Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy zestaw Menzerna FG500->UC->UP + polerka DA i pad flexi pomarańczowy jest prawidłowy i poradzi sobie ze średnio zapuszczonym lakierem? Czy coś zmienić?

 

Zależy na jakim aucie.

 

No właśnie na takich trochę różnych BMW, AR, Toyota, Citroen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zestaw Menzerna FG500->UC->UP + polerka DA i pad flexi pomarańczowy jest prawidłowy i poradzi sobie ze średnio zapuszczonym lakierem? Czy coś zmienić?

 

Zależy na jakim aucie.

 

 

No właśnie na takich trochę różnych BMW, AR, Toyota, Citroen

 

 

Pomarańczowa na DA do BMW może okazać się za słaba. Ja brałbym białą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluemen, Białą lub pad z mikrofibry i do tego jakiś finish.

 

Mam i białą – czy wtedy jeden przejazd FG500 załatwi sprawę czy zwykle potrzeba więcej?(no wiadomo też że zależy jak styrany lakier) A UP nie da rady jako finisz? Dobrze rozumiem że FG400 jest jeszcze bardziej tnąca niż 500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpadliszi

 

Wszystko zależy od tego jak bardzo zniszczony jest lakier na tej Renówce. Sądzę,że auto z 2010 nie powinno być wyjątkowo zapuszczone. Możliwe, że nawet zadowalający efekt osiągnąłbyś pastą jednoetapową. W każdym razie ja byłem zadowolony z efektu na srebrnym Scenicu 2006 r. po przejechaniu 4Nano Strong Compound i na deser Cherry Glaze. Moja propozycja jest taka : kup u któregoś z partnerów forum zestaw Menzerna 400+2000(lub 2500)+4000 w najmniejszych dostępnych pojemnościach 250 ml. Starczy Ci to na ogarnięcie 3 albo i więcej aut. A dzięki temu sprawdzisz sobie która kombinacją najlepiej się sprawuje na danym lakierze i przekonasz się czego Ci potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

red, dzięki za odp. Czy cena 115zl za 2 szt jest tego warta?

Dużo taniej nie kupisz, więc cena git. A można kupić dużo droższe wycieraczki, ale IMHO żadne póki co się nie umywają do tych Denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkr, własnie mnie zastanawia. czy warto brać cos menzerny 2000/2500, czy wykorzystać posiadany UC? Lakier jest w dobrym stanie , nie zdarzył sie mocno zchamić

 

kupie mini komplecik i będę testował, jak nie u mnie to taka 500 bankowo przyda sie na czarne audi A2, ale najpierw polerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Będę polerował skodę superb czarny metalic dość mocno porysowaną przez myjnie automatyczne.

Powiedzcie mi jakich padów i jakiego talerza mocującego do tego użyć zakładając że będę używał past Menzerna Intensive Polish IP 2000 i Menzerna Super Finish (106 FA).

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania za 100 pkt:)

 

1. Jak wygląda sprawa użycia padów 150mm na BP 125mm (polerka DA) - wiem, że powinny być 135 ale czy użycie 150 będzie skutkowało czymś negatywnym?

2. Czy na początek mogę sobie darować mniejszy BP (75/50mm) i pady,czy jednak jest on niezbędny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekcrx,

ad 1 - nie

ad 2 - tak

 

dzięki za szybką odpowiedź ale w kwestii wyjaśnienia jeszcze:

 

ad 1 - nie będzie negatywnych skutków czy nie można użyć takich padów bo to "nie" można rozumieć dwojako :)

ad 2 - "tak można pominąć małe BP na początek" CZY "tak, jest ono niezbędne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekcrx,

ad 1 - nie

ad 2 - tak

 

dzięki za szybką odpowiedź ale w kwestii wyjaśnienia jeszcze:

 

ad 1 - nie będzie negatywnych skutków czy nie można użyć takich padów bo to "nie" można rozumieć dwojako :)

 

nie będzie negatywnych skutków

 

ad 2 - "tak można pominąć małe BP na początek" CZY "tak, jest ono niezbędne"

 

można pominąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.