Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mati373737, będę szukał tak jak mówisz u partnerów forum. Zastanawia mnie tylko, czy warto inwestować z pady z mikrofibry dedykowane do polerek DA? Czy dla laika będzie jakaś różnica w łatwości pracy i osiąganych efektach?

 

Będzie różnica. W łatwości pracy i osiąganych efektach.

Do padów mikrofibrowych polecam pasty scholla. Jeśli masz zmęczony lakier S03, jeśli lekko s17+.

W takim wypadku jaka pasta wykończeniowa do tych mikrofibrowych padów? I jakiego typu pady mikrofibrowe? Pewnie będę zaczynał od s17+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest jakiś sposób aby uratować listwy chromowe w audi a6 c5. Posiadają dość głębokie rysy. Wcześniejszy właściciel pomalował listwy czarnym sprayem, wszystko zmyłem ale listwy okazały sie strasznie porysowane. Czy jest jakiś konkretny środek do chromu czy szykowac sie na wymiane wszystkich listew? z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie wosku Lusso Oro 240ml

Zakupiłem ostatnio i faktycznie jest jak krążek hokejowy, bo lata po pudełku.

Przesmarowałem do testów kawałek i jest mega wydajny.

Niepokoi mnie otwieranie i zamykanie pudełka. Naprawdę trzeba się tak namęczyć aby go otworzyc i zamknąć?

to prawda zamykanie i otwieranie puszki to masakra jak na wosk za około 140zl (duza puszka) poza tym jest bardzo przyjemny w pracy, no i ten kokosowy zapach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie co będzie najlepsze do przygotowanie plastików, kokpitu to położenie dresingu. Shiny Garage Interior Cleaner czy APC SG lime (nie wiem w jakim stężeniu będzie bezpieczne) a może zymol vinyl cleaner?

 

Drugie pytanie po jakim czasie polerować carbona z lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki :) Mam problem ze swoim autkiem kupionym około miesiąc temu. Chciałem doprowadzić lakier do porządku. Prawy bok jest cały jakiś pokiereszowany, mnóstwo drobnych ledwo widocznych aczkolwiek irytujących rys. Tak jakby ktoś kiedyś szorował papierem ściernym po lakierze :/

 

Na początek kupiłem UC, do tego chcę dokupić glinkę oraz wosk FK1000. Taki zestaw da radę ogarnąć te zarysowania i sprawić żeby lakier budził banana na twarzy ? :evil: Auto to fiat seicento z 99 r.

 

 

P1090401_3072x2304_800x600.jpg

P1090403_3072x2304_800x600.jpg

Za duże fotki. Już poprawione, przepraszam - dopiero się tu zadomawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exantuss, Interior Cleaner i Lime APC 1:10 będą się głównie różnić zapachem. Więc jeśli Cię stać i lubisz pracować z kosmetykiem który genialnie pachnie ;) To Interior będzie lepszym wyborem. Jeśli bardziej cenisz ekonomie to Lime wygra :-] Siłę działania maja podobną, zostaję kwestia doznań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po położeniu lakieru zaprawkowego 1 warstwy powinienem zmatowić wodnym i położyć drugą warstwę bazowego czy nie matowić ? a następnie klar matowić przed następną warstwą klaru ? i przed każdą kolejną warstwą klaru też matowić ?? kurcze operowanie tym małym pędzelkiem w okolicach progów nie należy do prostych czynności :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, do odszczurzenia alusów ValetPRO Blue Gel będzie dobry (jakie stężenie będzie najlepsze) później dragon's breath lub SG? Możecie coś jeszcze polecić do regularnego mycia felg? Co jaki czas można używać tych silniejszych środków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem i nic nie znalazłem. Posiadam myjkę Karcher HD 6/13 i zastanawiam się czy jest sens dokupić pianownicę. Przyda się, czy tylko fajnie wygląda ? Karcher sam pobiera sobie płyn i tworzy "pianę" - wiadomo jaką ;)

 

Tak więc czy z pianownicą zużyję mniej aktywnej piany ? Czy jest ona mi zbędna ? Do ogranięcia 3 samochody (mycie raz w tygodniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Gdzie kupić produkty SV? Niby jest nasz polski sklep, ale jest może jeszcze jakiś dystrybutor? Jaki sklep internetowy polecacie? Może być za granicą :dontknow:

 

Nasz Polski sklep jest jedynym dystrybutorem SV na PL. Obecnie asortyment jest mocno przetrzebiony ale ponoć niebawem ma zostać uzupełniony.

 

Zakupów w innym Państwie, "legalnie" z wysyłką do PL nie zrobisz - zostaniesz odesłany do sklepu w Polsce. Jedyne wyjście to jeśli masz kogoś znajomego w UK lub u naszych zachodnich sąsiadów. Zwróć tylko uwagę na ceny - u nas "jest taniocha" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zakupiłem ostatnio do mojego samochodu fotele:

2bcb28914e36b411m.jpg

 

Wymyłem je APC w stężeniu 1:100. Teraz potrzebuję czegoś żeby je zabezpieczyć i nawilżyć. Poszukuję czegoś taniego i sprawdzonego. Zastanawiałem się nad PB Leather Stuff lub Colourlock Elephant Leder Preserver. Który produkt lepiej się do tego nada, aby skóra zrobiła się bardziej miękka i była dobrze zabezpieczona? Patrząc na opis PB Leather Stuff, bardzo on przypomina opis PB NL. Pytanie trochę głupie, ale skoro niewiele się różnią, to czy można użyć NL do skórzanej tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.