Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej.Powiedzcie mi czy mozna jedna glinke uzyc wiecej niz raz na aucie..??? :idea:

 

Można o ile nie jest po prostu brudna. Poza tym - wczesniej - lepiej nowy kawałek podzielić na kilka niż machać całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Jak sprawdza się w praktyce Cherry Glaze? w jaki sposób poleruje lakier skoro w instrukcji zastosowania pisze żeby rozprowadzic, poczekac chwile i wytrzec mf? Warto po tym glaze wrzucic np Collinite 915 czy megsa 16?

 

Cherry Glaze nie jest typową pastą polerską. Raczej politurą AIO, której właściwości ścierne są minimalne.Służy do odświeżenia i nabłyszczenia lakieru. Rozprowadź aplikatorem kolistymi ruchami, poczekaj aż zrobi się mgiełka i zetrzyj do połysku. Możesz też nakładać maszynowo. Jeśli wrzucisz na to wosk to licz się z tym, że za długo nie poleży. W moim odczuciu max 2, 3 tygodnie. Czy warto to już sobie odpowiedz :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Jak sprawdza się w praktyce Cherry Glaze? w jaki sposób poleruje lakier skoro w instrukcji zastosowania pisze żeby rozprowadzic, poczekac chwile i wytrzec mf? Warto po tym glaze wrzucic np Collinite 915 czy megsa 16?

 

Cherry Glaze nie jest typową pastą polerską. Raczej politurą AIO, której właściwości ścierne są minimalne.Służy do odświeżenia i nabłyszczenia lakieru. Rozprowadź aplikatorem kolistymi ruchami, poczekaj aż zrobi się mgiełka i zetrzyj do połysku. Możesz też nakładać maszynowo. Jeśli wrzucisz na to wosk to licz się z tym, że za długo nie poleży. W moim odczuciu max 2, 3 tygodnie. Czy warto to już sobie odpowiedz :|

 

Czyli pod dobry wosk jak megs 16 czy collinite jedynie oplaca sie cleaner stosowac, a cherry glaze jedynie aplikowac wtedy gdy chce sie uzyskac efekt wow a nie trwalosc? :P ok a w jaki sposób wydluzyc zywotnosc cherry glaze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę godzin czytam forum, ale mimo to mam wiele pytać :)

1. Jak zrobię 3 stopniową korektę, to jest sens nakładać DG 652 czy odpuścić i oblecieć 601 + 111 ?

2. 601 i 111 nakładać DA czy ręcznie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszuuję jakiejś nie drogiej a w miarę mocnej piany aktywnej do umycia mojego chinskiego quada raz od czasu ale na tyle mocna żeby mi tych boskiej jakości plastików nie rozpuściła :P:)

 

może ktoś coś polecic ??

 

Kup Dimera - rozcieńcz 1:30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sprawie TRACK CLAW Plastic Polish And Protectant

 

Czy w/w środek można stosować na czarne tworzywa z strukturą?

 

Czytając opis z opakowania wydaje mi się, że produkt nadaje się np. do reflektorów, plexi itp. a nie do plastików czarnych/matowych tym bardziej ze strukturą. Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HotSteam, Niestety nijak się nie wydłuży tej trwałość. Cherry Glaze to produkt, który ma dawać fajny efekt niskim nakładem pracy. Sprawdza się w przygotowaniu auta na sprzedaż czy do szybkiego odświeżenia. Jeśli chodzi o trwałość to od tego są woski takie jak Colli/fk1000/megs16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam drobne pytanko : Czy na Autobrite Cherry Glaze położenie wosku CG Butter Wet Wax będzie dobrym rozwiązaniem ? Wiadomo wosk ten nie jest naturalem, posiada tylko dodatki carnauby i boje się, że nie utrzyma się nawet miesiąca... :/

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky Luck - na pewno wosk spłynie Ci dużo szybciej, niż po zastosowaniu opcji: cleaner - wosk. Cherry Glaze jest raczej mało "długowiecznym" AIO, a w postaci "podkładu" pod CG BWW nie sprawdzi się zbyt dobrze. Ale w końcu jest coraz cieplej, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś smarował autko raz na 3-4 tygodnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eidos71, oczywiście... Jestem świadom, że gdybym to położył powiedzmy na Prima Amigo to "zestawik" nie spłynął by tak szybko jak na CG, ale prawde mówiąc nie chciałbym żeby to spłynęło po powiedzmy tygodniu... Tak jak to się działo niektórym forumowiczom bodajże przy zastosowaniu zestawu PB BH + PB BV itp. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupić myjke wysokociśnieniową w castoramie, którą z tych wybrać jeśli chodzi o cena-jakość:

 

1. Niflisk C120.6-6 - cena ok 480 zł

2. Karcher 5 cena ok 950 zł

3. Macallister 140 bar cena ok 850 zł

4. Bosch 115 cena ok 500 zł (nie pamiętam czy na pewno to było 115, ale chyba tak bo była przeceniona)

 

Miał ktoś do czynienia z tymi Macallister?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.