Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie szybkie pytanko: jaka jest mniej wiecej najlepsza temperatura wody do mycia auta? Chodzi mi o to zeby wosk jak najdłużej siedział na lakierze. Dodam ze na świeżo nałożony wosk jedno mocno ciepłe mycie i wosku prawie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :)

Panowie doradźcie jaki zestawik na lato, żeby autko jak najlepiej się prezentowało :

1. AutoBrite cherry glaze -> DJ BV -> AF Finale

2. Tenzi PC-1 -> DJ BV -> AF Finale

3. Prima Amigo -> DJ BV -> AF Finale

4. Lusso RC -> DJ BV -> AF Finale

 

Samochód czarna perła, po lekkiej korekcie lakieru. Na jakieś większej trwałości mi nie zależy (póki ciepło to moge się bawić co 3 tygodnie) :-]

W przyszłości mam zamiar dokupić sobie wosk Victoria concours, więc fajnie by i z tym woskiem wyszło coś ciekawego.

Z góry dzięki za doradzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky Luck - jeżeli nie zależy Ci na trwałości, a tylko na wyglądzie - zestaw nr 1 (Glaze maskuje i przyciemnia, ale to AIO, a nie cleaner, więc wosk leży krócej). Jeżeli zależy Ci na większej trwałości, ale i na wyglądzie (nieco gorszym, niż w opcji nr 1) - opcja nr 3 (Amigo ładnie przyciemnia lakier, nadaje głębi). Oczywiście to moja opinia, subiektywna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak nikt nie doradzi?

 

Lakier w niektórych miejscach nie ma śliskości tak jak by nie był do końca poprawnie wypolerowany przez lakiernika czym to zniwelować?

Czy UC i Gąbka TriColor sobie z tym poradzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos udzielic jakichs rad co do polerowania lakieru akrylowego(bez lakieru bezbarwnego).Chodzi dokladnie o volvo s40 granatowe z lat 90.Jaki jest lakier?Miekki czy raczej twardy? Oraz jak najlepiej do niego podejsc.Niedlugo bede zamawiac kosmetyki i nie chcialbym zeby mi czegos zabraklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky Luck - różnica będzie na pewno zauważalna. Na Amigo DJ BV poleży nawet 2 miechy, a na Glaze - może "zejść" po 3-4 tygodniach. Wszystko zależy od pogody, od użytkowania autka, od częstotliwości i sposobu jego mycia, od stanu lakieru (m.in. od przygotowania lakieru do aplikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się uzyskać odpowiedzi na wcześniejsze pytanie więc spróbuję inaczej zapytać. Jaką pastę dokupić do posiadanego UC jeśli on okazał się zbyt słaby do głębszych rys? Rozważam FG400 albo Poorboys World Master Cut? I czy ścierny cleaner Valetpro Achilles może posłużyć za finish?

Maszyna DA. Czy taki set FG400/PB -> UC - > Achilles ma rację bytu czy lepiej nie mieszać i zainwestować w pełny set Menzerny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i czym czyścić pad tricolor ??

 

Uprać w pralce, w temp. 40 stopni C. Jako detergent - Biały Jeleń, albo moje ostatnie odkrycie: mydło żółciowe W5 z Lidla (pachnie niezbyt pięknie, ale MF i pady dopiera na cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i czym czyścić pad tricolor ??

 

dzisiaj pierwsza w życiu ręczna praca :D (4 godziny machania za mną :-] , jeszcze tylko..... uuuuuuuuuuu lepiej nie mówić - ktoś ma ręce do oddania?? :lol: )

Ja dwie :oops: a dobrze zrobiłem ....... 15x15 ! :wallbash:

OT: kupie tanio rotacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i czym czyścić pad tricolor ??

 

Uprać w pralce, w temp. 40 stopni C. Jako detergent - Biały Jeleń, albo moje ostatnie odkrycie: mydło żółciowe W5 z Lidla (pachnie niezbyt pięknie, ale MF i pady dopiera na cacy.

 

o jakie konkretnie mydlo chodzi :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMS, Na bardzo, bardzo wyblakniętym plastiku porównywałem SASa z Polytrolem i przy jednej warstwie zdecydowanie wygrał SAS co trochę mnie zdziwiło z resztą. Ogólnie mając SASa, Polytrola prawie nie używam... Ale wiadomo, są plastiki i plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.