Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Osobiście mam taką zasadę, że jak mechanik mówi mi, że trzeba coś w aucie wymienić to mówię mu, że się zastanowię i później dam znać. Jadę do innego warsztatowca i w 90% przypadków problem który uprzedni mechanik chciał rozwiązać poprzez wymianę części da się zrobić bez jej wymieniania za 1/10 ceny.

 

Kiedyś pamiętam jeszcze w polonezie warsztatowiec bez zabrania samochodu na kanał/podnośnik i obejrzenia co i jak stwierdził, że problem który wtedy miałem da się rozwiązać wymieniając skrzynię biegów :wallbash: . W innym punkcie zrobili mi to za kilka stówek (nie pamiętam już ile) oczywiście bez wymiany skrzyni. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje,że to jest od początku do końca "reżyserowana fikcja". Jeśli nie, to odpowiednie służby po obejrzeniu takich materiałów same z urzędu powinny wszcząć śledztwo. Przecież materiał nagrany jest a i TV namiary na taki warsztat da bez gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że nie jest to reżyserka. Jedyne co może być możliwe to fakt, że wybrali te największe zakały spośród tego co nakręcili. Być może udało im się nakręcić także uczciwych mechaników, którzy nie naciągali nikogo i brali pieniądze tylko za to, co rzeczywiście zrobili. Ale to jest nie do końca medialne więc pokazują tylko same czarne owce tej branży.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam taką zasadę, że jak mechanik mówi mi, że trzeba coś w aucie wymienić to mówię mu, że się zastanowię i później dam znać. Jadę do innego warsztatowca i w 90% przypadków problem który uprzedni mechanik chciał rozwiązać poprzez wymianę części da się zrobić bez jej wymieniania za 1/10 ceny.

 

Kiedyś pamiętam jeszcze w polonezie warsztatowiec bez zabrania samochodu na kanał/podnośnik i obejrzenia co i jak stwierdził, że problem który wtedy miałem da się rozwiązać wymieniając skrzynię biegów :wallbash: . W innym punkcie zrobili mi to za kilka stówek (nie pamiętam już ile) oczywiście bez wymiany skrzyni. :kox:

to nie masz swojego zaufanego mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowadzeniem w pakiecie S-line

A znalazłeś coś ciekawego na mobile.de czy nic ? Bo jak tam nie ma to raczej ciężko będzie.

Wujek ma znajomego co ciągnie auta a z Niemiec, Francji możesz zadzwonić zapytać czy w ogóle jest szansa na przywiezienie czegoś takiego ;) Przywozi czasem w całości bezwypadki, serwisowane z Niemiec, ale kasa trochę duża jak za takie auto i ceny rynkowe. Jak coś to PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie powie, że ptaki nie mają specjalnego radaru działającego na czyste i świeżo nawoskowane auta (dokładnie wczoraj woskowane), albo nie są po prostu mega złośliwe :mrgreen: Cały rząd aut, specjalnie sprawdzałem i na żadnym nie było łajna, a na moim to co widac :D

 

 

05y8.jpg

ookw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja ostatnio postawilem auto pod blokiem i stalo sobie tak 1-2 dnie nieuzywane. Nastepnie podchodze odpalam jade , zajezdzam na miejsce , ide do bagaznika i takie naprawde nieladne "o kurw*****" poszlo , ze az babcia z dzieckiem przechodzaca obok sie na mnie nieladnie popatrzyla :D Wyobrazcie sobie miec okolo 10 ptasich kup, na samym tylnim zderzaku i klapie praktycznie w jednym skupisku :D Szyba czysciutka, a zdezak i klapa to az kupa sie zlewala w druga ( jak to brzmi oO ) mimo iz wszystko jest w jednym pionie jakby/ jednej plaszczyznie. Nie wiem czy ptaszki mialy impreze na jednej konkretnej galazce czy jak to jest mozliwe. Od cholery mokrych chusteczek poszlo na usuwanie tego ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogło by to skończyć się sądem, więc nie ma co liczyć na to

 

No i co z tego? Nagrania są chyba takimi dowodami, że te sprawy kończyłyby się chyba po 30 min wyrokiem skazującym OSZUSTÓW (inaczej nie umie tego nazwać, a że przeklinać nie wolno to dosadny epitet pozostawiam sobie) ...my pewnie w TV oglądamy i tak tylko z 1/15 takiego nagrania z całodziennej "naprawy" auta.

 

Ciekawe jak koleś by się tłumaczył z tych wymienionych świec bez użycia klucza ...

 

zgadza się, ale taki oszust mógł by wtedy założyć sprawę z powództwa cywilnego o szkalowanie i niestety by wygrał ... takie polskie prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od cholery mokrych chusteczek poszlo na usuwanie tego ;/

Trzeba wozic QD i fibry ;)

 

Nie mialem ze soba, a w koncu stwierdzilem, ze zuzyje te nic nie warte marketowe mokre chusteczki dedykowane do przecierania niby szyb na szybko, no i po kilkumiesiecznym wozeni uw aucie w koncu sie przydaly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont tylnego zawieszenia w e39...miało być na gwint a całość poszła w części. Ale przynajmniej będzie na gotowo, komplet wahaczy, wszystkie gumy itd itp...aaa i jeszcze tarcze i klocki z tyłu. Zawieszenie od nowości nie było ruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio robilem zawieszenie w e39, wahacze z tylu, koncowki drazkow, elastyczny lacznik walu, tylne laczniki stabilizatora i pare innych gratow, jest z tym troche roboty...

a tak w temacie, to w ruch poszly dzis glinki, pricki, irony, itd... korekta lakieru, cleanery, politury, woski, szybko mowiac full service- po czym jadac do domu lunal deszcz, burza, cyrki sie dzialy na drodze. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem tylko 3 wahacze z tylu, laczniki stabilizatora tyl, przewody hamulcowe tyl, elastyczny lacznik walu, drazki z koncowkami, wszystkie plyny, oleje, filtry, olej w skrzyni rowniez, nabita klima, zbieznosc, katy, i cos tam jeszcze, wyszlo ponad 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo E39 to ponton przy E46... :P

Serio utrzymanie wychodzi tak dużo drożej - E39 vs. E46? nie wydaje mi się...

 

U mnie doszły jeszcze do wymiany klocki przód tył i ręczny, dwie poduszki pod silnikiem. Nie chcę na razie myśleć w ilu się to zamknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.