Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, mam pytanie kilka pytań.

1. Potrzebuje coś do wyczyszczenia obudowy klocków hamulcowych i piasty itd , APC od Nielsena sobie z tym nie radzi.

2. Szukam również czegoś na smołę i owady (oczywiście oprócz glinki), co moglibyście polecić.

3. Na felgach stalowych(rocznych) mam klika małych punktów z rdzą, czy środki takie jak IronX poradzą sobie z tym? Jakie ewentualnie polecacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYtanie z innej beczki mam

Chciałem ostatnio cos kupić na forum w dziale sprzedaż..i neistety nie mam uprawnień, jak je uzyskać, aby szło napisać post w dziale sprzedam/kupie?

 

Kłania się czytanie / zapoznanie z regulaminem... :-] Musisz mieć 10 postów, aby móc korzystać z pełni praw forumowicza :P

 

Dobra - u mnie liczba postów zrównała się z wiekiem - na dzisiaj styka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porządne spolerowanie ostrą pastą zniweluje troche rys, głębsze zadrapania zostaną, lakier zaprawkowy powinien zamaskować większe felery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fire45 tez mam takie ryski na zderzaku przednim i tylnim, przeleciałem testerem Megsa UC i sporo zeszło, ale te głębsze zostały, może były lepszy efekt jakby się to ogarnęło maszyną a nie ręką ;)

musze zakupić lakier zaprawkowy i też to ogarnąć do końca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stepniak.p - typowy cleaner pod Sealant to np. Auto Finesse Tough Prep Pre Sealant Cleaner, lub Poorboy's Pro Polish 2 :good: Lub lubiany przez wielu DJ Lime Prime.

 

Z tym, że nie koniecznie DJ bo jest on troszkę tłusty. Lepszy jest on pod woski naturalne a nie pod sealanty. Po tym cleanerze odtłuszczam lakier i wtedy kładę FK 1000p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teściu wypolerował sobie auto i na aucie narobił lekkich hologramów.

Auto było myte prick bort potem glinkowanie i na koniec umyte.

 

Past i padów jakich użyliśmy to

Menzerna Fast Gloss FG500 Pad:Chemical Guys żółta

MenzernaPower Finish PF2500 M3 żółta

Menzerna Super Finish SF 4000 M3 Niebieska

Robił to ze 3 dni. Mim sie wydaje ze rozróbe zrobił on właśnie pastą fg500.

Czym to teraz "naprawić" ? Starczy przejechać SF 4000?

Bo mam też Menzerna Final Finish PF4500 :o

Jego auto to BMW E92 czarny metalik

 

P.S Zrobiłem dzisiaj małą inspekcje i zauważyłem że lakier jest tłusty. I myśle ze może to być tez wina wosku. Za dużo go nałożył, lub tez słabo wypracował Prima Amigo Polymer Glaze. Co wy o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

 

Mam kompletny mętlik w głowie i nie wiem co położyć na lakier :/ forum już przewertowalem i mam pewne watpliwosci... Mam ciemny lakier w bmw f20 (granat perła) :) auto wraca z aso po polerce (lakierowanie 2 elementow). Korzystajac z okazji chce zabezpieczyc lakier na dluzszy czas. Myslalem o cquatrz uk z reloadem ale sam nie wiem czy to dobre rozwiazanie. Moze byc tez dobry wosk zymola, wiem ze sa to zupelnie dwie rozne sprawy.

 

Do tej pory uzywalem gyon wet coat ale to jest jakas kompletna porazka- przyciagnie kurzu jest dramatyczne, kropelkowanie na dobrym poziomie.

 

Zalozenia sa nastepujace:

-maksymalny wet look i antystatyczna powloka dla kurzu (na granacie strasznie ten kurz wyglada)

-powloke moge klasc nie czesciej niz raz na 4 miesiace (w przypadku np wosku)

 

Mam tez biale felgi ktorej niesamowice pylą sie i tutaj faktycznie chuba dobrym wyjsciem bedzie kwarc...

 

Forumowicze bardzo prosze o jakas pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżałem sobie lakier UC i 4nano High Gloss Cut Compound na twardym padzie. Niestety siła cięcia jest za słaba, bo lakier pełnoletni i bardzo zaniedbany.

 

Czy Poorboy's World SSR 3 będzie miał znacząco większą siłę cięcia od ww. wymienionych? Chciałem dokupić SSR 3 i 2 a na sam koniec Cherry Glaze (jest lekko ścierny). Czy taka kombinacja past/cleanera da radę? SSR jest w testerach i tyle mi starczy, żeby oblecieć samochód minimalnym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bede pierwszy raz glinkowal samochod :-)

 

Czy glinka 100g jest do uzycia na raz czy trzeba np. przeciac ja na dwie polowki? Czy po prostu ugniesc te cale 100g?

 

Jedna glinka wystarcza tylko na jeden samochod czy na wiecej?

 

Pozdr.

 

[ Dodano: 27 Maj 2014, 06:10 ]

Hej

 

Dzisiaj pierwszy raz bede glinkowal samochod... :-)

 

Czy glinke 100g trzeba ugniesc w calosci czy np. przeciac ja na pol?

 

Czy wystarcza tylko na jeden samochod czy wiecej?

 

 

Pozdr. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.