Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ValetPRO pH Neutral Snow Foam i mam AUTOBRITE MAGI FOAM i wybieram tą drugą i dlatego napisałem wielkimi literami. Moim zdaniem jest bardziej skuteczna. Ogólnie i tak stosuje dwie równocześnie bo je po prostu mieszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, szybka sprawa.

Skończyłem korektę, umyłem auto, żeby spłukać resztki past, myłem w cieniu, ale jednak dzisiaj na dworze nawet w cieniu gorąco i w dodatku mam twardą wodę.

Problem taki, że na lakierze zostały plamy po wodzie, które ani pod Cleanerem ani pod IPA nie schodzą... :/

Czym to potraktować?

Nie chcę katować tego lakieru, więc nie tarłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym sobie zamówić jakaś pianę aktyną, gdyż moja marketowa jest na wykończeniu.

Przeczytałem kilka recenzji, testów i nie mam pojęcia co wybrać.

Zastanawiam się nad Shiny Garage Fruit Snow Foam oraz ValetPRO pH Neutral Snow Foam.

Nigdzie nie znalazłem porównania tych dwóch produktów.

Na rzecz ValetPro przemawia marka i jej dobre recenzje, a na SG cena.(nikt tu nie mówi , że SG zbiera złe opinie :-] ).

Prosiłbym o pomoc, który produkt wybrać

 

Dla mnie lepiej nawet zmywa SG ;). Stosunek ceny do jakości ma bardzo OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak/czym usunąć folie przyciemniającą tylną szybę. Folia ma ok 10 lat i jest skruszała. Próbowałem na ciepło, dostępnej chemii, rozpuszczalników i nic. Nie chcę skrobać żeby nie uszkodzić ogrzewania szyby.

Ma ktoś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tylnej zawsze jest problem nawet z naklejką ...

 

Ano właśnie... jak już jesteśmy przy temacie tylnych szyb i naklejek ;)

Też bym chciał jedną naklejkę odkleić i nie uszkodzić przy tym ogrzewania oczywiście. Macie jakieś pomysły?

Naklejka jest "papierowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LZ, Prickbort, benzyna ekstrakcyjna,denaturat

 

Dzięki, z tych/podobnych środków mam tylko Prickborta, naftę, zmywacz antysilikonowy, może spirytus by się też gdzieś znalazł :-]

 

Żaden z tych środków nie uszkodzi wiązki od podgrzewania?

Musisz nawilżyć papier i po kilku minutach delikatnie zeskrobać.

 

Czym proponujesz to zeskrobać?

Mam takie plastikowe "szpachelki" ale nie wiem czy plastik nie będzie zbyt agresywny :o

 

[ Dodano: 9 Sierpień 2013, 11:26 ]

LZ, Prickbort, benzyna ekstrakcyjna,denaturat

 

Dzięki, z tych/podobnych środków mam tylko Prickborta, naftę, zmywacz antysilikonowy, może spirytus by się też gdzieś znalazł :-]

 

Żaden z tych środków nie uszkodzi wiązki od podgrzewania?

Musisz nawilżyć papier i po kilku minutach delikatnie zeskrobać.

 

Czym proponujesz to zeskrobać?

Mam takie plastikowe "szpachelki" ale nie wiem czy plastik nie będzie zbyt agresywny :o

 

[ Dodano: 9 Sierpień 2013, 11:30 ]

LZ, możesz też spróbować nasączyć papierową naklejkę olejem jadalnym i powinna sama zejść... przynajmniej naklejki z lodówki schodzą :kox:

 

Dzięki, olej raczej nie jest agresywny więc sprawdzę to chyba, że ktoś ma jakieś przeciwskazania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki atomizer wytrzyma kontakt z blue gelem 1:2? teraz używam tych do butelek pet i siadają po 10 psiknięciach :/
PET na kwas? :thumbdown:

 

najmocniejsze atomizery moim zdaniem to te CANYON

http://www.all4auto.pl/shiny-garage-ato ... -p867.html , do tego butelka nie PET a HDPE oczywiście.

 

Nie wiem jak Kwazary sobie radzą z chemią. Ale można spróbować. Mają ten plus, że tam atomizer działa dwa razy wydajniej (przy nacisku i przy puszczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do poprawy wyglądu lakieru, (czarny, delikatniejsze ryski) odpowiedni będzie VALETPRO ACHILLES PREP 500ML ? Zależy mi na czymś co będę mógł użyć ręcznie. Chyba mija się z celem zakup polerki.

 

I drugie pytanko. Mam wosk koloryzujący Sonaxa, biegły w tych sprawach nie jestem ale ochrona po jego zastosowaniu jest chyba tylko umowna :) Zastanawiałem się czy warto nałożyć ten Sonax a na niego już konkretniejszy wosk (zakupiłem Collinite 476). Warto się w to bawić czy nałożyć tylko Collinite?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.