Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tees, wiele razy było pisane tutaj, że każdy lakier zachowuje się inaczej. Zaczynasz od namniej agresywnej kombinacji i jeżeli efekty są niezadowalające to przechodzisz na bardziej agresywną.

 

Nie wiem czy uda Ci się wyprowadzić Kocha Antihologramem po kombinacj FG400 + futro/mikorfibra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta lakieru VW maszyną DA, pasta fg400 jaki pad wybrać do cięcia- futro, mikrofibra czy gąbka (wszystkie mam)?

Po fg400 finish Koch-a na żółtej gąbce flexi.

Polecam pady z mf.

Po tym możesz przejechać średnią gąbką + FG400 jak nie masz średniej pasty i na konieć finish.

Wełnę można na DA ale taką z krótkim włosiem ale lepiej się sprawdzają pady z mf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maj0nezSzamopony Shiny Garage są wszystkie bezpieczne dla wosków to raz:)

Akurat Pink Gloss to szampon+wosk, więc zależy czy często lubisz woskować auto, jeśli tak to bym ci polecił coś innego z ich oferty typowo do mycia auta.

Jak było już parę razy wspomniane szampony z dodatkami, potrafią zostawić po sobie film, a więc zaskoczyć tym że zaraz po myciu gorsze są ingi, niż byśmy się tego spodziewali, wosk się pod spodem kryje ale nie ma możliwości wykazać :)

 

Ps. Jest ktoś w stanie wymienić szampony które nie psują ingów? (nie mam na myśli zdejmowania LSP, a tylko chwilowe pogorszenie kropelkowania i zrzucania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maj0nezSzamopony Shiny Garage są wszystkie bezpieczne dla wosków to raz:)

Akurat Pink Gloss to szampon+wosk, więc zależy czy często lubisz woskować auto, jeśli tak to bym ci polecił coś innego z ich oferty typowo do mycia auta.

Jak było już parę razy wspomniane szampony z dodatkami, potrafią zostawić po sobie film, a więc zaskoczyć tym że zaraz po myciu gorsze są ingi, niż byśmy się tego spodziewali, wosk się pod spodem kryje ale nie ma możliwości wykazać :)

 

Ps. Jest ktoś w stanie wymienić szampony które nie psują ingów? (nie mam na myśli zdejmowania LSP, a tylko chwilowe pogorszenie kropelkowania i zrzucania).

Pewnie co możesz polecić, RISE AND SHINE BIG APPLE SHAMPOO. był spoko bo nie zawierał wosku, i nie było po nim plam żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję waszej porady gdyż szykuje kumplowi auto na handel. lakier czarny metalik na peugeocie. Ogólnie jest spoko poza odchodzącym bezbarwnym na masce w kilku miejscach. Co z tym zrobic? Lakierowanie całej maski na nowo odpada. Myślałem nad odtłuszczeniu tych miejsc i nałożeniu bezbarwnego. I tak będzie różnica w odcieniu, ale być może lepiej to będzie wyglądac niż teraz gdzie nie na połysku i strasznie rzuca się to w oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie zależy to spróbuj okleić dane miejsce taśmą, minimalnie papierkiem przetrzeć żeby była matowa powierzchnia trochę i psiknąć to miejsce bezbarwnym. Jest szansa, że do czasu sprzedaży to wytrzyma i nie będzie się tak w oczy rzucać. Tylko papierkiem to tak jeden, dwa ruchy, żeby nie był "gładki" lakier. Ja tak zrobiłem z odchodzącym klarem na rancie drzwi, gdzieś 3x2cm kawałek i spoko było, nie było dołka. Później spolerowałem pastą po jakimś czasie i trzeba było się przyjrzeć żeby zobaczyć.

Spróbować zawsze możesz, najwyżej nie podołasz i nic nie zrobisz :evil:

Tak jak pisałem, wiele do stracenia nie masz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam troche głupie pytanie. Jak powinien zbierać wodę fluffy ? gdy wycieram auto, robią sie raczej mazy, wiadomo, że coś tam pomaga ale raczej nie osusza. Nie wiem czy tak ma być czy po prostu za wiele wymagam :)

Bo fluffy ma z jednej strony dłuższe włosie a z drugiej krótkie. Najpierw osuszasz stroną z dłuższym włosiem a dopiero potem z krótszym - do sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam troche głupie pytanie. Jak powinien zbierać wodę fluffy ? gdy wycieram auto, robią sie raczej mazy, wiadomo, że coś tam pomaga ale raczej nie osusza. Nie wiem czy tak ma być czy po prostu za wiele wymagam :)

Bo fluffy ma z jednej strony dłuższe włosie a z drugiej krótkie. Najpierw osuszasz stroną z dłuższym włosiem a dopiero potem z krótszym - do sucha.

 

pierwszy raz słyszę o takiej technice, ale może mam jakieś zaległości.. Oszuszanie fluffym powinno wyglądać tak że kładziesz ręcznik na auto oklepujesz go albo "głaszczesz" i włókna same wciągają wodę, a lakier jest suchy. Jeśli ktoś przesuwa ręcznik so lakierze dociskając go to wówczas mogą sie pojawiać mazy, ale też nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chwilowo jestem zdziwiony twardością lakieru na peugeocie.

Auto ma iść na handel, najpierw próba na padzie polish 3M z A15+ Scholla, zmatowienie usunął, ale świrli po myjni automatycznej niestety nie ruszył, nawet ich nie przykrył. Kolejna próba - zielony 3M i FG400. Efekt? Połowa płytszych świrli usunięta. Dopiero 2x cięcie na FG400 i później polishing na A15+ daje w miare dobry efekt jak na handel przykrywając część kolistych zarysowań, które FG400 nie ruszył. Dodam że ostatnio robiłem opelka na żółtym 3M i A15+ i jedynie co zostały to grubasy, koliste zarysowania zniwelowane, te głębsze pewnie zakryte. Dodam że na moim peugeocie wystarczyło jedno podejście z FG400 i gdyby nie głębsze rysy powiedział bym że korekta na 100% do zrealizowania, ale na peugeocie kumpla jest masakra z cięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na początku tak myślałem, ale samochód jest od nowości u jednego właściciela i po rozmowie do żadnych kolizyjnych/wypadkowych sytuacji nie doszło, także lakier jak najbardziej ori. Jest jeszcze pomysł z podejściem SRP na zielonym 3mie, zobaczymy co on zetnie i jaką część tego bałaganu zakryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie sklepy z akcesoriami do autodetalingu w Łodzi? ;)

 

 

Ja to nie rozumiem :dontknow:

Tak ciężko użyć szukajki na forum, abonament na google się skończył czy jeszcze coś innego?

Jakby zadać sobie troszeczkę trudu (chociaż to chyba niewłaściwe słowo, bo żadnego trudu w tym nie ma) zapewne byłoby szybciej niż czekanie na odpowiedzi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,szczególnie z WWL :mrgreen:

Można polerować wyświetlacz w Iphonach czy lepiej odpuścić? :o

 

Jeszcze nie próbowałem :P Używam tylko Z ICare :-]

 

[ Dodano: 1 Marzec 2014, 19:48 ]

Z innej beczki :/

 

 

Co się stało z ImageShack nie jest już za free?? Co innego polecicie? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.