Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hej,

 

po ultimate compound użyję ultimate polish. czym mogę to nanosić i polerować - czarną stroną tricolor germana czy niebieskiego, okrągłego flexipada ? niebieski flex też jest ogólnie dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC nakladasz miekka strona german pada.. wycierasz chyba najlepiej mikrofibra. Moje pytanie.. jak sie maja Wasze uwagi co do apc? Lepiej apc czy np quick detailer? Apc niby do wszystkiego ale mowia ze jak do wszystkiego to czasem do niczego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy oblecieć go jeszcze Sonaxem BSD, po ilu myciach ?
Możesz po pierwszym np. waterposty zlikwidować ;)

 

BSD słabo usuwa waterspoty. pawelpp, możesz odrazu po kilku godzinach od woskowania lub po pierwszym myciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie będe dzisiaj machał AG srp i mak pytanko.Jak to wypracuje aplikatorem i pojawi mi się choćby mgiełka to odrazu to ścierać fibrą czy czekać jak przy wosku twardym np.Czytalem te angielska strone o srp ale tam jasno nie nalisal gosciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja odpisze, po przeczytaniu całego wątku o SRP i na DW i tutaj, zrobiłem sobie ściągawy 8-)

 

SRP się wciera do zniknięcia, resztę poleruje MF. Przy kładzeniu kolejnej warstwy nie wciera się go jak pierwszą tylko lekko i po wyschnięciu polerka.

 

Does SRP needs to cure?

It's not necessary, but you can let it cure.

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... ym+sealant

 

w tym filmiku mówi o odczekaniu kilku minut, więc trzeba przetestować samemu w praktyce

 

 

Ja mam z kolei pytanie, umyłem wszystkie plastiki APC, wytarłem suchą MF, mokrą MF i znowu suchą. Nałożyłem PB NL i się tak zastanawiam czy nie za mocno nabłyszcza plastiki to normalne ? :o Wiem, że nie wstawiłem fotki ale wydawało mi się iż on jest bardziej matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym pozbyć się Brillance z opon?:D

APC 1:10 ani EF Wheel Cleaner 1:5 nie robiły na nim wrażenia.

Próbować mocniejszym stężeniami czy szukać innego środka?

Wcześniej wszystkie dressingi z opon zmywałem Atackiem, ale nie miałem go na stanie i nie wiem czy by go nawet ugryzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC 1:10 ani EF Wheel Cleaner 1:5 nie robiły na nim wrażenia.

Nic dziwnego. Nawet bez dressingu ciężko dobrze umyć opony takimi cieniasami.

Jeżeli Nielsen jest dość świeży to nawet nierozcieńczonym APC może być ciężko. Oczywiście jeszcze zależy jakie to APC.

Do takich spraw dobrze zaopatrzyć się w Tenzi Truck i podobne. Z oponami nie ma co się pieścić, to nie lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt Brillance jest trudny do usunięcia i zwykle myje opony Tenzi super green i ładnie je domywa, nie wiem czy to jest norma ale na przykład zimówki Dunlopa i letnie Debicy łatwiej mi się domywa niż letnie Vredesteiny, a wszystkie były smarowane własnie Nielsenem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.