Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Winchester, jeśli to wosk, który zdąrzył zaschnąć na kamień zanim zdąrzyłeś spolerować, to ponowna aplikacja wosku w to samo miejsce rozpuści zaschniętą warstwę. Nakładaj cieńsze warstwy i ścieraj szybciej jak jest tak ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, chciałbym zakupic szczotkę do czyszczenia padów (chmical guys itp.). Czy ma sens zakup jednej sztuki ( do czyszczenia wszystkich rodzajów gąbek, zależnie od pasty), czy raczej to słaby pomysł i lepiej zakupic 3 szt. Może są inne, równie dobre opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam szybkie pytanie ale potrzebuje jeszcze SZYBSZEJ odpowiedz :P za chwile jade konczyc wlasny samochod (dokladnie tragiczny japonski miekki lakier czarny o numerze 202) i widze po wczorajszej pracy ze jakies hologramy hjednak zostlay,teraz pytanie,usuwajac hologramy na maszynie DA(festool 150) ,JAKA PREDKOSC jest najlepsza? pasty do wyboru

-menzerna 4500

-diamondbrite ceramic finish

-sonax perfect finish

 

ktora paste polecacie i jak wykonczyc w niektorych miejsach?wczoraj jechalem na menzerna ale holosy tak jak pisalem zostaly z tym ze wczoraj uzywalem polerki rotacyjnej

 

Bardoz prosze o jak najszybsza odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie moze doradzicie mi w waznej sprawie bo nie mam czasu juz na testy. Muszę zrobic koledze samochód na zewnatrz ktorym bedzie jechal do slubu. Niestety nie jest w stanie zafundowac mu teraz polerki a chce by lakier jakos wygladal. Ja waham sie pomiedzy dwoma wariantami: 1) cleaner np SRP plus wosk, 2)cherry Glaze plus wosk

Na lakierze sa oczywiscie swirle i troche glebszych rysek.

Co da lepszy efekt? SRP na padzie czy Cherry Glaze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu w upalne dni mam dość tropikalne temperatury oscylujące w granicach 30 stopni, trzymam tam także wszystkie moje kosmetyki, czy taka temperatura ma jakiś negatywny wpływ na ich stań? Twarde woski staram się trzymać w lodówce, natomiast co do reszty chemii mam wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu w upalne dni mam dość tropikalne temperatury oscylujące w granicach 30 stopni, trzymam tam także wszystkie moje kosmetyki, czy taka temperatura ma jakiś negatywny wpływ na ich stań? Twarde woski staram się trzymać w lodówce, natomiast co do reszty chemii mam wątpliwości?

 

Jedyne co to cleanery, pasty i AIO bym wyniósł (no i jak sam napisałeś woski :) ). APC, środki do felg, szampony etc mogą leżeć, nic im się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Potrzebuje jakiegoś szamponu do mycia ręcznego, ale taki którego nie trzeba wycierać i nie zostawia smug. Czyli z jakimiś osuszaczami. Przydałby sie litr, bo 3 auta do mycia.

 

Jakieś propozycje ktoś ma?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam problem z T&G od SG.

Spsikałem dzisiaj cały front samochodu i po maksymalnie minucie go spłukałem, na plastikowym grillu mam białe zacieki i jedna z przednich lamp stała się strasznie matowa, jakby pokryta mlekiem. Schodzi z lampy po zdrapywaniu paznokciem. Jak się tego pozbyć? Głównie chodzi mi o grill.

 

@dlaczego nie widzę postów na 2 i kolejnej stronie w "Zestawy kosmetyków"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Potrzebuje jakiegoś szamponu do mycia ręcznego, ale taki którego nie trzeba wycierać i nie zostawia smug. Czyli z jakimiś osuszaczami. Przydałby sie litr, bo 3 auta do mycia.

 

Jakieś propozycje ktoś ma?

Pozdrawiam.

 

To chyba za duże wymagania, są szampony, których nie trzeba spłukiwać, czyli myjesz wycierasz i gotowe.

OPTIMUM NO RINSE WASH & SHINE

DURAGLOSS 931 RINSELESS WASH

 

Hej.

Mam problem z T&G od SG.

Spsikałem dzisiaj cały front samochodu i po maksymalnie minucie go spłukałem, na plastikowym grillu mam białe zacieki i jedna z przednich lamp stała się strasznie matowa, jakby pokryta mlekiem. Schodzi z lampy po zdrapywaniu paznokciem. Jak się tego pozbyć? Głównie chodzi mi o grill.

 

@dlaczego nie widzę postów na 2 i kolejnej stronie w "Zestawy kosmetyków"?

 

Dorzuć jakieś zdjęcie. Grill chrom jakiś, plastik?

Czy auto stało na słońcu? Dziś co by nie było w całej Polsce grubo ponad 30*C wybitnie niesprzyjające warunki dla takich produktów bo każdy szybko zaschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winchester, jeśli to wosk, który zdąrzył zaschnąć na kamień zanim zdąrzyłeś spolerować, to ponowna aplikacja wosku w to samo miejsce rozpuści zaschniętą warstwę. Nakładaj cieńsze warstwy i ścieraj szybciej jak jest tak ciepło.

 

ja dzisiaj dokladnie spotkalem sie z tynm samym problemem :cry:

 

upal ponad 30 stopni ale i tak auto stalo w garazu a raczej w hali w pracy i max po 10 minutach scieralem wosk,.nie dosc ze na jedna czesc auta szlo mi po 2-3 mikrofibry(japonski czarny lakier,NIE MA OPCJI uzyc tylko jeden sciereczki do elementu bo po kilku przetarciach robia sie juz ryski..) to sie namachalem ze masakra...a i tak przed chwilka widzialem ze w niektorych miejscach dalej są takie smugi..warto to usuwac czy po prostu nalozyc nowa warstwe wosku jeszcze raz i szybciej zetrzec?

 

Wstyd sie przyznac ale przez ostatnie kilka lat uzywalem tylko roznych polishy maszynowych a wosk tylko na felgi stad w wosku nie ukrywam ze jestem amatorem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.