Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Kama, a ja swoja wykladzine wypralem myjka cisnieniowa, prespray to mieszanka APC Surfexa + Prochem s789, pienilo sie pienilo ale w 80% wyplukalem. Myjka w wszystkie kierunki swiata zeby dobrze wszedzie pod wloski sie dostalo, a potem w jednym kierunku paseczek po paseczku. Pozniej tylko plukanie ekstrakcyjne poszlo ale to bardziej dla zebrania nadmiaru wody zgromadzonej w wykladzinie niz w celu plukania uzytej chemi wiec tez mozna ;) A wykladzina obecnie jest jak nowa. To samo bylo z wykladzina bagaznika i tez pachnie nowoscia. Wlos odzyl po takim czesaniu myjka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie skończyłem pranie wykładzin. Pomysł z myjką ciśnieniową i RedDevilem bardzo udany!

Evo miał trochę racji, że będzie się pienić, ale udało się wszystko wypłukać dyszą rotacyjną :)

 

Teraz dosycha sobie na słońcu - jednak przez 21 lat było tam od groma syfu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek to do mnie odpowiedż ? Bo niestety w googlach nic takiego nie znalazłem :x

 

Prawdopodobnie chodziło o California Scents

 

---

 

Panowie chcę położyć na czarny lakier PB Black Hole, no i teraz nie wiem czy kłaść na niego DJ Blue Velvet czy Hi-Tempa?

 

Zależy mi na maksymalnym blasku.

 

I pytanie dodatkowe jak długo oba woski utrzymałyby się na BH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najłatwiej usunąć pozostałości po taśmie na lakierze?

 

5tfu.jpg

 

Strasznie łatwo się kruszy po dotknięciu, ale tylko z wierzchu. Opalarka tego nie rusza, zwykłe skrobanie paznokciem również. Znajomi którzy to przerabiali mówią, że jedyne wyjście to tępy nożyk i skrobanie, a na koniec zmycie nitrem.

Macie pomysł jak to ruszyć? Prick, Chu-sol, denaturat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do plastików pod maską można użyć Valet PRO Dionysus?

Czy lepiej 303 Aerospace Protectant lub CarPro PERL Coat Protectant?

Pytam bo posiadam pierwszy produkt i nie wiem czy warto kupować inny, jeśli ten będzie się nadawał.

Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To zależy od rocznika,bo jak wiadomo rękawice Car Pro mają ogromny rozrzut objętościowo-jakościowy. Moja z połowy 2011r znosi czesanie aż miło, trzeba się naprawdę przyłożyć żeby zaczęło coś z niej lecieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Faktycznie, mało przejrzyście się wyraziłem.

Początkowo swoją rękawicę rozczesywałem systematycznie ale z czasem straciłem zapał. Wprawdzie zawsze trochę wełny na grzebieniu zostawało ale bez przesady ;)

W wyniku kilkumiesięcznych zaniedbań, rękawica dostała dredów. Fajnie to one nie wyglądają ale nie zauważyłem też żeby na delikatności rękawicy się do odbijało więc... olałem temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Mam problem z nowo zakupioną "Monster Shine California Auto Duster - szczotka do kurzu". Strasznie się "mechaci", pełno drobnych włókien zostaje na lakierze po przetarciu auta. Jak się ją trzęsie, to wypadają z niej drobniutkie czerwone włókna. Co z tym fantem zrobić? Zamoczyć w wodzie i wysuszyć? Wyprać w pralce?

 

[ Dodano: 15 Sierpień 2013, 21:15 ]

Ponawiam pytanie. Mam problem z nowo zakupioną "Monster Shine California Auto Duster - szczotka do kurzu". Strasznie się "mechaci", pełno drobnych włókien zostaje na lakierze po przetarciu auta. Jak się ją trzęsie, to wypadają z niej drobniutkie czerwone włókna. Co z tym fantem zrobić? Zamoczyć w wodzie i wysuszyć? Wyprać w pralce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do plastików pod maską można użyć Valet PRO Dionysus?

Czy lepiej 303 Aerospace Protectant lub CarPro PERL Coat Protectant?

Pytam bo posiadam pierwszy produkt i nie wiem czy warto kupować inny, jeśli ten będzie się nadawał.

Z góry dziękuję ;)

Talos z VP wygląda identycznie jak 303. Możesz użyć tego co masz z tym, że aplikacja dłużej potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktorLubicz, UC nakładasz żółtym i tym wypracowujesz. UC zawiera trochę wypełniaczy więc dla lepszego efektu powinieneś użyć cleanera, ale niekoniecznie. Colli 476 i tak się będzie długo trzymał.

 

Swoją droga masz cały temat o UC i tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.