Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie - jak dlugo poleży sealant na Ultra Deep Shine ? zjedzie szybko czy nie ? w opisie pisze że to dobry podkład pod wosk lub sealant ale opis jak opis. Nie wiem czy jest sens pocić się przy nakładaniu czy po prostu stosować coś w sprayu na szybko po każdym myciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest lepsza politura od PB BH :?:

 

Porównaj dla zabawy Ultimate Polish Megsa, plus stosowanie tego jest taki, że jest to politura z cleanerem, więc jedna aplikacja mniej, na ciemnych lakierach naprawdę robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytam jeszcze raz pomozcie mi malowałem samochod czarnym akrylem i mam skórke pomaranczy plus chropowata powierzchnie z kurzu bo malowałem w garazu. bede robił polerke pierwszy raz jaka paste kupic najlepiej i cos na wykonczenie. mam paste farecle g3 jak cos lepszego jest to poprosze o podpowiedz. jak trzeba to zdjecie wrzuce. przepraszam za zawracanie gitary ale chce miec lakier cały i zrobic to powoli i dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o takim wynalazku?

http://www.g3pro.com/product/body-prep-clay-mitt/

 

[ Dodano: 2 Maj 2014, 20:32 ]

Panowie pytam jeszcze raz pomozcie mi malowałem samochod czarnym akrylem i mam skórke pomaranczy plus chropowata powierzchnie z kurzu bo malowałem w garazu. bede robił polerke pierwszy raz jaka paste kupic najlepiej i cos na wykonczenie. mam paste farecle g3 jak cos lepszego jest to poprosze o podpowiedz. jak trzeba to zdjecie wrzuce. przepraszam za zawracanie gitary ale chce miec lakier cały i zrobic to powoli i dokładnie :)

Wrzuć foto. Podejrzewam, że bez 2000 na mokro się nie obejdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam braki jeżeli chodzi o pasty i zatrzymałem się przy wyborze pasty wykańczającej. Jest jakaś wyczuwalna różnica pomiędzy Menzerną SF4000, a SF4500? Do tej pory używałem tej pierwszej i nie mam zastrzeżeń jeżeli chodzi o wykończenie, ale usunięcie nadmiaru bywa czasem uciążliwe :/ Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem forum, trochę dokształciłem się, więc czas na (mam nadzieje) ostatnie pytanie przed wielkim myciem ;)

Czy taka kolejność będzie dobra? Oczywiście skróty myślowe jeżeli chodzi o "mycie" i "robale" :D

 

 

Mycie -> robale -> glinka -> mycie -> Meguiars Clear Coar Safe Rubbing Combound -> FK 1000P

Czy może przed woskiem wrzucić jeszcze politurę? A może IPA?

 

Zdecydowałem się na brak polerowania mechanicznego bo lakier jest naprawdę w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem początkujący, poczytałem forum i teraz chcę się upewnić czy wszystko dobrze zrozumiałem bo na swoim białym leonie mam zamiar wykorzystać takie środki:

Mycie szamponem (zymol) > glinkowanie > ręczne polerowanie pastą PB SSR-1 > Politura PB White Diamond > wosk collinite 476s > QD PB Spray and gloss. Dobra kolejność? i czy między kolejnymi czynnościami powinienem wykonywać jakieś dodatkowe czynności czy po prostu wszystko wykonywać jedno po drugim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed glinką powinno być odsmolenie i usunięcie lotnej rdzy jakimś Iron-em. Po SSR-1 dałbym inspekcję IPA, o ile chciałbym naprawdę dokładnie coś tam pousuwać (a więc "robótka", inspekcja, poprawka robótki)... Jednak przy ręcznej robocie cudów bym się nie spodziewał i raczej SSR-1 zamieniłbym na UC Megs'a. A QD zostawiłbym na później - z Twojego zapisu wynika, że zaraz po woskowaniu chciałbyś wrzucić PB Spray & Gloss... Po następnym myciu - tak, ale zaraz po woskowaniu - trochę bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr L. - folii nie wypolerujesz. Wyczyścić ją możesz np. Plastic & Wrapped Cleaner-em, a na to Wrapped Protect jako zabezpieczenie.

 

A z jakiego to niby powodu nie wypoleruje folii w połysku? Woskować również można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr L. - folii nie wypolerujesz. Wyczyścić ją możesz np. Plastic & Wrapped Cleaner-em, a na to Wrapped Protect jako zabezpieczenie.

 

A z jakiego to niby powodu nie wypoleruje folii w połysku? Woskować również można.

 

Nawoskować folię można - przecież nie napisałem, że nie ;) Tylko jaki będzie tego efekt - zwłaszcza, że (jak wynika z opisu) folia jest lekko styrana...

Polerować można tylko folię przezroczystą. Innych folii (a zwłaszcza matowych) się nie poleruje.

Jeżeli chce się spróbować doprowadzić folię do jako-takiego stanu, kładzie się na folię (po jej dokładnym oczyszczeniu) cleaner (najlepiej z taki z wypełniaczami), a potem wosk. Robi się to jednak trochę delikatniej i szybciej (jeżeli chodzi o wosk), niż w przypadku zwykłego lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.