Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak się zastanawiam czy jest jakaś różnica dla początkującego który pierwszy raz zabiera się za korektę jakie pady kupi?

Czy są mniej i bardziej wytrzymałe?

flexi, 3m ?

Jest duża różnica.

Jako początkujący, kup lepsze aby się nie zrazić ;) Ja zaczynałem od 3M i do tej pory większość jest raczej gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego uzywacie do impregnacji materialowego dachu cabrio ?

 

Raz użyłem megsowy Convertible & Cabriolet Weatherproofer za 59,90 a raz lidlowy W5 Weatherproofing Spray za 8,99 i jak dla mnie efekt ten sam – w obu przypadkach większe krople po około 30 sek. i tak zaczynają przesiąkać do tkaniny.

Nic innego nie stosowałem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
jarekrk, Porownujac pady z np. flexipads do urbana to jako poczatkujacy wybralbym flexi bo urban podobno sa malo wytrzymale. Niewiem jak padami 3M

 

Akurat pady Urbana patrząc na cenę/jakość są według mnie jedne z lepszych.

Tym bardziej, że od prawie roku mają zmieniony klej łączący rzep z gąbką.

 

kloppo

Taka myśl nasunęła nasunęła mi się po przeczytaniu kilku Twoich postów...

 

Zakładasz wczoraj temat w dziale "Ocena zestawu", w innym wątku pytasz jakimi aplikatorami co i jak nakładać, wspominając, że dopiero zaczynasz.

Jednocześnie doradzasz innej początkującej osobie i wypowiadasz się, akurat w tym przypadku na temat padów, z którymi nawet nie miałeś do czynienia :idea:

 

Więc zastanawiam się o co w tym biega?

Może jednak za wcześnie na udzielanie porad innym?

 

PS. Coraz większa piaskownica zaczyna się robić na tym forum :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kloppo

Taka myśl nasunęła nasunęła mi się po przeczytaniu kilku Twoich postów...

 

Zakładasz wczoraj temat w dziale "Ocena zestawu", w innym wątku pytasz jakimi aplikatorami co i jak nakładać, wspominając, że dopiero zaczynasz.

Jednocześnie doradzasz innej początkującej osobie i wypowiadasz się, akurat w tym przypadku na temat padów, z którymi nawet nie miałeś do czynienia

 

Więc zastanawiam się o co w tym biega?

Może jednak za wcześnie na udzielanie porad innym?

 

PS. Coraz większa piaskownica zaczyna się robić na tym forum

psemo, napisałem dokładnie to samo chwilę temu: ;)

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 580#469580

 

Mam nadzieję, że uda się wspólnie wreszcie uciąć to "parcie na szkło" :/:/:/

 

[ Dodano: 25 Marzec 2014, 20:50 ]

kilku

 

Raczej kilkuset :lol:kloppo, jest po prostu wszędzie, w każdym dziale i temacie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, W kazdym dziale i temacie na pewno nie :) Pady Flexi i 3Mi pad uzywalem dzisiaj kiedy to kumpel zapoznawal mnie z auto detailingiem ;)

psemo, Niewiem czy za wczesnie ale jakos chce pomoc innym. Parcia na szklo niemam :-). Raczej tak jak Wy zarazilem sie auto detailingiem. Ale to nie dzial na takie wywody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mam nadzieję, że uda się wspólnie wreszcie uciąć to "parcie na szkło" :/ :/ :/

Dobrze by było... Wolałbym, żeby po zalogowaniu się było 30 nowych postów ale rzeczowych i na temat, zamiast 1xx, z których większość można wrzucić do kosza.

 

 

Raczej tak jak Wy zarazilem sie auto detailingiem.

Fajnie, witaj w klubie.

 

Niewiem czy za wczesnie ale jakos chce pomoc innym.

Chcesz pomagać, skoro dopiero co zaczynasz i nie mając do końca wiedzy z podstaw?

Raczej nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było... Wolałbym, żeby po zalogowaniu się było 30 nowych postów ale rzeczowych i na temat, zamiast 1xx, z których większość można wrzucić do kosza.

 

Wejdź na forum jeep'a, to Ci zejdzie ciśnienie tutaj ;)

 

[ Dodano: 25 Marzec 2014, 22:17 ]

Tak się zastanawiam czy jest jakaś różnica dla początkującego który pierwszy raz zabiera się za korektę jakie pady kupi?

Czy są mniej i bardziej wytrzymałe?

flexi, 3m ?

Jest duża różnica.

Jako początkujący, kup lepsze aby się nie zrazić ;) Ja zaczynałem od 3M i do tej pory większość jest raczej gorsza.

 

Możesz rozwinąć? Zaczynałem tydzień temu z gmopem fareceli i jak dla mnie wyszło naprawdę ok. Co zyskam kupując pady z górnej półki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na co patrzeć przy wyborze myjki na ciśnienie czy wydajność?

 

Na... ciśnienie i wydajność ;)

+ rodzaj pompy (metalowa czy z kompozytów) ew. dostępność części zamiennych, akcesoriów serwis etc.

Lepiej podaj modele nad jakimi się zastanawiasz.

IMHO minimum do mycia aut osobowych to parskide phd 150 z lidla / seria k5 karchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na co patrzeć przy wyborze myjki na ciśnienie czy wydajność?

 

Na... ciśnienie i wydajność ;)

+ rodzaj pompy (metalowa czy z kompozytów) ew. dostępność części zamiennych, akcesoriów serwis etc.

Lepiej podaj modele nad jakimi się zastanawiasz.

IMHO minimum do mycia aut osobowych to parskide phd 150 z lidla / seria k5 karchera.

Szukam czegoś taniego do 400zł, nie musi być wielkiej mocy ale, żeby też coś zmywała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś taniego do 400zł, nie musi być wielkiej mocy ale, żeby też coś zmywała

To się posłuchaj @LZ. K5 karchera albo parkside z lidla. Jeszcze w castoramie jest w promocji przyzwoity nilfisk w twoim budżecie, tez się nada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarheadM, Ja bym kupil pad bialy i zolty z flexipads. Jeden do cuttingu drugi do finish. Talerz mocujacy rowniez kupilbym Flexipads

 

A talerz 125mm i takiej samej wielkości pady będą ok?

 

Pod talerz 125mm gąbki z flexi 135mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka kolejność czynności jest prawidłowa?

1.Opłukanie wodą

2.Mycie na 2 wiadra i opłukanie

3.Glinka BH soft i opłukanie

4.Nałożenie Meg's UC, ręczna polerka, potem mikrofibra

5.Nałożenie wosku Meg's Cleaner Wax, potem mikrofibra

 

Będzie to mój pierwszy raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam pianownicę Monello ( P.A) . Jest ona podłączona do Karchera HD ( nie pamiętam jaki model ), w którym nie działa regulacja redukcji ciśnienia. Gdy mam podłączoną lancę do spłukiwania, maszyna pompuje ok 200bar i działa w sposób ciągły. Gdy do uchwytu zakręcę pianownicę myjka zaczyna pracować impulsowo. Na 99% wynika to z zamałej dyszy w pianownicy. Może ktoś miał podobny przypadek i orientuję się gdzie można kupić nadwymiarową dyszę lub standardową w celu delikatnego rozwiercenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.