Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Menz 4000 czyli pasta finiszowa powinna być wypracowana całkowicie lub prawie całkowicie.

Delikatna mgiełka moze być, ale do starcia deliaktnie fibrą, nie machania.

Wydaje mi sie że zbyt mało wypracowujesz, może kwestia pada? Może za dużo pasty?

Jeśli jest pad np zapchany to po jakimś czasie i pylić może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Menzerna 4000 ogólnie dosyć ciężko współpracuje z detailerem :P Jej wycieranie jest na prawdę męczące i pracochłonne. Polecam nakładać małe ilości na pada wtedy jest lepiej ją wypracować i wytrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się spotkał w pl z zestawem dodo juice do skóry? Konkretnie dodo supernatural leather cleaner i sealant. Pytam bo nie mogę znaleźć w u żadnego partnera a po testach widać, że chyba pojawił się pretendent do głównej nagrody jeśli chodzi o zestaw do skóry.

Jak coś 2 ciekawe testy (w przeglądarce chrome można łatwo tłumaczyć)

 

http://www.detailingclub.cz/viewtopic.php?f=26&t=889

http://www.detailingclub.cz/viewtopic.php?f=26&t=794

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec może stać w innym pomieszczeniu, jest tak zbudowany, że albo ma układ zamknięty wypełniony wodą albo po prostu kanały z powietrzem, ciepło jest wtłaczane do innego pomieszczenia lub pomieszczeń przez rury.

Szczegółów nie pamiętam, ale jest to tani i sensowny sposób ogrzania nawet większego garażu- na 2 lub 3 stanowiska. Tyle że dorzucać trzeba do ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz, sa 2 opcje majac koze okragla, kwadratowa, wstawiasz ja w pomieszczeniu oddzielnym i z blachy np 1mm wykonujesz taki plaszcz z 2 otworami jeden bedzie zaciagal zimne powietrze, a 2 cieple oddaje.

 

+ szybkie ogrzewanie powietrza

+ niskie koszta

- szybkie wychchladzanie powietrza by zaniku opalu

 

 

2 opcja to zastosowanie jakiejs wezownicy wodnej np zrobienie samemu takowej wokol piecyka + cala instalacja jak przy CO i wtedy dajeszcz grzejnik/i w 2 pomieszczeniu + podpowiedz zeby szybko nagrzac na obiegu wodnym, zamiast jednego grzejnika dac nagrzewnica samochodowa do szybkiego ogrzewania.

 

+ dluzsze podtrzymanie temp

- wolniejsze grzanie no chyba ze nagrzewnica wpieta

- koszta wieksze

 

 

Przerobilem w przeciagu 2 lat... kuchnie weglowa z zabudowa na cieple powietrze, pozniej na kuchni stal zrobiony plaski zbiornik z woda, pozniej byla koza i tez przerozne modyfikacje... i wydawane $ oczywiscie. Ale niestety te rozwiazania nie sprawdzaly sie, straty ciepla na piecach byly bardzo duze. W pom. gospodarczym mialem cieplo, a w garazu srednio.

 

Obecnie bym polecal przemyslec temat poszukania uzywanego pieca CO najzwyklejszego + uzywany grzejnik + nagrzewnica samochodowa na zlomie + zlaczki ito itd wiadomo i uzyskamy porzadany efekt.

 

Sam w tym roku zaintalowalem piec CO 5kW kupiony za 400zl, grzejniki dostalem za darmo od znajomego bo wymieniam na nowe alu, nagrzewnice za darmo bo lezala nie uzywana u kolegi, pompa uzywana lezakowala u kolejnego znajomego, pozostalo mi kupno zlaczek, redukcji itp i kosztem ok 800-900zl sam zmontowalem prosta intalacje, w pomieszczeniu gospodarczym cieplo tylko od rury kominowej, a w garazu jak dobrze napale to przyrost 15st (5-20st) w garazu jest osiagalny w przeciagu troche ponad 1h. Garaz nie specjalnie ocieplony, tylko sufil welna. Ale nagrzewnice wymieniam na chlodnice samochodowa to bedzie jeszcze szybciej sie ogrzewalo. Pozniej grzejniki podtrzymuja temperature ;)

 

Koniec wykladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pomóżcie mi w kupnie talerza macujacego do gąbek polerskich. Wybrać soft czy ultra soft? Zawsze miałem gąbki z gwintem i nie miałem do czynienia z samymi talerzami oporowymi do polerki. Gabki wybiore z 3m a talerze rozważam takie:

 

- FLEXIPADS BACKING PLATE 125MM M14 ULTRA SOFT 2,5cm miękka amortyzująca gąbka żółta 84,90zł

 

- FLEXIPADS TALERZ MOCUJĄCY Z RZEPEM 125MM biały Wysokość pianki 25 mm 65,00zł

 

- 3M ROTARY BACKING PLATE 09552 125MM wersja soft i ultra soft 139,99

 

Czy cena 3m dwukrotnie wyższa ma uzasadnienie w jakosci? Jesli nie wybrać żólty czy biały talerz z flexipads? Jęśli chodzi o talerze 75mm flexipads równiez ma biały i czarny który wybrać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: który QD do Colli 476 żeby nie osłabił wosku?

 

Np.: FK#425, BSD - nic mu nie zrobią. :good:

 

FK bardziej śliski, ładniejszy wygląd, BSD wiadomo: tępy ale wytrzymalszy - oba przyjemne w aplikacji, bezproblemowe.

 

Zależy czego chcesz na zimę - ja bym brał FK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Miyagi, z wszystkich QD jakie wymieniłeś (oprócz Gyeon-nie mam) FK425 ma najniższą temperaturę zamarzania podczas aplikacji i docierania. Też ważne o tej porze roku.

 

Potwierdzam zdanie kolegów, mam cały galon tego specyfiku i co ciekawe latem zauważyłem, że łokropnie mi się marze. Za to przy temperaturach poniżej 10 st.C rewelacyjnie się dociera i efekt też bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.