Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czemu na imageshack nie możecie dodawać zdjęć? Przecież wystarczy zrobić konto i spokojnie można dodawać zdjęcia ;)

 

od paru lat mam konto , ale od jakiegos czasu weszlo "odliczanie" 30 dni bezplatnego trailu. Po uplywie bedziesz mogl miec dostep do swoich zdjec, linkow itp ( nie zostana usuniete ), ale nie mozesz juz hostowac/ uploadowac zdjec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zabezpieczenie nowego samochodu. Auto ma dużo elementów plastikowych (nadkola, część zderzaków) oraz aluminiowych (relingi, listwy wokół szyb, osłony zderzaków itp.) Na lakier zdecydowałem się położyć Cquartz UK Edition. Natomiast co położyć na elementy plastikowe i aluminium? Jakąś inną powłokę kwarcową? Jeśli tak to jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zorganizuje mi takie małe szkolenie połączone z praktyką odpłatnie,

 

W Katowicach masz szkolenia w http://detailking.pl/page/23/auto-detailing

dziękuję, już się wstępnie umówiłem na prywatne lekcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jakiś czas temu kupiłem od kolegi tukolarz polerkę DA Lare EPL-41 z talerzem 125mm do gąbek na rzep 150mm.

 

Proszę o pomoc przy doborze padów do korekty lakieru w samochodzie BMW E36 (1998) w kolorze SCHWARZ 2 (czarny). Do korekty mam zamiar użyć past Menzerna:

- FG500

- PF2500

- SF4000

 

Ewentualnie, z racji braku doświadczenia, zastanawiam się na użycie środka typu 1-STEP ALL-ROUND. Jakie w takim wypadku zastosować pady?

 

Jako, że w tej chwili mój budżet został (i zostanie ponownie) nadwyrężony podróżami 4x4 na Ukrainę proszę o propozycje raczej tańszych produktów ale przyzwoitej jakości. ;)

 

Ps. Jeśli któryś z partnerów forum może przygotować ofertę cenową na pasty i pady proszę pisać na PW.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Fg 400 jest troszkę lepsza. Reszta może zostać, chociaż podejrzewam że na twardym lakierze i tym bardziej DA, wystarczyłoby zrobić cięcie FG400 na padzie z mf i poźniej wykończyć pastą np FF3000 lub sf4000 na gąbce polish/finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Jako laikowi na pierwszą maszynę do polerki i w miarę tanią lepiej kupić;

1)http://tablica.pl/oferta/polerka-samochodowa-katowa-fern-nowa-CID5-ID3Iryt.html#Infinity

2)http://tablica.pl/oferta/polerka-bestcraft2400w-CID628-ID4Av9D.html#Infinity

W zasadzie tak do 200 zł szukam i pewnie jeszcze nie w tym miesiącu ale już zapytam, wiem, że są tematy o tych maszynach i czytałem ale taką krótką zwięzłą odpowiedz potrzebuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat, chcę przygotować biały lakier na E-klasie pod powłokę, auto ma przejechane 30000km, praktycznie nie posiada rysek bo od początku jest odpowiednio myty, i moje pytanie jest takie czy po dogłębnym myciu(iron,smoła,glinka) użyć niebieski korek 3M na czarnym padzie 3M, czy może użyć czerwonego pada Urban?? Urban jest twardszy więc delikatnie coś tam zbierze. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mam mały dylemat, chcę przygotować biały lakier na E-klasie pod powłokę, auto ma przejechane 30000km, praktycznie nie posiada rysek bo od początku jest odpowiednio myty, i moje pytanie jest takie czy po dogłębnym myciu(iron,smoła,Glinka) użyć niebieski korek 3M na czarnym padzie 3M, czy może użyć czerwonego pada Urban?? Urban jest twardszy więc delikatnie coś tam zbierze. :o

 

Na pewno unikalbym uzywania Ultrafiny pod powloke. Jest to bardzo fajna, finiszowa pasta, ale... jest bardzo tlusta i mocno wypelnia. Zdarza sie, ze mimo dobrego wypracowania bardzo ciezko ja wymyc z lakieru. A znowu kolejne mycie to nastepna okazja do powstawania mikro-rysek.

 

A co do pada. przetestuj na np. pol maski, wymyj i zerknij pod ledem ;) Bedziesz wszystko wtedy wiedzial :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.