Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jesli uzywam podczas korekty do wymywania benzyny ekstrakcyjnej i zmywacza silikonowego, nastepnie spryskanie auta mocna aktywna pianą i mycie plynem do naczyn.

Jak nie widac w pelnym sloncu na lakierze hologramow to jest szansa, ze one wyjda po jakims czasie? Chyba nie, ale wole sie dopytac.

 

Druga sprawa, ostatnio polerowalem niewielki odcinek na tylnym blotniku w passacie b5.Musiałem uzyc trizacka 3m, nastepnie zielony pad 3m i zielony korek do wypracowania(robilem metoda zenitu), potem benzyna ekstrakcyjna i koch chemie antihologram na czarnym karbowanym padzie 3m do powstania delikatnej mgielki z pasty.Potem benzyna ekstrakcyjna.

 

W sztucznym swietle wygladalo to w miare ok.Po kilku dniach zobaczyłem to auto i pod słońcem dało się ujrzeć delikatne hologramy-trzeba było mocno patrzeć pod kątem.Co może być tego przyczyna? Zbyt miękki pad wykańczający?Użyłem teraz LIQUID ELEMENTS V1 zółty i jest niby ok.Boje sie, ze jak znow pojedzie na szczoty to beda te nieszczesne hologramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki niż tematyka forum, czy ktoś się orientuje jakiego typu smar należy użyć do ograniczenia pisku który dochodzi z uchwytu w jaki wpinamy przednie pasy bezpieczeństwa ?? Podczas jazdy jak pas pracuje w zatrzaśniętym uchwycie piszczy, jak go tylko przytrzymam nieruchomo ręką mam cisze w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posmarowałem delikatnie Beko o Podwyższonej Przyczepności, zapiąłem, wyjąłem i wytarłem do sucha. Oczywiście piszczenie ustało. Nie ryzykowałem psikania do zapięcia.

 

Bo to piszczy klamra, jak ociera się o boki zatrzasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki :oops: poprawie sie......

 

Ale czytalem ze moga sie zrobic jakies placki po zastosowaniu glinki. Ja chce zasstosowac AIO, ale nie wiem czy bez glinki mozna tego uzywac.... Czyli jaka glinke dla laika polecacie przy ktorej osoba bez zadnego doswiadcze nie zrobi rys i szkod na lakierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka glinke dla laika polecacie przy ktorej osoba bez zadnego doswiadcze nie zrobi rys i szkod na lakierze?

Ja używałem pierwszy raz ValetPRO Orange Mild Clay Bar, która jest "łagodna" i żadnych szkód nie narobiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobisz szkod jezeli bedziesz glinka szorowal po lakierze bez poslizgu i nie bedziesz jej co jakis czas zagniatac do srodka, w innym pezypadku nie powinno nic sie stac a nawet jakby glinka zostawila lekkie hologramy to AIO powinno sobie z tym poradzic, zwykle tu wszyscy polecaja glinke VP ale ja od siebie polecam BH, nigdy nie bylo z nia problemow i dobrze wspolpracuje z woda z szamponem jako poslizgiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już 3 raz pytam o wybór myjki, ale przeglądam to allegro tysiąc razy i nie moge sie zdecydować, a nie chce sie zawieść po pierwszym zakupie, teraz już na pewno musze wybrać jedną z tych 3 myjek:

Lavor Vertigo 28, Karcher K5 Premium, Nilfisk E140.3-9 .

 

Czy do myjki Lavor vertigo 28 jest możliwość podłączenia pianownicy PA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatne swirle na lakierze (nie takie jak po myjni automatycznej, bo auto od nowosci myte recznie) Meg UC poradzi sobie z ich pozbyciem się? Robota ręczna tricolorem na twardym lakierze VW. Znalazłem promocję Meg UC + IPA i też takie pytanie, czy po przeleceniu lakieru Meg UC i IPĄ mogę spokojnie kłaść wosk FK 1000p? Czytałem, że są "różne szkoły" i niektorzy kładą woska na Ipe, a niektorzy na cleaner, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatne swirle na lakierze (nie takie jak po myjni automatycznej, bo auto od nowosci myte recznie) Meg UC poradzi sobie z ich pozbyciem się? Robota ręczna tricolorem na twardym lakierze VW. Znalazłem promocję Meg UC + IPA i też takie pytanie, czy po przeleceniu lakieru Meg UC i IPĄ mogę spokojnie kłaść wosk FK 1000p? Czytałem, że są "różne szkoły" i niektorzy kładą woska na Ipe, a niektorzy na cleaner, czy to prawda?

 

Bawiłem się ze swirlami dokładnie takim samym zestawem jak Ty planujesz, swirle znikły, ale niestety tylko na krótki, niewspółmierny z włożonym wysiłkiem, czas.

 

Może po prostu coś zrobiłem źle, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi są dla mnie bardzo cenne :D No raczej na swirle nie ma rady i prędzej czy później i tak się znów pojawią, bo jednak myjąc trzemy czy to gąbkę czy (w moim przypadku) rękawice z frędzelkami mikrofibry i jakieś drobiny siłą rzeczy dostaną się pod nią i spowodują mikro ryski. Przynajmniej takie jest moje skromne zdanie :) U mnie lakier już jest rewelacyjny, ale takie dłubanie przy aucie to już moje hobby i dąże do perfekcji :thumbdown: Robiąc tą delikatną polerkę wykonywać ruchy wzdłużne i poprzeczne i unikać kolistych tak? Jeszcze jedno, ponieważ kupiłem SG Red Devila, który jest raczej silnym środkiem, a chciałbym go użyć do pozbycia się z deski grubej i tłustej warstwy plaka :wallbash: i tu pytanie jaka proporcja tego środka powinna go ruszyć i zmyć nie powodując przy tym odbarwień? Myślę o 1:20 (przynajmniej na początek) stężenie nie będzie za słabe, żeby zmyć ten tłuszcz? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ojciec ma busa Renault MAster maxi w kolore czerwonym (wyblakniety, zero połysku, właściwie teraz jest różowy)

Co polecacie żeby przywrócić blask blachuwie?

Myśle raczej o czymś AIO żeby nie tracić kupy kasy na poszczególne preparaty no i się nie namachać..bo robota będzie ręcznie robiona.

Dodam że nie chce spolerować lakieru UC czy czymś podobnym, chce uzyskać dawną głębie i choć troche blasku...Nie chodzi tutaj o usuwanie rysek, hologramów i swirli! Co polecacie, myśle o Cherry Glaze, ale może jest coś ciekawszego, a może produkt zupełnie innej kategorii.

Narazie nie będzie nakładany wosk chyba na auto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robcok,

po pierwsze jeśli chcesz robić busa ręcznie to muszę przyznać, że powinieneś dostać medal za odwagę. ja bym się nie podjął.

po drugie jesli lakier jest "różowy" tzn że się utlenił, i wgrę wchodzi tylko polerka.

głębia i blask bez polerki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.