Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z pośpiechu napisałem to pytanie w nieodpowiednim temacie i tak się zastanawiam dlaczego nikt w tym nie odpowiedział.. A więc:

 

Może mi ktoś podpowie- zrobiłem ręczną korektę lakieru, rysy, swirle były pięknie pousuwane, no ale niestety wróciły po niedługim czasie, w czym tkwi problem?

 

Ręcznie nie uzyskam długotrwałego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po cieciu na futrze fg400 da rade poleciec na 3m i fg400 by wyprowadzic bajzel po futrze? Na wykonczenie sf4000 na padzie finishowym

 

To zależy jaki lakier, ale wydaje mi się, że za duży przeskok, dołóż menzernę 2500 na polishu i skończ 4000, będzie ok. A FG400 na zielonym/pomarańczowym 3M ściągnie bałagan po futrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany !

szukam jakiegoś aparatu do zdjęć czysto detalingowych, ilekroć się namacham i ustrzele jakieś fotki to z poziomu aparatu wygląda to ładnie, ale niestety po obejrzeniu na komputerze zdjęcia są poniżej krytyki i wstyd aż pokazać, pół dnia spędziełem na testowaniu otrzymanych próbek, a teraz nawet nie mam jak tego zaprezentować :wallbash:

możecie coś polecić ?? cenowo nie drożej jak słoik Glasura ??

nie interesują mnie nowe z gwarancją. wole kupić coś ciut lepszego ale w używce ?? ktoś coś podpowie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CAR PRO CQUARTZ UK EDITION ma datę ważności? Kupiłem kiedyś dwa opakowania i chciałbym je sprzedać, ale nie chciałbym aby wynikły jakieś problemy ze względu na przydatność. Trzymałem je w kartonie w pokoju.

 

Pozdrawiam

AFAIR rok od daty produkcji

 

[ Dodano: 23 Maj 2014, 01:50 ]

Oprocz cherry wyszla teraz menzerna pp ultra czy jakos tak(AIO) Podobno daje fajny efekt.

 

wyszła teraz jakieś2 lata temu :-]

 

[ Dodano: 23 Maj 2014, 02:24 ]

krd, wiadomo że przy pierwszym myciu go nie ruszy ale nie mów że bezdotyk i pierwszy program jest dobry dla aut woskowanych czy mających położoną powłokę na lakierze.

 

diablo, sie nie stresuj. My warszawiaki sie spotkali i ustalili, za na bezdotyku jest bezpiecznie dla wosków i powłok. Teraz cala Polska musi ten poglad powielać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem. Jak wymyję resztki past np. IPĄ, to to uchroni lakier przed powrotem do stanu przed korektą? Oczywiście odpowiednio zabezpieczając lakier po wszystkim.

 

IPĄ nie wymyję wypełniaczy z rys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem sam jestem Laikiem i nie moge sie dogadac z jedna osoba apropo polerowania lakieru .

1.Sadzi ze z mojego 12 letniego lakieru (Audi a6 c5) nie da sie uzyskac lakieru jak nowego czy tez wypolerowanego na lustro.

2.Po polerowaniu z kazdym myciem auta bedzie lakier schodzil ?

3.Po polerowaniu lakier bedzie matowiał z czasem?

4.Czy wy po spolerowaniu auta polerujecie je np za rok jeszcze raz czy juz nie trzeba?

5.Srodki (pasty) Ktore sa tutaj uzywane sa gorsze niz te ktore uzywaja lakiernicy ?

Sam nie mam argumentów by sie obronic bo sie nie znam.

 

Pomozecie ? Byc moze to nie ja mam racji.

 

 

Jakie sa wady polerowania ?

By utrzymac lakier w dobrym stanie po spolerowaniu trzeba go woskowac i cos jeszcze?

Zmień partnerta w dyskusji ;) Szkoda nerwów

1. Ze zdjęc niestety nie da się tego powiedzieć, potrzeba by dobre zdjęcia pod światłem (czy jest mora, jak głębokie są rysy i najważniejsze dokładne pomiary powłoki lakierniczej ;) )

2. :lol::lol:

3. Przed polerowaniem tez matowieje ;)

4. Jak jeździsz na automatyczne myjnie to by można co tydzień :) Tylko klaru nie starczy

:kox:

5. To ciekawe jest ;) Jak lakiernik używa tylko 3M to mozna powiedzieć że czasem używamy gorszych padów ;) Past ?

 

Sorry ciepło jest i rozbroiły mnie stwierdzenia twojego rozmówcy :D:kox:

 

 

Teel Czym robiłeś korektę (jakie pasty)? :)

IPĄ wymyjesz wypełniacze, ale wtedy będziesz mógł zobaczyć czy masz rysy usunięte czy wypełnione, jeśli chcesz je wypłenić to pomiń IPĘ i pogódź się z tym że wrócą :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty.. Dobre pytanie.

 

'Korektę' robiłem UC na tricolorze, po tym poszedł cleaner, później wosk.

 

Szczerze mówiąc, nie tyle zależy mi na usunięciu rys - bo tych wielu nie ma, jak na usunięciu swirli i hologramów.

Więc reasumując, chcąc usunąć hologramy i swirle, powinienem stosować po UC IPĘ, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldeq,

 

Potwierdzam Koch bardzo dobrze działa na plastki zewnętrzne, plastiki pod maską, opony, oraz uszczelki przy szybach :song: Tylko uważaj żeby nie pochlapać za bardzo szyb, bo zostaje po nim taki tłusty ślad i trzeba się trochę namęczyć, żeby go usunąć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.