mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pokrylem kierownice renoskorem lecz mam pytanie: po aplikacji wydaje mi sie ze skora jest sucha i jakby po przejechaniu reka po kierownicy. Tak swiszczy nie wiem jak to nazwac inaczej jak na skorze nie pokrytej tym srodkiem, czy mieliscie kiedys taka sytuacje jak sobie z nia uporac? Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie mieć produkty jednej marki w komplecie, i zastanawiam się nad zestawem z Finish Kare i Poorboys. W którą stronę iść ? FK wiem, że produkty są bardzo wysokiej jakości, PB jeszcze nie używałem. Co da mi lepszą trwalość oraz efekty, mniejsze brudzenie się itp ? Ma ktoś porównanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZółtyDziobek, Z "pewniaków" od PB to mogę polecić: szampon ( Super Slick and Suds ), dressing ( Natural Look ), QD ( i Spray and Gloss i QD + są ok, S&W nie używałem ), glaze ( Black Hole - super zapach, dobre efekty), wosk ( Natty's RED ), APC ( raczej do wnętrza, dosyć delikatne ), seria SSR ( używałem 1 i 2, fajne zapachy, dosyć dobrze sobie radzą ( nawet ręcznie )). Z produktów "średnich" (według mnie) to: Trim Restorer ( super zapach, dobry efekt ale bardzo krótki ), PP 1 ( kompletnie nie umiem się z nim "dogadać" ). Ogólnie dobre produkty, na plus, że są testery. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach uzupełnienia linii produktów PB dodam to czego używałem

- Spray and Wipe bardzo fajny QD bez carnauby/polimerów, świetnie nadaje się do glinki, używam także do przetarcia kurzu w trakcie polerki

- Nattys Blue tutaj będzie podobnie jak w przypadku Reda, super wet look na czarnym perłowym lakierze

- Bold N Bright Gel niby ok ale jak dla mnie za słaba trwałość, trzeba porządnie umyć opony bo spłynie po pierwszym deszczu

- Professional Polish świetny cleaner, ale trochę trudny w obsłudze; polecam nakładać maszynowo, jeśli ręcznie to trzeba oszczędnie aplikować bo nie wypracujesz do końca

- EX-P super pachnie, łatwy do nakładania i spolerowania; świetny zrzut wody, krople takie sobie; 3 miesiące wytrzyma, może dłużej, po tym czasie położyłem coś innego

- Bug Squash niby działa, ale może to ciśnienie z myjki załatwia sprawę; więcej nie kupię

 

O FK się nie wypowiadam, bo nie używałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skończeniu zrobienia Corsy w Akrylu pady i wszystko wookół było niebieskie:)

 

Pad wykańczający flexi zółty i niebieski 3M wafel oraz futerka prowool ładnie się doprały, ale niestety pady z MF po nocy moczenia sie w płynie do mycia naczyń i upraniu kolejnego dnia w pralce wyglądają tak:

f64fefd94214a350med.jpg

 

Cy wg. was są one do użycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletuje parę rzeczy do pierwszej polerki. Samochód alfa romeo.

Posiadam Ultimate Compound, zamierzam zrobić korektę polerką DA vander.

Czy po tym UC warto zastosować meznerne sf 4000?

Jeśli masz na stanie sf4000 to tak jeśli nie to nie ma sensu kupować.

 

Lepiej wziąć FG 400 i wyprowadzić UC ewentualny bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej polecają produkty od PB co możecie powiedzieć o POORBOY'S WHITE DIAMOND? (Black Hole wiele osób chwali). Mam białe auto więc zdecydowałem się ba WD. Prosze o porady jak stosować, aplikować oraz z jakimi produktami da dobry efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.