Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pytanie dot prania tapicerki, poprzedni właściciel miał restaurację i psy. Woził autem ziemniaki, psy, jeździł na grzyby, te mu latały po całym aucie.

W skutek tego tapicerka jest po prostu brudna od ziemi, lekko nalot tego brudu taki brązowy jak piach.

Planuję wypożyczyć z komfortu odkurzacz piorący, co kupić na prespra i czy przy takich zabrudzeniach jest on niezbędny?

Po co jest ten prespray jeśli ten odkurzacz też ma jakąś dyszę do spryskiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, uwaliłem przednią szybę środkiem do konserwacji dachu(cabrio) "Środek zabezpieczajacy tkaniny 303 Fabric Guard" dodatkowo z 2tyg temu był położony xrain...

czym ją teraz doczyścić ?? próbowałem czystym apc i tylko wszystko się rozmazało :o

zwykłe środki do mycia szyb nic nie dają ://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, uwaliłem przednią szybę środkiem do konserwacji dachu(cabrio) "Środek zabezpieczajacy tkaniny 303 Fabric Guard" dodatkowo z 2tyg temu był położony xrain...

czym ją teraz doczyścić ?? próbowałem czystym apc i tylko wszystko się rozmazało :o

zwykłe środki do mycia szyb nic nie dają ://

 

ceriglass albo 4nano glass&metal cleaner rozwiąże sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Plan jest taki :

1. Mycie

2. Glinkowanie

3 Cleaner

4 FK 1000p HT

 

Czy jest sens dawac po glinkowaniu jakaś politure zeby wyciagnac kolor czy sam FK 1000 wystarczy?

wedle uznania politura odświeży lakier nada głębi ale osłabi wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz mnie drazni. Poleruje klape gdzie na dolnej czesci klapy jest chrom listwa. Nie da sie jej zdemontowac i okleilem ja tasma ale niestety pad nie podchodzi pod sama listwe i tak 2-3mm przy listwie jest wyplowiale :( co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz mnie drazni. Poleruje klape gdzie na dolnej czesci klapy jest chrom listwa. Nie da sie jej zdemontowac i okleilem ja tasma ale niestety pad nie podchodzi pod sama listwe i tak 2-3mm przy listwie jest wyplowiale :( co z tym zrobic?

 

np. ręcznie tricolor i jazda :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bezposrednio mogę nałożyć wosk na politurę ?

 

mycie-glinkowanie-cleaner-politura-FK 1000 ?

 

Tak - jeżeli położysz politurę, a potem cleaner, to cleaner usunie Ci politurę. Z tym, że - tak, jak napisano wcześniej - politura skróci Ci "leżenie" wosku (zwłaszcza sealantu takiego, jak FK 1000, który lubi jałowy lakier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bezposrednio mogę nałożyć wosk na politurę ?

 

mycie-glinkowanie-cleaner-politura-FK 1000 ?

 

Tak - jeżeli położysz politurę, a potem cleaner, to cleaner usunie Ci politurę. Z tym, że - tak, jak napisano wcześniej - politura skróci Ci "leżenie" wosku (zwłaszcza sealantu takiego, jak FK 1000, który lubi jałowy lakier).

 

To co robic? Bez politury nie wyciagne glebi koloru....

 

Tak zle i tak nie dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekZKL - najpierw porządnie odkurzyć (pomagając sobie szczoteczką), a jako prespray albo Tenzi texwash (tańszy), albo ValetPRO Heavy Duty Carpet Cleaner (droższy). Stężenie obu jako prespray'a większe, niż do typowego prania..

 

[ Dodano: 25 Maj 2014, 20:04 ]

stepniak.p - najdłużej posiedzi Ci wosk, położony na sam cleaner na dobrze oczyszczonym i zadbanym lakierze. Tak, jak napisał Eryczek - najlepszym wyjściem jest korekta/odświeżenie lakieru. Stosowanie politur zawsze wiąże się ze skróceniem żywotności wosku. Coś za coś. Ewentualnie zainwestuj w markowy środek, typu Zymol HDC + Carbon (to taka opcja "budżetowa" z tej marki) - wtedy masz zestaw, którego nie trzeba "wspomagać" politurą (aby wyciągnąć głębię), a starczy Ci na dłuugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.